Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Мнениеот Гергана Колева » Съб 30 окт 2021 18:51


Здравейте колеги, да попитам за това виене което се чува само когато съм в купето на колата. Виенето се чува още когато закупих колата от Австрия ,колата си я поръчах и капарирах по интернет ,не сме имали възможност да я тестваме на място. Вече навъртях 20 000 км. през което това виене се чуваше , скоростите си включват много добре. Та съмнението ми идва за демпфера или някой лагер. Може ли да ме насочите от какво може да е. :screwy




Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Мнениеот Гергана Колева » Нед 31 окт 2021 19:57


Здравейте отново , та значи гадният шум се установи че идва някъде около въздушният филтър .Малко ми олекна ,че не е демпфер или лагер. Предположиха ,че може да е от дроселовата клапа. Колеги каде точно е дроселовата клапа и дали може да е от това.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Мнениеот ZEDYCUS » Нед 31 окт 2021 21:26


А колата обслужвана ли е, демек сменяни ли са ремъци и ролки? Щото под въздушния филтър е капака за ангренажа. Ако звука е оттам нема да ти олекне много ако се скъса, напротив. Също и ролката за свободния ход на генератора, компресора на климатика и хидравличната помпа. :gruebel
На място като работи колата или в движение е звукът, щото може и лагер на главината да е.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Мнениеот Гергана Колева » Пон 01 ное 2021 19:24


На място като работи само тогава се чува. Шума се чува най вече при палене и при гасене на двигателя.По скоро е нещо като фучене.


Гергана Колева
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 22 апр 2018 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Виене което се чува само в купето на VW шаран 2001г. 116 коня

Мнениеот Гергана Колева » Вто 02 ное 2021 19:02


Преди няколко дена сменихме маркуч- Вакуум-провод, усилвател на спирачната сила и след това почна да се появява този шум. Педала на спирачките беше твърд и при преглед се установи ,че този маркуч е пукнат и затова го сменихме.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта