Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
newguy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 юни 2015 9:38
Автомобил:
Двигател:

Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот newguy » Съб 10 апр 2021 19:48


Здравейте на всички. Скоро се сдобих с така редкия Шаран 2.0 TSI 200кс 2011г. 180 000км по мое мнение реални КМ, сервизна история, внос от Германия, дойде на ход, 3000км пробег от както е купен. Държах да бъде точно този двигател, защото преди време притежавах GOLF 5 GTI, от който останах много, много доволен, а момчето, което го купи продължава да му се радва без особени проблеми. След това - GOLF 7 R, от който също бях доволен - без особени проблеми.
Много ми харесва този двигател, но при този Шаран има проблем. На студено пали и се държи идеално, а когато загрее ламбда сонда подава сигнал за горивна смес, че е много богата и от там започва кювкане, цъкане и загуба на цилиндър поради ниско ниво на горивна смес, черен пушек отзад и миризма. Като я прочетоха в сервиза дава единствено грешка: "Missfire". Естествено това започна малко по-силно да се изразява - на ниски обороти тресе, а когато подам повече газ е ОК. (Така естествено не може да се кара нормално)
Колата беше една седмица в сервиз, където казаха, че са проверили почти всичко по нея (без DPF), но не откриват никъде проблем, по никоя отделна част: бобини, горивна смес, ламбда сонда, датчици и още много части, които не запомних. По мнение на момчетата от сервиза колата е в много добро състояние с изключение на този проблем.
Чел съм и знам за нагарите в цилиндрите, които правят тези двигатели. От сервиза казаха, че са готови да отворят двигателя и да чистят цилиндри, но според тях не идва от там проблемът, всъщност мислят, че тази кола няма проблем с нагари или не са убедени в това.
Колеги, знам, че това е често срещан проблем при 2.0TSI и може да идва от много различни места в колата, но моля Ви някой ако се е сблъсквал с нещо подобно, да даде съвет, предположение, предложение от къде точно може да идва моят проблем, или да предложи: кой в София и не само там, може да го поправи или реши.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот ssssl » Нед 11 апр 2021 0:08


Трансексперт, Евгени. Има го в гугъл.


newguy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 юни 2015 9:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот newguy » Нед 11 апр 2021 8:38


Благодаря за този контакт.
Малко по-подробно може ли? Дали Вие сте ходили там или познавате хора, които са доволни от "Трансексперт"?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот hvp800 » Нед 11 апр 2021 9:16


В крайна сметка сменихте ли бубините на Шарана , и въобще сменихте ли нещо ?
И да , колегата е ходил до Трансексперт , и ги познава.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 11 апр 2021 9:30


Поне разбира се на кой цилиндър липсва запалване? Това мисфайър е много е общо.


newguy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 юни 2015 9:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот newguy » Нед 11 апр 2021 16:52


Нищо не сме сменили още. Аз тръгнах да купувам целия ангренаж заради километрите, а и, защото бях убеден, че проблемът идва от там. Имал съм разхлабена верига, която започна да прави подобно кювкане с пушек.
Сега сервизът твърди, че ангренажът е опънат и като се смени това с горивото няма да се оправи. Аз естетвено ще го сменя, но искам да разбера как да оправя този проблем. Всъщност не знам какво точно да направя, от къде да започна.
Бобините не сме сменили. Казаха, че не било от тях. Сигурно са видели параметрите им. Питах ги специално за това. По принцип знам, че заради бобини прекъсва по подобен начин колата.
Момчето от сервиза твърди, че губи цилиндър заради ниско ниво на гориво. А кой цилиндър е това, аз не знам. Казаха, че дава само MISSFIRE. Може и още нещо да пише. Ще ги питам пак.
Благодаря за помощта!


newguy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 юни 2015 9:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот newguy » Пет 16 апр 2021 7:08


Здравейте.
Оказа се помпа за високо налягане. Тази помпа смесвала бензин и масло и от там колата засича, че сместта е богата и започва да намаля притока на гориво и от там всички останали проблеми описани по-горе. В двигателя имаше бензин.
Смениха я тази помпа от сервиза. Сега изглежда стабилно положението.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Шаран 2.0 tsi 200hp 2011г. "MISSFIRE"

Мнениеот vladtod® » Пет 16 апр 2021 11:20


Браво хубаво, че споделяш решението на проблема.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта