Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот Гергана Колева » Пет 16 апр 2021 13:10


Здравейте колеги ,да споделя за моят проблем .Днес изведнъж ми спряха чистачките ,предни и задни и течноста също.От доста време вратите сами се заключват и отключват.Този проблем се оправи но чистачките спряха да работят.Съмнявам се за реле,но не знам каде е.Бушоните за предни и задни са два и за това си мисля че е реле.Моля ако някой е имал такъв проблем да ми даде насока какво да правя.
Колата ми е фолсваген шаран 1.9 тди .2001г. 116 коня.

Последна промяна от Гергана Колева на Съб 17 апр 2021 20:24, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 2001 г. - спиране на работата на чистачките

Мнениеот kris11 » Пет 16 апр 2021 16:54


Проверете куплунга към лоста за чистачките / под корите на кормилото е./ Може лоша връзка
Ако беше само задната - прекъснат проводник в маншона отдясно на капака. Ако са само предни- езеро под предното стъкло от запушени отводнителни канали.
За да не работи помпата ми намирисва от откачен лентов проводник в самото лостче за чистачките . Проводниците са тип ширмовка и са на точкова заварка.
Работи се на място без да се сваля кормилото .Развиват се винтчетата на капачката на лоста исе сваля капачката отгоре. Вижда се има ли откачен проводник. С малко усилия се запоява .


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Шаран 2001 г. - спиране на работата на чистачките

Мнениеот Гергана Колева » Съб 17 апр 2021 13:02


Може ли проблема да е от реле и ако е къде се намира токова за чистачките.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 2001 г. - спиране на работата на чистачките

Мнениеот kris11 » Съб 17 апр 2021 18:54


Гергана Колева написа:Може ли проблема да е от реле и ако е къде се намира токова за чистачките.


Не вярвам да е от реле. А и не искаш да знаеш къде са. :Mr Green Fun . Отваряш капачката пред лявото коляно и виждаш бушониерата. Релетата са отдолу :Mr Green Fun Т.е . това е сандвич. Фиксаторите на горната "платка" са вече остаряла пластмаса и лесно се трошат. В понеделник мога да погледна на работа на компа кои са релетата.
Обаче , ако е лоша връзка м/у сандвичите е мамата си трака.

И си оправи заглавието както трябва по шаблон !!! Корегирай си и частта с главните букви - не е нужно да крещиш.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят

Мнениеот Гергана Колева » Съб 17 апр 2021 20:30


Крис благодаря за инфото. Аз съм лаик за това се извинявам за грешките си.
И да попитам как се сваля прозрачното капаче на бушониерата.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят

Мнениеот kris11 » Нед 18 апр 2021 16:26


Лекичко нагоре, разклати горе/долу и издърпване. Има 2 щипки в тесните страни.
Не се мъчи да си играеш с щипките - дърти са и има огромна вероятност да се счупят.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят

Мнениеот kris11 » Вто 20 апр 2021 17:56


Рових и така не открих къде са релетата на този модел. Ако може снимка на "бушониерата" - явно има разлика с предния модел.
За до 2000г. реле 19 или 99 са с времеинтервала..Намира се над предпазители от5-7. Над него е реле 72 за задната чистачка.
За 2001г . долния ред предпазители 20 ти - 15А за до 08.2001г е превключвател време на предни чистачки, помпа предни/задна и задна чистачка.
Предпазител 24 /30А/ е за блок управление чистачки , но не е уточнено за коя година.
Оттам нататъка става манжда с грозде - има за 2003, 2006 2009г - ужас - все разместени.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят

Мнениеот Гергана Колева » Чет 22 апр 2021 12:45


Писах отговор ,че проблема с чистачките се управи,но не е излезнал. Но сега ми отказва левият фар на къси не свети ,ляв стоп и десен габарит не светят .Имам и друг проблем.Като се даде на контакт багажника се отключва а вратите се отключват и заключват.И риголирането на фаровете не действа.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят

Мнениеот kris11 » Чет 22 апр 2021 22:12


Гергана Колева написа:Но сега ми отказва левият фар на къси не свети ,ляв стоп и десен габарит не светят .Имам и друг проблем.Като се даде на контакт багажника се отключва а вратите се отключват и заключват.И риголирането на фаровете не действа.

Хубаво де , а лампите на несветещите изброените проверени ли са за изправност.
Въпрос този автомобил откога го имате? Откъде е внос? Започва да прилича на сбирщайн от автокъща.
Направи диагностика на комфорт модула. - грешки.

Как разбра,че регулирането на фаровете не работи ? Чува ли се шум от електромоторчетата при регулирането ?


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот Гергана Колева » Пет 23 апр 2021 12:33


Здравей Крис,риголирането на фаровете работи,крушките са проверени. Съмнение има ме към копчето за фаравете. Преди време при изгасени фарове сигнализацията за включени фарове се задейства,копчето беше на нула ,като го размърдах малко тогава спря да издава звуци.
Как се разглобява ,за да го проверя.
Автомобила е закупен от Германия преди две години .За тези две години не е имало много проблеми с него.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот kris11 » Пет 23 апр 2021 19:42


Гергана Колева написа:Здравей Крис,риголирането на фаровете работи,крушките са проверени. Съмнение има ме към копчето за фаравете. Преди време при изгасени фарове сигнализацията за включени фарове се задейства,копчето беше на нула ,като го размърдах малко тогава спря да издава звуци.
Как се разглобява ,за да го проверя.
Автомобила е закупен от Германия преди две години .За тези две години не е имало много проблеми с него.


Здравей Гергана. Притеснявах се според проблемите да не сте налетели на сбирщайн от бг автокъща, че там не се знае кой какво е пипал.
Няма как от регулатора за нивото на фаровете те да светнат.
Стрелям напосоки - автомобила има проблем според описаните досега няколко различни типа проблеми с ел. инсталацията.
Въпрос при така описаната ситуация със сигнализация за включени фарове - те светеха ли ?
Направете диагностика на проблемните модули и пишете за грешки , които са записани.
Някак не се връзва чистачките не работят после работели, регулирането на фаровете не работи , следващ пост работи :screwy :screwy


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот Гергана Колева » Пет 23 апр 2021 21:55


За чистачките се оказа бушон.Но за фара,стопа и габарита много ме съмнява главният ключ за светлините.Опитах се да го сваля но не можах .Разбрах че когато е на нула се натиска на вътре и се върти на ляво да застане на икона габарити и след това се издърпва.Но не се получи копчето не можа да се завърти до икона габарит ,остана по средата на нула и габарит.А за реголирането на фаровете се извинявам не съм отчела че се движят ,грешката е моя.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот kris11 » Съб 24 апр 2021 19:43


бръкни отдолу под кората пред ляво коляно и бъркай отдолу към ключа - две ръце по- добре пипап. В същоносъ не знам за този модел дали е на 2 кори о може да се свали само долната.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот Гергана Колева » Нед 25 апр 2021 19:28


Ключа не можа да се свали ,не знам поради каква причина.може да е счупено зъбче или да са го залепили ,не знам.Искам да сваля кората от страна към вратата.Моля ако някой знае да ми каже какво да правя ,че с този проблем колата не може да се кара.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фолсваген шаран1.9 тди 2001г.чистачките не работят, проблем с ляв фар и габаритите

Мнениеот Гергана Колева » Пон 26 апр 2021 18:42


Здравейте,ключа е свален и пробвахме с годен,положението си остана същото,Та ляв фар на къси не свети ,ляв стоп и десен габарит не светят .Проверени са крушки,бушони и ключ.Какво следва да се провери.Моля помагайте.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: NedyalkoKK и 118 госта