Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот bai_gen4o » Съб 18 май 2013 17:16


Здравейте,
Имам от скоро 2005 Туран 1.9тди 105к.с.
Като го купувах беше 10ина градуса и не съм пробвал климата, но сега като се затопли, осъзнах, че не охлажда...
Карах го в сервиз на Бош да го пълнят, но се оказа, че почти нямало загуба (само 100мл били допълнили) и пак не охлажда. Диагнозата е ниско/никакво налягане в системата и искат да сменят компресор.
За момента живея в Дания и тука не се ремонтират отделните чарколяци, а сменят наред и съответно с всичко ново.
Не ми се дават 2000хил. лв. за компресор (толкова ми обявиха) на първо четене и искам да попитам, дали наистина е компресор или може да се окаже съединител/ролка или нещо друго?
Имам и Волво ес80 и на него, като включи компресорът се чува едно "цък" и се усеща на работата на ДВГ, но на Турана нищо не се "случва"...Може ли да е някакъв предпазител/реле пробелмът?
Всякакви предложения се приемат :beer

пп.: прочетох за "рециклираните" компресори и за износването на чарковете в тях, но нямам условията да разглабям...както и тук няма кой да го ремонтира...




vladini
Мнения: 178
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 9:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот vladini » Съб 18 май 2013 18:24


Да,колега,много често срещан проблем.При мен се скъса шайбата на компресора,щото е гумена.Шайбата струва 380 лв,Аз купих,цял китайски компресор за 600лв,вече направи една година и нямам оплаквания. :th_up
При този модел,няма електро-магнитна шайба.Включването на копресора е преместено в самия компресор.


bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот bai_gen4o » Съб 18 май 2013 19:09


т.е. компресорът е "чао", така ли да разбирам? :eek

Заслушах се преди малко, при включване и изключване от копчето вътре, с почти завряна глава под капака, нищо не чух... Нормално ли е? Все си мисля, че трябва да има някакъв белег на включване и изключване, най-малкото, че разходът на място си стои закован на 0,4л/час и в двете положения...

Къде му се намират релетата и бушоните на климатика?

Благодаря за отговора!


mucca
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 14 май 2013 19:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот mucca » Вто 21 май 2013 13:38


Намиране на авточасти в София от Avtochastionline.com по бърз начин е възможно с Аутоекспрес-7 ЕООД и добре подредения електронен каталог. Авточасти и артикули за автомобила се търсят на база на зададени критерии, като номер на част, марка и модел, включително шаси и др. Всичко необходимо за лесното и бързо откриване на необходимата авточаст за всеки автомобил.

Последна промяна от mucca на Сря 20 фев 2019 12:09, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот vw_derby » Нед 26 май 2013 16:33


щом не прави ниско налягане най вероятно си за клапан на компресора( той регулира наляганията )
Компресора би трябвало да ти е постоянно зацепен


bai_gen4o
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 09 авг 2009 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот bai_gen4o » Чет 06 юни 2013 21:47


Благодаря за отговора.
Този клапан търпи ли смяна/рециклиране?


genadi67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 16 дек 2020 18:01
Автомобил: Туран
Двигател: AG 2004
Местоположение: Плевен

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот genadi67 » Пет 21 май 2021 7:08


Здравейте, при пускане на климатика трябва ли да въртят и двете перки? Туран 2004 1,9 101 коня.


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот nikolay_v » Пет 21 май 2021 21:42


Колега,щом си от София отиди на единственото място за климатици и не се пускай във филми,че често излиза по-скъпо


genadi67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 16 дек 2020 18:01
Автомобил: Туран
Двигател: AG 2004
Местоположение: Плевен

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот genadi67 » Пет 28 май 2021 13:09


При пускане на климатика, дори и на auto работи пет минути духа от отворите на таблото, след това спира всичко, върти зад жабата но от никъде не духа и става топло. При работа на ekonomi няма проблем работи без да спира, но вскарв от вън топъл въздух, малката перка на радиатора не работи. Какъв може да е проблема? Предварително благодаря! Тиран 1,9 тди 101 2004.


Потребителски аватар
Miraclem
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 14 мар 2021 9:51
Автомобил: Golf 7
Двигател: 2 0TDI DSG
Местоположение: Ямбол

Re: Климатик на Туран 1.9тди (компресор?)

Мнениеот Miraclem » Сря 07 юли 2021 6:42


genadi67 написа:При пускане на климатика, дори и на auto работи пет минути духа от отворите на таблото, след това спира всичко, върти зад жабата но от никъде не духа и става топло. При работа на ekonomi няма проблем работи без да спира, но вскарв от вън топъл въздух, малката перка на радиатора не работи. Какъв може да е проблема? Предварително благодаря! Тиран 1,9 тди 101 2004.


Най-вероятно като моя проблем - перката на климатика е "ЧАО" ..



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта