VW Touran 2.0 Ecofuel 2006 г.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
blackunicorn
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 24 мар 2019 17:55
Автомобил:
Двигател:

VW Touran 2.0 Ecofuel 2006 г.

Мнениеот blackunicorn » Вто 21 юли 2020 14:18


Здравейте!
Значи появи ми се следния проблем, преди седмица колата започна да тресе и да губи мощност, смених кабели и свещи и временно се оправи. Но след изминати около 600 километра проблема се появи отново, бях в Бургас, когато проблема се появи отново и там на влизане в града има Лукойл, на който един човек слага газови уредби. Помолих го да провери какъв е проблема, според него съм имал запушен катализатор и било добре да го изолирам. Откачи ламбда сондата и колата спря да се тресе и да губи мощност, но пък започна да върви супер тромаво, все едно е затисната и рязко качи разхода на гориво. В Обзор ми свалиха катализатора и сложих тръба на негово място, но проблема остана, в момента в който закача сондата колата започва да работи на 3 цилиндъра да губи мощност и да гасне, както на метан така и на бензин.Та въпроса ми е, какъв е вероятния проблем, мисля си че ако е заминала ламбда сондата няма да има разлика дали е включена или не, но не съм специалист и не съм сигурен. Може ли някой с опит да изкаже компетентно мнение? Благодаря!




Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: VW Touran 2.0 Ecofuel 2006 г.

Мнениеот M.Georgiev » Пет 24 юли 2020 15:21


Сондите са две. Една преди и още една след катализатора. Втората не пречи, ако е скапана, само ще свети чека. Важна за смесообразуването е тази преди катализатора.


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: VW Touran 2.0 Ecofuel 2006 г.

Мнениеот simonb » Съб 25 юли 2020 13:07


Сигурен ли си че са сложили точно СВЕЩИте които са за твоята кола ?!


nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: VW Touran 2.0 Ecofuel 2006 г.

Мнениеот nikolay_v » Пон 27 юли 2020 7:25


На колко километра е Турана
Грешки има ли записани (разни мисфаиъри)
Според мен махането на катализатора е грешка-дано тия от Обзор са ти дали некой лев



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта