Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Пламен Тодоров » Пон 24 апр 2023 18:57


AVG е фейслифт на AFN :icon_lol ,иначе са 1 към 1.Освен шума нямам други забележки към кутията(освен 3-та предавка).Който е сменял маховик вероятно веднага ще познае тракането,но аз не мога да го обясня точно.Имах Пасат с AFN на незнайни километри който на място спрямо Шарана работеше все едно няма съединител и кутия :mhihi.Сега ще прочета темата ти и ще потърся някаква аналогия с моя случай.Сетих се още нещо- каква е вероятноста да трака от феродов при положение,че той няма пружини?




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот goppa » Пон 24 апр 2023 19:10


Вероятността е да са разхалтани нитовете на феродовия към главината. Нагоре мярках, че теглиш каравана. Та тоя съединител бая бой е изял


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 24 апр 2023 19:23


AVG уж го дават с леки подобрения на AFN .AVG се произвежда 1999-2000 ,АFN 1996-1999...имат козметични разлики.Всичко им е еднакво и взаимозаменяемu.


Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Пламен Тодоров » Пон 24 апр 2023 20:26


Боя е яден в Италия,купих го с този шум,в последствие разбрах,че го има.Караваната я теглих само един път до Китен.Обаче с Пасата имам бая километри теглене без абсолютно никакви грижи макар,че него го купих с "умрял" съединител(отделяше страшно високо) така и го продадох след 110 000 км. без никакви шумове и треперения ,както казах все едно няма кутия и съединител.Много хора се плашат от демпферния маховик,но аз съм на мнение,че ако не го експлоатираш като идиот тоест :да го провлачваш,да припомпваш газта при потегляне,да отпускаш рязко при смяна на предавки ,да ускоряваш с пълна газ от 1500 об. особено на високи предавки и да караш на висока предавка с ниска скорост ще откара доста километри безаварийно.Забравих също палене и гасене с натиснат педал.Това е като плашещия мит за алуминиевото окачване.


Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Пламен Тодоров » Сря 10 апр 2024 9:33


Най-накрая се престраших да закарам колата на ремонт.Майстора се опита да ме убеди да сложим твърд маховик,ама аз съм си навил на пръста да е демпферен,ще видим кой прав и кой крив.Предстои да я разглобим,и да видим какво ще излезе.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот ZEDYCUS » Сря 10 апр 2024 16:43


Не слагай твърд маховик, преди време се навих според думите на 1-ят майстор за безпроблемна смяна, но след точно една година свалях скоростите за ремонт(отказа 6та скорост и се разручаха лагери) и според думите на другия майстор трябваше да сложим демпфер за да не сваляме пак скорости за ремонт. Е от тогава минаха 4 -5 години с демпфера и кутията работи безпроблемно след ремонтирането и. А ремонта ми излезе златен. :banghead


Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Пламен Тодоров » Чет 11 апр 2024 12:31


И аз предполагам,че твърдия маховик не е добра идея,даже не съм се двоумил.Ясно е,че качеството и здравината на афтърмаркет демпфера няма да са като на оригиналния,ама ще го преживея :icon_lol.Майстора го притеснява това,че с тази кола тегля и, ако даде фира в рамките на 1 година ще му увисна пак на главата.Ама аз пък не тегля всеки ден така,че предпочитам комфорта пред евентуалната здравина.Дори и само за експеримента ми е интересно да разбера колко е здрав автърмаркет демпфер.Така,че-действаме.


Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: Някакъв проблем със скоростната кутияна VW Sharan 1.9 tdi AVG

Мнениеот Пламен Тодоров » Чет 11 апр 2024 20:48


Взех си колата.Вече всичко е наред ,няма го пристъргването и чаткането проблема е бил в маховика-тотално разбит.Стария комплект беше SACHS настоящия е LUK.Сега отделя много отдолу и е доста мек,също така и скоростите влизат по-лесно,няма го и претрисането при спиране.Обаче това съединителче ми изглежда доста нежно за тази кола,не знам колко ще изкара :gruebel



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта