Проблем с перките при Touran 2.0 140к.с BMM

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
shopasf
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 22 дек 2020 23:55
Автомобил:
Двигател:

Проблем с перките при Touran 2.0 140к.с BMM

Мнениеот shopasf » Сря 23 дек 2020 0:23


Здравейте извинянам се ако съм объркал мястото на темата но имам следния проблем с Touran 2.0 TDI 140к.с 2006г код на мотора BMM . Колата я имам от две седмици и днес реших да я оставя да и сменят антифриза , обажда ми се майстора и ми каза че по незнайни за него причини перките на радиатора ми се включват при студен и изгасен двигател . За тези две седмици не съм имал проблем с перките , проверил буксите на датчиците всички са си на място (той няма диагностика да я закачи). Сменил ми антифриза , загряла е нормално включила си е перките , духа топло в купето и я загасил .След 30 мин вече поизтинала перките се включили пак и не спират да работят докато не е дал на контакт и запалил колата , тогава всичко си е ок . Три дни преди това мих мотора (по принцип знам че е добра идея) , къде би могъл да е проблема ? Гледах бошуниерата до акумолатора всичко е сухо на барут , може ли той да не е обезвъздушил хубаво или е съвпадение и някой датчик е заминал или се е навлажнил след мивката . Благодаря




Потребителски аватар
lubo25
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:22
Автомобил: Seat Alhambra Tdi
Двигател: AUY
Местоположение: Враца

Re: Проблем с перките при Touran 2.0 140к.с BMM

Мнениеот lubo25 » Нед 03 яну 2021 19:48


Здравей колега същия проблем само,че на Алхамбра 116к.с.Виж къде се намира релето дето ги пуска перките,на алхамбрата е под черната кутия с бушоните над акумулатора.Два пъти ми изхаби чисто нов акумулатор.Релето го извадих,почистих и от тогава нямам ядове.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с перките при Touran 2.0 140к.с BMM

Мнениеот kris11 » Чет 07 яну 2021 17:40


Това само при дизелите е май проблем от вибрациите. Ти с климатик ли си или климатроник ?? Защото при климатроник не е просто реле , а електронно. - понякога проблема е в напукани спойки и то в силовата верига.


Потребителски аватар
lubo25
Мнения: 113
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 19:22
Автомобил: Seat Alhambra Tdi
Двигател: AUY
Местоположение: Враца

Re: Проблем с перките при Touran 2.0 140к.с BMM

Мнениеот lubo25 » Чет 07 яну 2021 18:03


С климатроник съм.От както го свалях това реле не съм имал ядове.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта