Touran, 1t3, 2014г CFJB - проблем с High Beam Assist

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
T5onko
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 21:57
Автомобил:
Двигател:

Touran, 1t3, 2014г CFJB - проблем с High Beam Assist

Мнениеот T5onko » Съб 01 апр 2023 20:21


Здравейте колеги,

Казвам се Цонко и съм нов във форума на ФВ, но имам нужда от помощ и реших да попитам тук понеже знам, че има много отзивчиви и компетентни потребители.

Карам Туран Highline 2014г TDI DSG, и като фен на ваг групата не може без доработки и добавяне на полезни екстри до колкото модулите позволяват. Монтирал съм ахроматично огледало с камера за high beam assist, но имам проблем с работата на системата след кодиране на 09-BCM.
Моля, ако някой колега има туран или с кади с такава екстра, която работи, да ми прати кодинга на 09 BCM, и 20 - HBA. или някаква ел. схема на инсталацията на фаровете и управлението на щитовете на лупите точно за моя модел фар с биксенон.

Асистента работи, излиза иконата на таблото, светва синята лампа за дълги само когато няма коли, и изгасва когато има, няма никакви грешки, но фаровете си стоят на къси и не мога да пусна дълги дори и с лостчето.

Проблема е 1:1 с на колега от кади форума и е описан в тая тема:
https://www.forum.caddy2k.com/viewtopic.php?t=20917

Вероятно за разлика от другите модели голф6, пасат, шкода суперб, управлението на биксенона е различно при туран/кади 2011-2015г.




Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта