Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Мнениеот M.Georgiev » Нед 08 ное 2020 18:27


Привет!
Искам, като дам контакт да се включва зумер, докато не пусна фаровете. Някой правил ли е нещо подобно?




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Мнениеот cecoa1 » Нед 08 ное 2020 19:10


От какъв зор, много по-лесно се прави да ти включва автоматично фаровете. Просто се прекодира тая функция. Аз лично съм го правил обратното, мой приятел си купи така един Туран(2008г), на който тая функция му беше включена, и аз му я изключих(по негово желание). Работа за 5 минути е, с все чуденето къде точно се влизаше за тия настройки с VCDS.
Нещо настройка за Канада ли се водеше, не помня.
Също не го помня наизуст как ставаше, щото много рядко въобще си ползвам диагностиката, но като ми се наложи се ориентирам на място. Някой с опит може да даде точните насоки, вероятно много хора ползващи програмата ежедневно, могат да го направят със затворени очи.


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Мнениеот M.Georgiev » Нед 08 ное 2020 20:45


Да, така бяха по едно време, но не ми хареса, като дам контакт още да светкат, и го върнах нормално.
Дори не искам зумер, а някакъв сеетодиод мигащ например, да ме подсеща.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Мнениеот cecoa1 » Нед 08 ное 2020 21:45


Мисля, че ако ти е дръпната ръчната спирачка, фаровете не се включват докато не я освободиш. Предполагам, че и малко да е дръпната, колкото да свети лампата на таблото, пак ще действа по същия начин. Отделно, можеш да намалиш силата им на светене пак през програмата - https://offroad-bulgaria.com/forum/%D0% ... D%D0%B0-vw



Колкото до зумер или лампа, всеки кадърен жичкаджия би трябвало да може да се справи. Малко по-трудно е, зумера да се включва само при работещ мотор и изключени фарове, но пак може да се направи.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Зумер за НЕ включени фарове Touran 2009 г.

Мнениеот Duke_BG » Вто 12 яну 2021 13:34


зумера не е проблем да пищи само при запален двигател и изключени фарове, но май ключа ти не управлява директно фаровете.
за да работи зумера при запален двигател и изгасени фарове трябва да се свърже : единия край към лампата на акумулатора а другия към изхода за габарити или към "+" на някоя от лампите на таблото.
при незапален двигател и не зареждащ акумулатор на входа на лампата има - , на другия край през крушката пак има минус,
при угасване на лампата за акумулатора вече има + а на другия край има - т.е. зумера свири
при вкл'чване на фаровете на двата края на зумера има + и той не свири.

но все пак е по-добре да си ги кодираш с намален интензитет и да не светват когато си на ръчна, че смяната на крушките е тегава а и глобите не са хубави :)



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта