Фланец за охладителната течност

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот MamaMy » Нед 08 яну 2023 22:18


А, не беше много трудно :newsm66 . На 1230-тия ник свалих стойката под акумулатора, разширителния съд и горивния филтър. Отвори се място да вляза цял. Само където ми коства половин ден занимавка за глупости.
Вдигнах на крик да мога да мушна леген отдолу. Крика потъна, колата падна и счупи легена :redface . Упражнения за луди. Толкова не можаха да го врътнат фланеца от алумин и да е почти вечно. Ами ме занимават с глупости посред зима.
И кога ще почнат евтините марки да гледат от батковците? Какво им е пречило да направят предния капак да се вдига като на истинските коли с все маската. Не сме всички китайци. Аз като реча да правя нещо и отстрани изглеждам като гинеколог. Нагъвам ръкави и мога да си завра само едната ръка. Все за другата няма място :mhihi
Прикачени файлове
IMG_20230108_222044.jpg




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 08 яну 2023 22:30


:mrgreen Какъв е гъдела иначе ,няма да ти е интересно ако всичко е лесно и става бързо .Важното е ,че си правил проблема :beer .

Даскала по практика в техникума ни обясняваше ,че всичко е с цел обучение дори и да е гадост "И сега ученици ,днес ще измиете учебната газ-ка ,после ще ви покажа как да смените гумите "


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот MamaMy » Нед 08 яну 2023 22:58


Абе колега, на мен интересното ми мина още 92' :mrgreen . Имах Москвич 408. Нали знаеш, че който е карал такъв автоматично получава свидетелство за автомонтьор 2-ри разряд :Mr Green Fun . Форд просто няма с какво да ме изненадат. Всички тъпни са измислени още в Москала. Като Умра ще ме копат прав. Цел живот съм лежал под Москвича. При мен има и още едно утежняващо обстоятелство. Карах след това доста години Трабант. Освен, че ще ме копат прав, ще бъде само до кръста. Нагоре ще ме варосат за икономия на паметник.
:beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот kris11 » Пон 09 яну 2023 10:17


MamaMy написа:Аз климатроник нямам, но е хубаво да се знае от който има. А случайно да ми кажете как да източа най-ефективно антифриза без да го разлея? Не видях никъде кранче, но и така както гледам без канал трудна работа.

Сега виждам питането . Празнични дни
без канал или повдигач никак. Трябва да се свали кората. Ама на канал е много трудно свалянето на кората - не излиза и трябва да се повдигне на крик отляво.
Иначе с клещи скобата на долния маркуч и на земята. После концентрат доливане. И мерене на темп. на замръзване след като се покара да се разбърка антифриза. В алито видях рефрактомери за антифриз за 20-25 лв.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот kris11 » Сря 11 яну 2023 14:53


kris11 написа:
MamaMy написа:Аз климатроник нямам, но е хубаво да се знае от който има. А случайно да ми кажете как да източа най-ефективно антифриза без да го разлея? Не видях никъде кранче, но и така както гледам без канал трудна работа.

Сега виждам питането . Празнични дни
без канал или повдигач никак. Трябва да се свали кората. Ама на канал е много трудно свалянето на кората - не излиза и трябва да се повдигне на крик отляво.
Иначе с клещи скобата на долния маркуч и на земята. Ама при мен има място, при дизллеака не знам как е достъпа до скобата на долния маркуч.
После концентрат доливане. И мерене на темп. на замръзване след като се покара да се разбърка антифриза. В алито видях рефрактомери за антифриз за oколо 25 лв.
П.П. Тъй като сменях в края на октомври описани по-напред от мен тройник купих от Метро розов комцентрат на промоция 4л 24 лв.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фланец за охладителната течност

Мнениеот kris11 » Чет 09 фев 2023 17:33


ZEDYCUS написа:
kris11
....На тези фланци като чета, проблема е най често пукнатина до металните втулки. И не е с о пръстен, а със фабрично залепено цилиндрично уплътнение към 2-3 мм дебело. Ако го махнеш и сложиш о пръстен ще е трашен гърч да го монтираш в правилна позиция на това навряно място.
А на Мама му браво, как успя на навре "малките " ръчички там незнам. :drunk


Сеха виждам написаното. аз съм друга бира - при мен има място.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта