Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
kalyonko
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 29 сеп 2021 16:22
Автомобил:
Двигател:

Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Мнениеот kalyonko » Чет 30 сеп 2021 11:58


Здравейте,

Чуденка относно ремонт на двигател на Touran TSI.

Купих колата преди 2 години, седмица след което ангреажната верига направи проблем и изпочупи всичко (в последствие разбрах, че двигателя си е фабрично зле). Човека, който тогава ремонтира двигателя, не го е затворил добре, и сълзеше много малко масло (не му върнах колата да оправи проблема своевременно, защото ми трябваше) :banghead Сътворил е и друг проблем - в момента, в който вдигна повече от 120 км/ч., оборотите падат и се връща на 120. Не ми е известно колата да има круиз контрол. Всъщност на всички скорости след определен праг автоматично пада скоростта, губи мощност на първа и втора при по-стръмен наклон, което ме навежда на мисълта, че има проблем.

Наскоро ударих картера, но не рабрах веднага. Карах 100 км, като малко след половината път лампичката за маслото светна. Игнорирах лампичката, защото реших, че маслото е намаляло заради недобре затворения двигател. Две години карам без да се е налагало да доливам, и си викам вече е време, но може да изчака едни 40-50 км. :banghead Продължих да карам, по едно време започна да тропа и на влизане в София колата угасна. Пробвах само един път да запаля, опита да звърти, но естествено не се получи. Викнах репатрак да я извози. Но сега не е ясно дали съм сътворил голяма или малка беля, насложена към по-горе описаните (като я свалих от репатрака, изтече още някакво масло, но не знам дали това може да се счита за някаква надежда, че белята е малка).

Да си дойда на въпроса: къде в София и околностите би било най-удачно да я закарам за диагноза на повредите и ремонт... и, ако е по-добро решение, смяна на двигателя с по-читав съвместим.

Благодаря!




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Мнениеот 777 » Чет 30 сеп 2021 12:14


kalyonko написа:Карах 100 км, като малко след половината път лампичката за маслото светна. Игнорирах лампичката, защото реших, че маслото е намаляло заради недобре затворения двигател.

Малко странна логика. Значи ако намалее (изтече) от недобре затворения двигател, не се брои за липса на масло.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Мнениеот Tsankovski » Чет 30 сеп 2021 13:04


Има неписано правило и то е стойте далече от TSI FSI ,не съм чул нищо хубаво за тия мотори


kalyonko
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 29 сеп 2021 16:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Мнениеот kalyonko » Чет 30 сеп 2021 14:09


За съжаление това ми стана ясно в последствие.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12787
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Touran MPV 2007г. BMY - ремонт на картер и двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 30 сеп 2021 20:01


Търси друг двигател,ако мислиш да я караш. Тоя е за вторични суровини.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта