Проблем Vw touran 1.9 tdi климатроник

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
lubakahome
Мнения: 99
Регистриран на: Вто 18 сеп 2007 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оряхово

Проблем Vw touran 1.9 tdi климатроник

Мнениеот lubakahome » Пет 09 юли 2021 9:35


Здравейте.Пъкна голям проблем с климатроника на vw touran 1.9 tdi 105 кс.Климатроника не духа студено ходих да го проверят няма теч липсваше 100 гр. Фреон. Напълнихме го колкото трябва и пак не духа студено,перките и 2 те се въртят когато съм в движение с над 2000 оборота се усеща леко студено. В сервиза момчетата ми казаха че при тея модели компресора е болно място и ми казаха нов компресор. Ако някой колега е имал същите симптоми нека помогне.




ivo77
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем Vw touran 1.9 tdi климатроник

Мнениеот ivo77 » Пет 09 юли 2021 10:04


В повечето случай е съединителя на компресора, той се сменя за около 60лв, минал съм през това. Жалко, че не си от София щях да ти кажа, къде да отидеш. Търси читав сервиз наоколо, че и мен така се опитах да ме преметнат в друг сервиз със смяна на цял компресор, ама се поразрових, поразпитах, къде и си реших проблема. Понеже имам две коли, при другата имах същият проблем, но там пък се оказа някаква клапа, ремонта беше 180лв. Вариантите са много, не е задължително да е най-скъпото, но трябва да си при правилните хора.


lubakahome
Мнения: 99
Регистриран на: Вто 18 сеп 2007 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оряхово

Re: Проблем Vw touran 1.9 tdi климатроник

Мнениеот lubakahome » Нед 11 юли 2021 6:37


Здравейте. Вчера се установи при първо палене на студен мотор и включване на климатроника не тръгва и 2 те перки не се въртят. Трябва колата да достигне 90 градуса и тогава компресора се включва и 2 те перки тръгват. Усеща се лека хладина за малко и компресора изключва и включва. Помагайте колеги от какво се получава това.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта