Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Сря 14 дек 2022 1:42


Здравейте, колеги,
От днес съм собственик на vw sharan 1.9 tdi 4 motion. Тъй като никога досега не съм карал VW предполагам, че в началото ще имам доста питанки и предварително благодаря на всички които ще решат да ми помогнат. Като начало въпросите ми са следните. Тъй като колата има само 5 седалки и искам да си купя още една или две, ме интересува за кои години на производство мога да разчитам че ще ми паснат-примерно преди 2004 ще станат ли на моя? При покупката на колата диагностиката показа две грешки във връзка с климатроника
грешка 01086 -срещу нея пишеше :
-сензор за скорост
-няма симптоми
-прекъсва
грешка 00792 -срещу нея пишеше:
-датчик налягане на климатичната инсталация
-няма симптоми
-постоянно
Междудругото стария собственик не ми обясни точно как се пуска климатроника, само ми каза, че климатроника не работел, той това което бил проверил , било че бил пълен и натам вече му свършили силите.
Другият пролем с който взех колата, е че съединителят понякога остава по средата и съответно първа и задна като влезнат , трудно излизат. Това според думите на стария собственик, станало след смяна на съединителя. Обезвъздушаването не дало резултат(колко качествено е било не знам). Да пробвалм ли пак обезвъздушаване или направо да тръгвам да сменям помпа на съединителя и с коя да почна?
Не работи и системата на парктроника, но не можах да снимам грешките , преди да ги изтрият, доколкото разбрах един от сензорите не работел.
Още веднъж благодаря на отзовалите се, първите ми впечатления са прекрасни от тази кола, вдъхва ми някак една надеждност, особено като се има впредвид че предния ми ван беше Еспейс.




Потребителски аватар
ivo_red
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 31 мар 2022 17:17
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AYL 2006
Местоположение: СОФИЯ

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот ivo_red » Сря 14 дек 2022 11:13


За парктроника, на диагностика да ти кажат кой сензор е дал фира, смяна и трябва да тръгне От 2 дни имам същия проблем. Останалите ти оплаквания също са ми познати. Аз също смених съединител и имам сходна драма. За климата, пуска се и се спира от копчетата за силата на вентилатора, а от бутона Екон минава на обикновено парно, без да работи компресора. При мен драмата беше с радиатора на климатика. Водих я в един сервиза за автоклиматици в Малинова долина и още същия ден си я взех и вътре беше фризер. Поздрави!


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот goppa » Сря 14 дек 2022 17:35


За седалките - от 1996 фло 2010 стават за твоята кола.


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Сря 14 дек 2022 19:50


ivo_red написа:За парктроника, на диагностика да ти кажат кой сензор е дал фира, смяна и трябва да тръгне От 2 дни имам същия проблем. Останалите ти оплаквания също са ми познати. Аз също смених съединител и имам сходна драма. За климата, пуска се и се спира от копчетата за силата на вентилатора, а от бутона Екон минава на обикновено парно, без да работи компресора. При мен драмата беше с радиатора на климатика. Водих я в един сервиза за автоклиматици в Малинова долина и още същия ден си я взех и вътре беше фризер. Поздрави!

Как реши сходната драма със съединителя, помагай моля, че днес обиколих сума майстори и всичките започваха с това че за тях проблемът бил в съединителя. а той вече е сменен! Единия видя уж около педала че била сменяна и горната помпа-щото била нова, ама тя там как да се състари като е на такова място че няма от какво. В крайна сметка се разбрахме че ще сменим долната помпа в понеделник, но аз въобще не съм сигурен че почваме от вярното място.


Потребителски аватар
ivo_red
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 31 мар 2022 17:17
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AYL 2006
Местоположение: СОФИЯ

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот ivo_red » Чет 15 дек 2022 10:39


Не съм го решил проблема със съединителя, защото имам друга, по-сериозна драма. При мен не е силно изразен. Аз съм с 2.8 бензин и при мен, доколкото четох, долната помпа е заменена от лагер помпа, която трябва да е сменена в комплект със съединителя. Според мен от някъде изпуска и долна помпа не е нелогично да е 1вата крачка.


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Чет 15 дек 2022 15:00


ivo_red написа:Не съм го решил проблема със съединителя, защото имам друга, по-сериозна драма. При мен не е силно изразен. Аз съм с 2.8 бензин и при мен, доколкото четох, долната помпа е заменена от лагер помпа, която трябва да е сменена в комплект със съединителя. Според мен от някъде изпуска и долна помпа не е нелогично да е 1вата крачка.


Някъде прочетох вчера, че когато се смени съединителя, често се прецакват веднага след това и помпите, беше обяснено и защо, но аз чак толкова не вникнах. Днес говорих с майстор и почваме да сменянаме-първо горната, ако не се оправи, след това и долната. Почваме от горната защото там е по-малко работата. 50 лв труд и помпа към 130лв. Долната помпа искат 200 лв. мин за труд а може да стане и повече заради 4х4. Ще пиша за резултата


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот kris11 » Чет 15 дек 2022 17:48


axxxelll написа:Здравейте, колеги,
От днес съм собственик на vw sharan 1.9 tdi 4 motion. Тъй като никога досега не съм карал VW предполагам, че в началото ще имам доста питанки и предварително благодаря на всички които ще решат да ми помогнат. Като начало въпросите ми са следните. Тъй като колата има само 5 седалки и искам да си купя още една или две, ме интересува за кои години на производство мога да разчитам че ще ми паснат-примерно преди 2004 ще станат ли на моя? .

Имам задните 6 и 7 ма . Сив цят със закопчалки за коланите. Ам провери дали имаш висящи колани до задното тип клапа стъкло , че може и там да са се изврейчери. Провери дали има птвори на мокета за 3 я ред седалки.
Но преди всичко си провери как е регистрацията на колата 5 или 7 местна. Ако е 5 местна при евентуална катастрофа , а си с 7 седалки ще те одерат жив застрахователите.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот kris11 » Чет 15 дек 2022 17:58


ivo_red написа:Не съм го решил проблема със съединителя, защото имам друга, по-сериозна драма. При мен не е силно изразен. Аз съм с 2.8 бензин и при мен, доколкото четох, долната помпа е заменена от лагер помпа, която трябва да е сменена в комплект със съединителя. Според мен от някъде изпуска и долна помпа не е нелогично да е 1вата крачка.

Още от рождение от 1995 г са с лагер помпа.


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Чет 15 дек 2022 19:46


kris11 написа:
axxxelll написа:Здравейте, колеги,
От днес съм собственик на vw sharan 1.9 tdi 4 motion. Тъй като никога досега не съм карал VW предполагам, че в началото ще имам доста питанки и предварително благодаря на всички които ще решат да ми помогнат. Като начало въпросите ми са следните. Тъй като колата има само 5 седалки и искам да си купя още една или две, ме интересува за кои години на производство мога да разчитам че ще ми паснат-примерно преди 2004 ще станат ли на моя? .

Имам задните 6 и 7 ма . Сив цят със закопчалки за коланите. Ам провери дали имаш висящи колани до задното тип клапа стъкло , че може и там да са се изврейчери. Провери дали има птвори на мокета за 3 я ред седалки.
Но преди всичко си провери как е регистрацията на колата 5 или 7 местна. Ако е 5 местна при евентуална катастрофа , а си с 7 седалки ще те одерат жив застрахователите.

Първата ми работа като гледах колата , беше да видя дали има отворите на третия ред-има ги. Иначе талона го гледах чак след като я купих, беше малко тъмно и сега не е при мен да видя пак, но ми се струваше че пише 6+1.
Далече си ми малко иначе бих ги взел от теб седалките-смятам лично предване от София. Намерих няколко оферти вече-трябва да ги взема само.
Но всъщност ето това е обявата https://www.olx.bg/d/ad/sedalki-za-seat ... 8ZFaF.html Ако мислиш че може да дойдат при мен за тази цена с доставка и са в това състояние като тези от обявата и с облекалка за главата по този начин няма проблем да направим сделка.
Днес поръчах и помпите SACHS от http://www.vdauto.com. Това го открих тук във форума, много изгодни цени.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот kris11 » Пет 16 дек 2022 18:00


Няма как на тази цена. Всяка тежи 18 кг , а куриерите дерат кожи здраво.


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Пет 16 дек 2022 19:37


kris11 написа:Няма как на тази цена. Всяка тежи 18 кг , а куриерите дерат кожи здраво.

Значи седалките става само лично предаване. Аз нямам и идея как са новите цени на куриерите, но явно са доста нагоре


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот goppa » Съб 17 дек 2022 21:59


По калкулатора на еконт за 1 седалка 18кг Варна-София офис-офис е 16лв. За 2 седалки е 24лв. Колко да е страшно?


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Нед 18 дек 2022 21:39


goppa написа:По калкулатора на еконт за 1 седалка 18кг Варна-София офис-офис е 16лв. За 2 седалки е 24лв. Колко да е страшно?

Колегата да си решава. Аз например имам 4 седалки от еспекйс и бих ги дал за по 20 лв стига да ми се махнат. Дори не ми се занимава да пускам обява. Все пак тези коли гонят 20 години, но всеки си преценява какво да им търси


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Нед 18 дек 2022 21:51


Вчера сменихме горна помпа. След час опити за обезвъздушаване педала не може да се вдигне догоре, а само до половина. Преди смяната си беше догоре но след загряване започваше да не може да включи или изключи първа и задна. Сега няма значение дали е загряла или не, си работи по един и същи начин, първа и задна включват и изключват по-лесно от преди, но системата явно не е обезвъздушена и няма как да работи коректно като педала е до половината. Надявам се да намеря начин да я обезвъздуша и нещата се оправят. Най-вероятно ще се окаже че причината е била в горната помпа. Утре пак съм при майстора за обезвъздушаване. Ден след процедурата се появи проблем с ESP и abc . Започнаха да светят от време на време и дори колата започна да върви като все едно е на джанти и да задиря. Добре че се усетих че проблемът идва явно от ESP, щото в първия момент си помислих че имам сериозен проблем я с главина я със скористи, толкова сериозен шум се чуваше от към гумите.
Не мога да направя връзката дали е заради смяната на горната помпа на съединителя (голяма борба беше) или заради това че се случи след това дъжд и явно от долу колата се намокри. Тъй като я имам от 4 дена , нямам идея дали това го е правила преди при мокро време.


axxxelll
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 14 дек 2022 1:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Sharan 1.9 tdi 4 motion 2005г.

Мнениеот axxxelll » Сря 28 дек 2022 17:39


След десет дена съм в начална позиция. Тъй като след смяна на горната помпа колата стана по - зле , реших да я сменя пак. Преди това тъй като ми казаха че има вероятност проблемът да се реши със смяна на така наречения виброубивател или "охлюв" го смених и него , ефект никакъв и пристъпих към повторна смяна на горна помпа. Помпата след като я свалиха се оказа счупена - въобще не работеше. Преди това бях звънял на човека от който я бях купил дали не е възможно да е дефекна, щеше да ми дава координати на сервиз уж където да ида да видят какъв е проблема-нищо. Помпата има едно положение само и си мисля че няма как от грешен монтаж да се прецака така здраво. Викам , е сега като сложа новата помпа ще се оправи. Да , ама не-, върна се първоначалното положение (преди да сложа предната помпа), педала горе но при загряване не отделя на цяло. Сега ще сменям долна помпа и може би съединител. Дилемата ми е тъй като бях взел Закс и горна и долна и след като горната се оказа дефектна дали да не взема друга марка за долна. След като видях в какво състояние е горната помпа , разопаковах долната за да видя как се движи въобще, защото горната въобще не я бях погледнал и майстора я сложи без дори да я пробва. Тъй като се обадих на продавача да му обясня за проблема с горната помпа , и той ми обясни че долната не трябва да се натиска преди да се сложи в колата. Може и да е прав, макар че тези помпи би трябвало да са напълнени в някаква степен предварително с хидравлична течност. Така че ,чакат ме доста въпросителни още



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта