mодгряваща печка на VW Sharan 1.9 tdi

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
krustio
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 11 яну 2008 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

mодгряваща печка на VW Sharan 1.9 tdi

Мнениеот krustio » Вто 15 яну 2008 16:05


Здравеите имам проблем с подгрямащата печка на моят VW Sharan 1.9 tdi, при работа на двигателя печката изобщо не работи дори и на минусови и плюсови темперетури. Ако някои знае каква може да е повредата моля да ме посъветва и какво да направя за да я отстраня. Искам да разбера дали тази печка се вкючва от някои бутон или си е автоматична. Благодаря предварително!!!




Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 15 яну 2008 17:09


автомат е иди на сервиз, ако искаш ще ти прятя тел. на такъв в търново


sharan5
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sharan5 » Сря 16 яну 2008 9:06


на VW Sharan са се слагали 2 вида "печки" - Webasto и Eberspacher /последното не знам дали се пише така на немски/. Има разлики освен в производителя, и в начина на работа - едното е допълнителен нагревател на антифриза, а другото има таймер и дистанционно, и се нарича автономна система за отопление. Та ако при теб случая е последния, трябва да имаш часовник и таймер под копчето за осветление на пътника до теб, или над салонното огледало за обратно виждане. Говорим за отоплители като стандартно оборудване, а не допълнително поставяни. Ако си с климатроник, допълнителното отопление се включва автоматично. Това става при външна температура под +5 градуса Целзий, и температура на антифриза под 75 градуса. Изключва се при външна температура +10 градуса. Това при модели до 2001 година. При по-новите включването става при +10 градуса и изключването при +18 градуса. И естествено не трябва да имаш грешки в компютъра по тази част ( блок 18 ) /въпреки че твърдят че с някои може да се пусне/. Ако включването е ръчно, има времезадръжка - макс. 120 секунди - не чакай веднага след като го включиш да "тръгне". Освен това при 3 до 5 неуспешни опита за палене на печката, тя се изключва за по-нататъшни опити.
Ами това е общо-взето.Печката не работи когато,свеща за запалването не работи,датчика за темперетурата който е за включване на самата печка и се намира отдолу на автомобила под някакъв воден капак,изобщо бил труден за откриване.Итретото е грешка в компютера както пише по горе.


krustio
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 11 яну 2008 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот krustio » Чет 17 яну 2008 17:12


Ще съм благодарен ако ми кажете телефона на някои сервиз във Велико Търново.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта