проблеми с шаран 2.8 2006г

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
ivo_red
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 31 мар 2022 17:17
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AYL 2006
Местоположение: СОФИЯ

проблеми с шаран 2.8 2006г

Мнениеот ivo_red » Нед 08 яну 2023 18:24


Пичове,
Появи се следната драма с Шарана днес: копчетата на централната конзола не светят като се натиснат...освен това за парктроника, но той пък работи бквално когато пожелае. Най-неприятното , че климатроник и парно не тръгват. Квото и да цъкам,чертичките за сила на вентилатора не се променят. Седи странно на 1 и половина и примигва. Аварийките пък като не е включена колата спират да бачкат и няколко пъти ми се случва, по някое време да проработят както съм я паркирал и съм забравил, че съм ги цъкнал докато маневрирам, но тва е откакто съм я взел. За парктроника предполагах, че е пръднал някой датчик, но странното е, че проработва понякога.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: проблеми с шаран 2.8 2006г

Мнениеот goppa » Нед 08 яну 2023 19:15


Аз бих проверил точките за замасяване по купето. Под волана до комфорта в ляво на колонката и отсреща в дясната страна на същото място. Виж и дали всички кабели по клемите н акумулатора са здрави и връзките да са чисти и стегнати!


Потребителски аватар
ivo_red
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 31 мар 2022 17:17
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AYL 2006
Местоположение: СОФИЯ

Re: проблеми с шаран 2.8 2006г

Мнениеот ivo_red » Пон 09 яну 2023 19:04


драмата беше с подгрева на пръскалките на предния джам.На един бушон са с климата и подгрева на стъклата.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта