VW Touran I facelift 1.4 TSI 140 K.C 2008 брава на багажника

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
kvsavov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 дек 2023 18:14
Автомобил:
Двигател:

VW Touran I facelift 1.4 TSI 140 K.C 2008 брава на багажника

Мнениеот kvsavov » Сря 13 дек 2023 18:28


Здравейте хора, бях разочарован от човека, който ми поддържа колата и реших да се пробвам сам да се справя с проблема - очевидно не ми достигат възможностите, поради което пиша с молба за съдействие тук.

Проблемът е следният: багажникът не можеше да се затваря, постоянно чувах машинката за заключване да сработва. Поради неопитност, оставих автомобила така. След 2-3 дни установих, че акумулаторът се беше разредил, имаше малко поразтопено около клемите /немаловажен по-моему проблем/. Заредих го и тогава разбрах, че въпросната ситуация с багажника е причинила всичко. Понеже сега пък не се отваряше, отворих багажника отвътре. Сметнах, че проблемът е в бравата, поради което поръчах нова и я смених. След смяната установявам, че проблемът не е отстранен. Не мога да направя успешно затваряне на багажника, винаги си халтави. След време се отваря. Дори и да затворя ръчно бравата при отворен багажник, след 1-2 секунди се отваря сама. Прегледах около 1 страница резултати за проблем с багажника, и смея да твърдя, че:
1. проверих кабелите в маншона - няма скъсани/оголени /че вече не мога да затворя маншона също е факт/.
2. не виждам счупено около "палеца", буксата на самия палец също изглежда ОК.
3. не виждам проблеми с предпазителите.
Към момента съм махнал предпазителя за централното или както се води и колата е в гаража, за да предотвратя пак същия сценарий.

PS: Имах проблем с теч от маркуча за задната чистачка - не знам дали има отношение това.

Ще се радвам за съдействие и/или препоръка към някой неизмамник автомонтьор в гр. Варна - последното изпълнение на моя бе, че след като избрах "по-хубавия акумулатор", който беше с 200 лв по-скъп от "обикновения", реално съм получил акумулатор на стойност... 200 лв.




Пламен Тодоров
Мнения: 107
Регистриран на: Пон 09 яну 2023 18:14
Автомобил: Vw Sharan
Двигател: AVG 2000
Местоположение: Свищов

Re: VW Touran I facelift 1.4 TSI 140 K.C 2008 брава на багажника

Мнениеот Пламен Тодоров » Пет 15 дек 2023 10:14


Щом си сменил бравата остава да огледаш отново кабелите щом си се наводнявал,може би пропускаш нещо,а може да има и прекъснат проводник без да му е нарушена изолацията.Размърдай целия сноп и се ослушвай.Друг вариянт е бутона за отваряне отвътре да прави проблем.Ако имаш кабел я закачи,може да покаже нещо.


kvsavov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 дек 2023 18:14
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran I facelift 1.4 TSI 140 K.C 2008 брава на багажника

Мнениеот kvsavov » Вто 19 дек 2023 13:39


Бутонът за отваряне беше. Благодаря!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта