VW Touran 170 кс 06.2006 TDI грешка EGR

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Илиян И. 79
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

VW Touran 170 кс 06.2006 TDI грешка EGR

Мнениеот Илиян И. 79 » Чет 19 дек 2019 11:11


Здравейте!
Закупих си Туаран с доста проблеми и конкретния ми въпрос е:след като е премахнат DPF-филтъра (вътрешността е премахната- не от мен ) дава грешка при диагностика, че EGR "Не функционира" и за DPF , може ли да се подмени или възобнови EGR да работи нормално и след като се препрограмира да не търси датчиците за диференцирано налягане на DPF да заработи двигателя нормално и без грешки.
Искам да споделя извън техническата час за автомобилите, че държа да си поддържам колата/те изправни и когато сам се справям с проблеми с електрическа или механична част винаги когато мога да помогна или споделя опит го правя( със инструмент или със съвет)
Каквото научавам сам винаги съм го споделял с всички, които са ме питали за помощ или съвет.
Според мен, нали за това се събираме във форуми като този. Благодаря за приема! :flag_bulgaria




genadi67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 16 дек 2020 18:01
Автомобил: Туран
Двигател: AG 2004
Местоположение: Плевен

Re: VW Touran 170 кс 06.2006 TDI грешка EGR

Мнениеот genadi67 » Чет 07 апр 2022 6:43


Какво стана с егеер. При мен го изчистха с ултразвук и пак светва, нямам дипиеф. Предлагат да го изолират софтуерно. Дай съвет да го махна или да сложа нов?


Илиян И. 79
Мнения: 106
Регистриран на: Чет 19 дек 2019 10:17
Автомобил: VW Touran
Двигател: BMN TDI 2006 125 kw
Местоположение: Обл. Враца

Re: VW Touran 170 кс 06.2006 TDI грешка EGR

Мнениеот Илиян И. 79 » Пон 23 яну 2023 10:37


Стана, че го разглобих и се указа от маслените пари засмуквани от отворения клапан на картерните газове и изпуснало уплътнение на ЕГР-ра влизат при ел.двигателя-изгорял.
Жалко за чистенето! Ако имах нов ел. мотор се сменя в комплект със вътрешното и външните уплътнения и става като нов. Зъбните колела са добри. Стария ми беше на Валео.
Купих нов и след монтаж и две спирки по път изчисти грешките.
След софтуерната проверка няма проблем.
Опитах да кача снимки, но не ми позволи-грешка
Ако има интересуващи да ми пишат на лични
Успех в ремонтите!
:flag_bulgaria



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikolay_v и 133 госта