Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
MNL
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 13 май 2014 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Мнениеот MNL » Вто 18 фев 2020 10:17


Здравейте,

имам проблем с помпата на ABS на колата от заглавието. Помпата е ATE и естествено дава грешка в датчика за налягането. Доколкото гледах в нета и клипчета в тубата, въпросният датчик е в механичната част на помпата и слагат електрониката на колата на "новата" механична част. Казаха ми, че в този случай може да ми свърши работа която и да е механика от такава помпа и не е необходимо да съвпадат номерата й. Трябвало да съвпадат номерата на електрониките ако има проблем с тях.

Та въпроса ми е правилно ли е това - всяка механична част ли ще свърши работа?




LUST76
Мнения: 45
Регистриран на: Съб 16 дек 2017 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Мнениеот LUST76 » Чет 20 фев 2020 10:20


Имах подобен проблем с тоя датчик за налягането. Същия е свързан с два маркуча , когато ги свалихме, се установи,че са се вдървили и сцепили. Смених ги и сичко се оправи.Так че виж първо тях. Намират се от задната страна на мотора към купето.


MNL
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 13 май 2014 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Мнениеот MNL » Чет 20 фев 2020 12:17


Няма маркучи, колега. Само тръбите от спирачната помпа към ABS-а и от него към колелетата. Датчика на тоя ABS е наврян вътре в самата помпа.
Както и да е. Купих помпа втора ръка с други номера и предстой да се направи от двете една. После ще пиша дали става номера.


LUST76
Мнения: 45
Регистриран на: Съб 16 дек 2017 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Мнениеот LUST76 » Чет 20 фев 2020 16:08


Моя Туран е 2003г но бензинов,излизаше грешка на тоя датчик и съм описал как се оправи. Би трябвало помпите да са еднакви.


MNL
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 13 май 2014 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Touran 2003, 1.9TDi - AVQ, помпа ABS взаимозаменяемост

Мнениеот MNL » Пон 02 мар 2020 14:02


Да доклавам какво стана - механичните части са взаимозаменими.

Обаче първата помпа която купих се оказа че има някакво запушване та трябваше да я сменям с втора. Та сега колата е с нейната си електроника и с механика от друга кола. След съответното обезвъздушаване вече всичко е ОК. ABS и ESP си работят и няма светещи лампи по таблото. Няма и записани или действащи грешки. Докато рових из нета по тези въпроси някъде срешнах мнение, че може и цялата помпа заедно с електрониката да се смени, но трябва да се прекодира с VCDS - дали е вярно обаче незнам. Надявам се и да не разбирам и да не се налагат повече интервенции по тая система.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта