Проблем с дебитомера на Туран 1,9 TDI 105 к.с. BLS

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
pe_tr
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:59
Автомобил:
Двигател:

Проблем с дебитомера на Туран 1,9 TDI 105 к.с. BLS

Мнениеот pe_tr » Пет 05 юли 2019 12:03


Здравейте колеги
Отскоро имам Туран 2006 г. 1,9 TDI 105 к.с. BLS и ми прави един проблем.
Светва чека и на диагностика показва че е дебитомер. Чистим грешката и след седмица отново светва и отново компа показва дебитомер.
Преди два дни взех чисто нов дебитомер за проба и днес отново светна чека и пише дебитомер. Добре че не съм го плащал.
Някой има ли идея от какво може да се получава тази грешка?
Иначе колата си върви нормално и при светнал и при изгасен чек. Разликата е само че свети лампичката.




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем с дебитомера на Туран 1,9 TDI 105 к.с. BLS

Мнениеот megatronS » Съб 06 юли 2019 9:11


Каква точно е грешката на дебитомера? По принцип след грешката се гледат малко данни на живо,за да се види какво се случва. Грешката сама по себе си,нищо не означава. Грешките за дебитомер при 90 процента идват от други проблеми. Възможни причини: късо или прекъсване между кабели за управлението му; компютър; засмукване на допълнителен въздух; егр клапан; турбина; смукателен клапан; налягане в смукателен колектор.
В зависимост от грешката,която е отчел, дали е електрически проблем (късо, прекъсване) или данните му са извън зададените в таблицата, горните причини се разделят на две:
1. Кабели,разходомер,компютър
2. Всички останали причини


pe_tr
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с дебитомера на Туран 1,9 TDI 105 к.с. BLS

Мнениеот pe_tr » Пон 08 юли 2019 10:41


О.К. колега, благодаря за изчертпателния отговор. Започвам по веригата да търся проблема. Когато го намеря ще пиша. :th_up


pe_tr
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с дебитомера на Туран 1,9 TDI 105 к.с. BLS

Мнениеот pe_tr » Сря 17 юли 2019 9:23


Значи оказа се че смуче допълнително въздух, от гофрирания маркуч, което според мен е от малките проблеми. Уплътних го с вложка и скоба и проблема се реши.

Последна промяна от Spas на Сря 17 юли 2019 9:26, променено общо 1 път.
Причина: Браво, че написа решението на проблема, за напред не дублирай мнения, моля.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта