Проблем със скоростомера на Caddy Ecofuel 2008g

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Проблем със скоростомера на Caddy Ecofuel 2008g

Мнениеот caby » Пон 22 фев 2021 17:33


Здравейте колеги. От вчера спря да работи скоростомера на таблото. Колата ми е с ръчна ск.кутия. Първо потърсих датчика за скоростта, който би трябвало да е някъде по скоростната кутия, но такъв не намерих. Та,..... какъв може да е проблема и има ли такъв датчик или скоростомера взима сигнал от друго място.
Предварително благодаря !




caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Re: Проблем със скоростомера на Caddy Ecofuel 2008g

Мнениеот caby » Пон 22 фев 2021 18:57


.... та : моето Caddy чете данните за скоростта, километрите и пробег през датчик на ABS, които за моделите след 2005 г се предават по Кан шина а не през датчик на скоростната кутия. Вариантите са :
1. Повредено табло - като това ще изисква друго такова което НАЙ-ВЕРОЯТНО ще трябва да се обучава !!!!!! Така ли е според вас или бъркам ?
2. Някой от 4-те АБС датчика да са повредени - малко вероятно ! Предполагам, че щеше да ми излезе като грешка при диагностиката, а й поне лампа на таблото ще светне .
Моля, дайте мнение ! Благодаря !


caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Re: Проблем със скоростомера на Caddy Ecofuel 2008g

Мнениеот caby » Нед 13 юни 2021 19:32


.... днес ми отказа и оборотомера. Става ли да сменя таблото с друго без да има проблеми или при смяната се прави и адаптация (препрограмиране ) на новото табло. Благодаря !



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта