Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Sweet
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 31 яну 2019 2:22
Автомобил:
Двигател:

Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Мнениеот Sweet » Пет 04 сеп 2020 15:53


Здравейте. Карам Touran 2.0tdi 2004, от една седмица търся решението на проблема, но не успявам. След малко по дълъг път, колата си държеше 90 градуса и не изглеждаше видимо чак толкова загряла, вентилаторите продължиха да си работят след загасяне на колата, повече от обичайното и след 2 часа вече акумулатора беше разреден. Още с подаването на ток от друга кола, вентилаторите отново заработиха. И вече в продължение на седмица проблема не се оправя, и се налага да откачам клемата от акумулатора. Върти се голямата перка постоянно, дори колата да не е на контакт. На ваг ком не ми излизат никакви грешки, на живи данни също всичко си изглежда наред, не видях нещо съмнително. Та започнах с релетата, които са отдясно на акумулатора, след това с релетата, които са вътре в купето, под волана, но отново без успех, вентилатора продължава да си се върти. Четох, че имало някакво допълнително управление на вентилаторите, но не съм сигурен дали го има тук в тази кола, защото никъде не го намирам. Ако някой знае, къде се намира това управлние, ще съм благодарен ако сподели? Също разбрах, че е възможно да е от пресостата. Но той къде се намира? Закачен на самия компресор за климатроника или на маркучите в близост до компресора?




NedShivarov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 26 авг 2020 15:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Мнениеот NedShivarov » Пет 04 сеп 2020 22:12


Управлението се намира в мотора на перката. Мисля,че ти трябва нова перка.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Мнениеот nikolay_v » Съб 05 сеп 2020 5:47


Сутрин като тръгнеш след колко километра стрелката е на 90 градуса


Sweet
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 31 яну 2019 2:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Мнениеот Sweet » Съб 05 сеп 2020 23:51


NedShivarov написа:Управлението се намира в мотора на перката. Мисля,че ти трябва нова перка.

Благодаря ти, значи ще се купува нова перка.

nikolay_v написа:Сутрин като тръгнеш след колко километра стрелката е на 90 градуса

Някъде след около 10 км, стрелката е на 90 градуса.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Touran 2004 2.0TDI работещ вентилатор на радиатора

Мнениеот nikolay_v » Пон 07 сеп 2020 7:42


Не бързай да купуваш - че и аз се бях засилил - продава се целия вентилатор и въобще не е евтин
Грешка записва ли

Я прочети моята тема за същия проблем - вярно че е за друг мотор но ...
viewtopic.php?f=94&t=483323



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта