Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
brumer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 дек 2020 15:04
Автомобил: Vw Golf V Plus Vw Sharan
Двигател: 2 FSI и 1 9 TDI

Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот brumer » Сря 13 апр 2022 8:07


Здравейте,

Потърсих във форума, но не намерих каталог за разглобяване и ремонти на интериора на Vw Sharan 7m до 2000 г., преди фейслифта.

Дали се намира PDF вариант на такова чудо?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот kris11 » Сря 13 апр 2022 18:50


brumer написа:Здравейте,

Потърсих във форума, но не намерих каталог за разглобяване и ремонти на интериора на Vw Sharan 7m до 2000 г., преди фейслифта.

Дали се намира PDF вариант на такова чудо?

Има у руските форуми. Не знам дали още има достъп.Имам няко свалени , но тука ПДФ не може да се качва.
Уточни какво искаш да разглобяваш. Човъркал съм .
Случайно да не е елементарната смяна на радиаторче на парно ?? :Mr Green Fun/ Елементарно поразкостяване :horror


brumer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 дек 2020 15:04
Автомобил: Vw Golf V Plus Vw Sharan
Двигател: 2 FSI и 1 9 TDI

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот brumer » Сря 13 апр 2022 20:14


Захванал съм се с идеята да звуко и виброизолирам шаранчето. С 1.9 дизел вътре е шумничко. Плана ми е да разколача всичко - от врати, таван, под и табло - да го изчистя основно и отгоре да налепя STP. Покрай това хубаво да огледам и сменя всякакви кабели, жици сдали багажа.

Въпреки, че всичко ел обвързано работи - примерно едната изгоряла крушка на таблото ме дразни и искам да я сменя.

За такъв род дейности ми трябва наръчник. Ютюб не помогна и за това пиша тук.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот radotom » Сря 13 апр 2022 20:58


kris11 написа:Има у руските форуми. Не знам дали още има достъп

Има. Вчера рових при тях за бравата.
Ама лечението на бравите е от лесните - смяна с друга! :icon_lol


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот goppa » Чет 14 апр 2022 14:20


https://vwts.ru/body/shar/shar_body_rus.zip

Относно шумоизолацията. Ако ти липсва коритото под мотора дизеловата трукотевица е доста по-осезаема в купето.


brumer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 дек 2020 15:04
Автомобил: Vw Golf V Plus Vw Sharan
Двигател: 2 FSI и 1 9 TDI

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот brumer » Пон 18 апр 2022 13:40


Благодаря ви много за информацията!

Когато имам развитие ще пусна тема за реставрацията и потягане на този Гад за идните години. Практически дойде при нас миналата година януари. Случаен нов внос. Класика 1.9, 110 коня, 4 степенен автоматик от 1997. Зелено-синя перла...

.... вече има 20 хил. километра при нас. Освен, че е гадно шумен няма много спирачки и никакви фарове. В момента е с TYC. За жалост по сайтовете няма и други. Та съм решил да му взема MS Design или Projekt Zwo като изпаднат, пък дано нещо да свети. Не се сещам за по-добър вариант :biggrin


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот kris11 » Пон 18 апр 2022 20:25


brumer написа:... Освен, че е гадно шумен няма много спирачки и никакви фарове. В момента е с TYC.


Слагай LЕD Н4. Тавана не го пипай ,че ще береш ядове после. КОрището излиза само назад през задната порта.
Ако е започнал да се разлепя плата и то около предното стъкло - С200/300 мажеш през плата и натискаш.
Чудя се как може да е шумен ? При мен двигателя не се чува, само над 120 имам свистене от ляв преден прозорец./ десния може да не го дочувам/.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот goppa » Пон 18 апр 2022 22:01


brumer написа: и никакви фарове. В момента е с TYC. :biggrin

Оригиналните Bosch си светят прилично дори след 25г служба. Късите отсичат отлично и мятат на 30-40 метра.


brumer
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 24 дек 2020 15:04
Автомобил: Vw Golf V Plus Vw Sharan
Двигател: 2 FSI и 1 9 TDI

Re: Каталог за сглобяване и разглобяване на Vw Sharan 7M до 2000 г.

Мнениеот brumer » Сря 20 апр 2022 14:26


Kris11 - таванът е започнал да се разлепя точно там, а също и кожата/винила на предните врати точно покрай огледалата. Шумен е буквално - на празен ход се чува специфичното за дизела тракане, а от там нататък с оборотите нараства значително и шумотеката. Предавките не са къси, нормални са за старовремски автоматик. При включването на турбото шума, особено на задните седалки, е сравним с нетърпим. Дава вид да идва повече от дясната страна. Трудно се води нормален разговор при 120-140 км/ч и след известно време возене човек остава с впечатлението, че е натоварен и недочува... монотонни, скучни и нефрапиращи звучи, но ги има и уморяват. Звук от прозорци има, но не е толкова много, ще стигна и до там.

При студено време има и звук като от парен чук при натиск на спирачката, пак някъде отдясно и по-назад идва. Все едно става вакум :icon_razz .

Вероятно съм попаднал на "аграрен" и нахален модел. Преди съм карал дизели, но такъв шум в купето не е имало.

@goppa - Благодаря ти за информацията, ще потърся такива втора ръка :) няма много части по сайтовете, но дано да изскочат.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта