VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 24 яну 2020 19:25


Днес по завоите към Смолян, ми направи впечатление че се усеща много само при газ в ляв завой, изправя ли намаля , завия ли на дясно утихва. Влизам ли без много газ не се усеща. И на горе и на долу. Скоро ще я карам на сервиз и ще ги накарам да проверят там висящия лагер и вътрешното каре, не ми се вярва за 1 година дългата полуоска да се разбила пак. :banghead




Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Мнениеот ivuchev » Съб 25 яну 2020 16:38


Трябва да тръгнеш от самото начало на проблема . От кога е така, след смяна или ремонт на нещо или друго . Да си го засекъл. Така изведнъж ли почна да бие , от една мразовита сутрин. ? И тогава може лесно да стигнеш до същноста. Другия начин е сваляш всичко що излиза от скоростите и ще го откриеш . Във волана усеща ли се ? Аз малко не мога да си представя какво е странична вибрация


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 24 юли 2020 11:09


ZEDYCUS
Днес по завоите към Смолян, ми направи впечатление че се усеща много само при газ в ляв завой, изправя ли намаля , завия ли на дясно утихва. Влизам ли без много газ не се усеща. И на горе и на долу. Скоро ще я карам на сервиз и ще ги накарам да проверят там висящия лагер и вътрешното каре, не ми се вярва за 1 година дългата полуоска да се разбила пак. :banghead

Дали ми се е вярвало или не :banghead , проблема при мен се оказа отново прецакано вътрешно каре на сменената чисто нова полуоска преди година и 13х км. От чисто научна цел свалих маншона, на трипода единия лагер се беше разпаднал. При каране се чуваше на моменти и яко скърцане и пукане, което си мислех че идва от демпферния маховик, също сменян наскоро, но след като смених дясната полуоска, всичко се оправи. Засега сложих втора употряба, но няма тресене нито тракане.
От Германия съм харесал евтини вътрешни карета, та свалената полуоска май ще я оправя за резерва, външното и каре е здраво.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Мнениеот buller » Пет 24 юли 2020 16:36


:eek :eek :eek
Това е нечовешко съвпадение.
Вчера диагностицираха тотално заминало вътрешно ляво каре в Елбатрон (частта едвам я намерих - китайско каре JP group). Аз усещах от доста време волана да тресе при ускорение и натоварване на колата, но не очаквах да е същото каре...
Изкара... 2-3к км., преди да почне да се усеща в купето, а сега бе нарочено като най-заминалото каре от всичките отпред. Това са 12-13к км. от смяната му.
За да няма изненади, взех две полуоски от кола, внесена от Великобритания и сега уж няма вибрации.
Та, колеги - двама сме с тези драми - не купувайте новите карета, освен ако не са оригинални... Че ще минете по нашия път. Отизивите дори от читавите марки са лоши. Сега си имам една цяла полуоска резерва.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: VW Sharan 1.8T - при подаване на газ тресе странично

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 24 юли 2020 17:28


То по препоръка от майстора търсих втора употреба, щото и той ми каза същото като теб, дали евтина дали скъпа, се прецаквали много бързо новите. За качествена нова ми каза цена 500 и нагоре за една полуоска. Преди година сложи за 300 лв, но не помня марката. Та съм решил да рискувам с две евтини от германия за 80 евро ако пак
изскочи проблем, щото се колебая дали само вътрешно каре да взема да оправя свалената.
https://www.ebay.de/itm/2x-Antriebswell ... Sw~y9ZMCQa
https://www.ebay.de/itm/GELENK-GELENKSA ... SwBrhe2swR



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта