Touran 1.9TDI BlueMotion 2009 - разяснение относно лампи на табло

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Paytakoff
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 окт 2020 19:29
Автомобил:
Двигател:

Touran 1.9TDI BlueMotion 2009 - разяснение относно лампи на табло

Мнениеот Paytakoff » Вто 29 дек 2020 18:18


Колата е Touran 1.9TDI BlueMotion 2009 - Highline. Чуденето е следното - имам лампа за подгрев на волана, но няма откъде да го включа. Лампата (и други) съм я видял като светнах с фенерче да огледам какво има между часовниците и другите лампи, но никога не ми е светвала.

Изображение

Също така има още една, която не съм срещал никъде из мрежата - представлява колонка (от бензиностанция) с надпис в нея H2O :eek
И другата, която се питам защо я имам, като скорстната кутия е ръчна, е:

Изображение
Все още не съм засичал да свети.

Та, да не би да ги редят наред тия табла с готови "гнезда" за лампите в случай, че дадена бройка е автоматик, има отопление на волана и т.н. Или напротив - щом тая лампа я имам значи и "екстрата" за която е лампата, е налична?

Чуденето ми май е много глупаво, но след ровенето в мрежата (включително и тук) така и не видях подробен списък на всички лампи на таблото. Тази с хашдвео-то ме шашна. Повечето "списъци", които излизат, са на по-новите модели, при които тези лампи ги няма.

Предполагам, че нямам екстри като подгрев на волана (щом не виждам копче за включването му или има някакво 7-стъпково комбо?), нееволюирала ръчка в автоматик, както и ме съмнява да съм бил разбрал грешно тоя BlueMotion и всъщност туй да означава, че колата върви на H2O, а не на нафта...
Аа, и в книжките, които си дойдоха с колата, няма никакво обяснение за точно тези лампи (е, освен за зелената при DSG-тата).

:beer




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Touran 1.9TDI BlueMotion 2009 - разяснение относно лампи на табло

Мнениеот radotom » Вто 29 дек 2020 18:22


Paytakoff написа:Та, да не би да ги редят наред тия табла с готови "гнезда" за лампите в случай, че дадена бройка е автоматик, има отопление на волана и т.н.

Разбира се, че е така. :th_up
Никой няма да седне да прави отделни табла за всяка отделна модификация, па камо ли да тръгне да гледа и за отделните поръчки



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта