ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Kosioo » Вто 11 юли 2017 12:59


Здравейте,

вчера получих писмо по пощата от Порше БГ ЕООД за излязла сервизна акция за подмяна на метанови бутилки за автомобила ми VW Touran EcoFuel 2.0 109 к.с. 2007г. (качвам го приложено). Свързах се с Автотрейд Варна, откъде колата е купена нова и оттам потвърдиха, че трябва да си запиша час за смяна на бутилки. През 2012 год. е имало предишна сервизна акция, при която да подменени 2 от 4-те бутилки за метана. Сега явно пак трябва да се сменят.

Ще дам повече информация, след като закарам колата и говоря с хората в сервиза.
Прикачени файлове
Optimized-pismo(1).jpg




Милена Иванова
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 05 юни 2016 18:21
Автомобил:
Двигател:

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Милена Иванова » Пон 17 юли 2017 18:22


Здрасти Косьо,
Супер полезна информация ми даваш - аз карам точно такъв Туран. Смятам веднага за си запиша час в Порше. А да знаеш случайно тази акция какво струва?


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот $100 » Пон 17 юли 2017 19:31


Като си представим колко хора ще се радват на тия коли след 5-10г. А някои ще пропуснат тая подмяна - особено тия, които вече са с втори-трети собственик.


Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Kosioo » Пон 24 юли 2017 8:11


Здравейте отново! Милена, акцията е напълно безплатна, както пише в писмото!
За незапознатите VW Touran (а вероятно и Caddy) EcoFuel имат 4 метанови бутилки
Изображение

Сега говорих със сервиза, през 2012 г. действително е имало акция за подмяна на задните 2 бутилки.
Сегашната акция е за подмяна и на останалите две!

На мен ми дадоха час за след една седмица, тъй като трябвало да поръчат бутилките. Основното притеснение на VW е корозия на бутилките, а както знаете метана се вкарва под много високо налягане.Заради това ги сменят.

Надявам се да съм бил полезен.


dimi_97
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 11:21
Автомобил:
Двигател:

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот dimi_97 » Сря 26 юли 2017 12:45


$100 написа:Като си представим колко хора ще се радват на тия коли след 5-10г. А някои ще пропуснат тая подмяна - особено тия, които вече са с втори-трети собственик.


Какво конкретно имаш в предвид?И защо някой да е пропуснал или да пропуска подмяната на метановите бутилки?

п.п. На колко години се сменят бутилките някой знае ли?Някъде четох на 5 ,някъде на 7?
Kosioo ще ти бъда благодарен ако споделиш инфо след като минеш през сервиза :beer


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот $100 » Сря 26 юли 2017 20:34


dimi_97 написа:
$100 написа:Като си представим колко хора ще се радват на тия коли след 5-10г. А някои ще пропуснат тая подмяна - особено тия, които вече са с втори-трети собственик.


Какво конкретно имаш в предвид?И защо някой да е пропуснал или да пропуска подмяната на метановите бутилки?

Имам предвид, че ако в момента колата е на 10г и изпращат писмо на собственика (тоя, който я е купил от магазина) да отиде да му сменят бутилките, а реално преди 3-5 години колата е продадена и текущият собственик не получи никакво писмо и не чете подобни форуми какво става? Пропуска смяната. След 5г и той я продава, следващият естествено няма да я кара 1г и да я бракува. Няма и да тръгне да сменя бутилки. Така че ако наистина има проблем ще има не една кола на кантар.


Потребителски аватар
Kosioo
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 9:52
Автомобил: VW Touran
Двигател: 2.0L I4 EcoFuel

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Kosioo » Чет 27 юли 2017 9:45


$100, ние сме втори собственици на колата и писмото беше адресирано до нас! Незнам Порше България откъде знаят, че колата е с нов собственик и регистрационен номер. Може да имат достъп до базата данни на КАТ, където проверяват с номера на рамата, но това е само предположение.

Който кара нов внос, прозвънете на най-близкия оторизиран сервиз на VW и питайте, нищо не коства, безопасността преди всичко!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот $100 » Чет 27 юли 2017 19:17


Ако си ходил поне веднъж в официалния сервиз, вероятно по серийния номер са отчели кой е текущият собственик. Но доста хора не стъпват в официален сервиз след като изтече гаранцията.


dimi_97
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 11:21
Автомобил:
Двигател:

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот dimi_97 » Съб 29 юли 2017 13:26


$100-Точно както ти е отговорил Kosioo,точно така стоят нещата!Вероятно от официалните сервизи на VW,взимат инфо от Кат след като колата се регистрира в България и до 3 месеца след това,изпращат писмо на новият собственик относно смяната на бутилките,която навсякъде е напълно безплатна.Никакво значение няма дали си стъпвал или не до този момент в официален сервиз.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот $100 » Съб 29 юли 2017 19:51


Добре де, но ако колата е купена в Германия като нова, там си е сменила собственика 1-2 пъти и после търговец Х я внася в България и я продава на някого. Може ли да се разчита, че производителят ще е в течение с актуалния собственик? Мисля, че само на посещение в официален сервиз може да се разчита. Не знам това с бутилките доколко е сериозно или са решили да си направят реклама с демонстрация на загриженост. Но преди известно време нали с Кади имаше пак някакви грижи с вградените уредбни - не помня пропан-бутанови или метанови.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот ktamen » Нед 30 юли 2017 1:11


Проблемът с оригиналните бутилки е, че ръждясват, стените им изтъняват и бутилките се взривяват, докато се зареждат на метанстанция. Затова някои вериги отказват да зареждат такива коли или поне отказваха.
Поне на мен подобен проблем ми звучи доста сериозно и не ми мяза на рекламна акция. Подобен аргумент трябва да е предостатъчен за да може ВАГ да изиска от КАТ данни за актуалният собственик на колата.
Ако не се брои идиотският проблем с корозията, бутилките имат огромен живот, който зависи най вече от броя зареждания, демек от броя раздувания на бутилката. Доскоро за безопасно се приемаше 30 години. Ама по партийни съображения уж за по безопастно, този срок го намалиха на 20 години.
Проблемът с корозията си е патент на ВАГ.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 30 юли 2017 8:36


ktamen написа:Проблемът с корозията си е патент на ВАГ.

А за Опел,Мазда,нещо да кажеш?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот ktamen » Нед 30 юли 2017 9:40


Това не са вежди и калници, това е дебело и изключително отговорно желязо :exclaim


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 30 юли 2017 13:40


Ти смяташ,че ВАГ си произвеждат бутилките ли?
Смятам,че дълбоко грешиш.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: ВАЖНО! Сервизна акция за подмяна на метанови бутилки Touran

Мнениеот ktamen » Нед 30 юли 2017 15:59


ВАГ и болтчетата не произвеждат, ама кво значение има това. Те носят отговорност и за тях.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта