Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот MamaMy » Пон 01 мар 2021 19:02


Благодаря на всички! Работата е свършена успешно чрез трошене на брава. Оказа се не лека задача, но с помощта на винтоверт и бургии от 2 до 5 мм бравата падна. Вратата се отключи със завъртане на цялата вътрешна част зад патрона. Първо отрязах дръжката да не ми се пречка. Сряза е в палеца който изтегля механизма. С две думи дръпнах все едно, че ще отварям и това което се показа го срязах със секачки. След това разпробих по оста на патрона през целия алуминиев детайл като пазех да не пробия ламарината. След това пак със секачки досчупих по линията на разпробиване и детайла се счупи на две. Предната част остана закрепена на вратата, но задната падна и се виждаше вътре. Хванах механизма с тънки клещи и го завъртях все едно с ключ. Вратата се отключи, но другите са си все така заключени и нямат отваряне. Като се зареди акумулатора ще ги отворя и тях. За сега доволно. Свалих акумулатора и се зарежда. Пренебрегнах съвета да чупя бравата с извадения патрон. Логиката ми беше следната. Този патрон се движи. Перата му са си с оригиналната подредба по ключа. По добре тази брава да си я възстановя. Другата може да е много по-зле и тогава ще сменям две. Оказах се прав. Другата до последната частица от патрона не мръдна. Окиса беше върху цялата площ и директно я вадих на части с изчовъркване. Разпадаше се.
Прикачени файлове
IMG_20210228_222516.jpg
IMG_20210228_222516.jpg (47.58 KиБ) Видяна 958 пъти




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот ktamen » Пон 01 мар 2021 20:14


kris11 написа:
ktamen написа: ...Този метод също ми харесва.


при толкова много разреден акумулатор дали ще устиска предпазителя във веригата на ел.двигателя на чистачките ?

Колко е разреден няма значение. Акумулатора може да се зареди и със 100мА, което е много под стойността на бушона.
Освн това си мислех, че става въпрос за кабела на стартера, а не на чистачките. Така или иначе вече няма значение.
Браво на автора, че е описал решението на проблема.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот kris11 » Вто 02 мар 2021 20:48


ktamen написа:
....Колко е разреден няма значение. Акумулатора може да се зареди и със 100мА, което е много под стойността на бушона.
Освн това си мислех, че става въпрос за кабела на стартера, а не на чистачките. [/quote]

Цитирам намерението на автора на темата : " Някой ми даде съвет да сваля чистачките и тяхната кора и от там да пробвам да подавам ток директно на клемата."
А , ако изкърти кората пред стъклото има достъп само да ел.двигателя на чистачките.
Напред капака затиска всичко. А акумулатора е обграден от кори.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот MamaMy » Сря 03 мар 2021 15:09


Точно на този акумулатор се оказа, че няма кора отгоре. Ако се пробие кората на чистачките + клемата на акумулатора се пада точно отдолу. Може да се стигне без проблем с дълга отвертка. Отказах се от този вариант защото после трябваше да кърпя кората. Така с една нова брава която така или иначе трябваше да се смени минавам най-тънко.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот kris11 » Съб 06 мар 2021 18:14


MamaMy написа:Точно на този акумулатор се оказа, че няма кора отгоре. Ако се пробие кората на чистачките + клемата на акумулатора се пада точно отдолу. Може да се стигне без проблем с дълга отвертка.

Явно при тази Галактика е по-лесен достъпа до клемите на акумулатора.

П.П.Не съм писал за кора отгоре акумулатора , а за кори около него. Зад акумулатора в посока предно стъкло при мен има кора, а зад нея е закачен разширителния съд. То зависи и от двигателя.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с ключалките на Галакси или "как да вляза?"

Мнениеот goppa » Съб 06 мар 2021 21:32


kris11 написа:Явно при тази Галактика е по-лесен достъпа до клемите на акумулатора.


Ми, по-лесен. Все същия е
11611401056658258_La.jpg


Трябва да се пробива тенекията . А това си е възможност за генерално късо.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта