Нормално ли е да гори масло новият ми Фолксваген?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот kikata » Съб 26 апр 2008 10:17


200 евра :wink:




Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Съб 26 апр 2008 10:36


Това, че си папкат масло е нормално, не трябва нищо да ви притеснява :idea:
Много модерни дизели папкат масълце, така, че споко.

Доливайте и само газ, ТДИ носи на хамалско каране :lol:


Medic
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Medic » Съб 10 май 2008 20:29


Това да не е фиат 126п 1950г. Новите коли се продават с разработени двигатели...и НЕ не е нормално да ти харчи толкова масло... провери дали ауспуха е умаслен (това е симптом който със сигурност трябва да липсва при "здрава" кола)


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Нед 11 май 2008 0:21


Medic написа:Това да не е фиат 126п 1950г. Новите коли се продават с разработени двигатели...и НЕ не е нормално да ти харчи толкова масло... провери дали ауспуха е умаслен (това е симптом който със сигурност трябва да липсва при "здрава" кола)


Чшш къде се обаждаш неподготвен ве :idea: да я закара направо да му слагат нов мотор А.

Пак ще напиша, че е нормално не ми се изреждат марки и модели нови коли много са :idea:


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Нед 11 май 2008 15:36


niikoo_1 написа:
Medic написа:Това да не е фиат 126п 1950г. Новите коли се продават с разработени двигатели...и НЕ не е нормално да ти харчи толкова масло... провери дали ауспуха е умаслен (това е симптом който със сигурност трябва да липсва при "здрава" кола)


Чшш къде се обаждаш неподготвен ве :idea: да я закара направо да му слагат нов мотор А.

Пак ще напиша, че е нормално не ми се изреждат марки и модели нови коли много са :idea:


Нормално е да гори масло,ако е 2.0 тди е много нормално и след като се разработи пак да лапа.Не е вярно че новите коли се продават разработени нещо си се объркал


Medic
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Medic » Пон 12 май 2008 9:48


Еми хубаво... аз карам Ауди А3 1.9 TDI 110 к.с. и да харчи масло около 100-150 гр на 10 000 км (тоест до смяна) Пук жие му разправяите на човека как е нормално

За разработването
http://audibg.com/index.php?act=Print&c ... =6&t=35412


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Сря 14 май 2008 12:54


Medic написа:Еми хубаво... аз карам Ауди А3 1.9 TDI 110 к.с. и да харчи масло около 100-150 гр на 10 000 км (тоест до смяна) Пук жие му разправяите на човека как е нормално

За разработването
http://audibg.com/index.php?act=Print&c ... =6&t=35412

ако е както предполагам това авди дето караш около 2000 година набор въобще не го сравнявай с новите дизели. Карам и наблюдавам няколко дизелови ФВ, набори около 2006-2007 -> всичките горят поне по литър на десет хил.км.


Потребителски аватар
kikata
Мнения: 534
Регистриран на: Съб 29 сеп 2007 20:57
Автомобил: vw passat b6
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот kikata » Сря 14 май 2008 13:18


arrougance написа:
niikoo_1 написа:
Medic написа:Това да не е фиат 126п 1950г. Новите коли се продават с разработени двигатели...и НЕ не е нормално да ти харчи толкова масло... провери дали ауспуха е умаслен (това е симптом който със сигурност трябва да липсва при "здрава" кола)


Чшш къде се обаждаш неподготвен ве :idea: да я закара направо да му слагат нов мотор А.

Пак ще напиша, че е нормално не ми се изреждат марки и модели нови коли много са :idea:


Нормално е да гори масло,ако е 2.0 тди е много нормално и след като се разработи пак да лапа.Не е вярно че новите коли се продават разработени нещо си се объркал



Абсолутно съм съгласен,новите коли се продават НЕ разработени,някаде до към 1000 км са на разработка,как си представяте всички коли който излизат от фабриката да ги разработват една по една mhihi Тва ми го е казал човек който 35 години работи във vw!


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Сря 14 май 2008 13:28


Ами разбира се че не са разработени? И изобщо кво разбираш под разработен чисто нов двигател на 0 км от завода? Нещо не си го обяснявам.Другото което е показател че не е разработен двигателя и че продавача ти казва правилното каране за правилно разработване на двигател.Може ли на разработена кола тоя дето ти я продава да ти каже да я разработиш... ? Земи вкарай малко логика в цялата работа и ще разбереш че не е така както пишеш

Последна промяна от arrougance на Пон 19 май 2008 22:43, променено общо 1 път.


Medic
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Medic » Нед 18 май 2008 23:48


kikata написа:
arrougance написа:
niikoo_1 написа:
Medic написа:Това да не е фиат 126п 1950г. Новите коли се продават с разработени двигатели...и НЕ не е нормално да ти харчи толкова масло... провери дали ауспуха е умаслен (това е симптом който със сигурност трябва да липсва при "здрава" кола)


Чшш къде се обаждаш неподготвен ве :idea: да я закара направо да му слагат нов мотор А.

Пак ще напиша, че е нормално не ми се изреждат марки и модели нови коли много са :idea:


Нормално е да гори масло,ако е 2.0 тди е много нормално и след като се разработи пак да лапа.Не е вярно че новите коли се продават разработени нещо си се объркал



Абсолутно съм съгласен,новите коли се продават НЕ разработени,някаде до към 1000 км са на разработка,как си представяте всички коли който излизат от фабриката да ги разработват една по една mhihi Тва ми го е казал човек който 35 години работи във vw!


Що ти как си го представяш, че назначават 200 човека дават им по една кола и им казват "да не съм те видял преди да чукнеш 10 К"

Имам и един въпрос над който да поразмишлявате (тези който смятат че е нормалко колата ти да гори 5/100 масло) при положение че всичи се стремят към по-екологични мотори и борбата е за всеки грам CO2 - дали като така душмански похарчват масълце - та въпроса е как тази кола която харчи масло ще има същите (или по-малки)вредни емисии от такава която харчи 10-15 ПЪТИ по-малко ?????


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Пон 19 май 2008 19:45


А бе бай груйо,то си има тестове за сертификатите euro,ти пък що не помислиш малко,че и този разход може да е включен вътре в теста.По тая логика дай да сравним една кола дето гори масло и си зима теста нормално и една дет го зима без да гори масло -ами извода е,че и двете са с еднаква степен на замърсеност само дето една лапа масло.Все едно да сложат в два смарт-а(екологичен автомобил) един дебел човек,а в другия един слаб-дебелия поради голямото си тегло ще увеличи разхода-ще има повече замърсяване;ще се изпърди 18 пъти докато кара-повече замърсяване;ще се изпоти т.е ще ползва дезодорант и ще доразвие озоновата дупка... и Т.Н. а слабия ? Слабия просто ще си диша и ще си кара.И всичкото тва не означава ли,че двете коли са с различна степен на замърсеност? разбира се че да ..единия смарт е по-мръсен.А означава ли че те са с различен сертификат eurо?? Май не...
Ай поздрави ;)


Medic
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Medic » Чет 22 май 2008 19:00


Еиии евала, мисля че след тези доводи и научни постижения за които знаеш - няма какво повече да кажа !

И щом смяташ че една кола ако гори масло и същата ако не гори масло ще дава еднакво замърсяване.... пак няма какво да кажа - "бай груйо"


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Чет 22 май 2008 19:14


аз нямам кво да ти кажа повече освен че спорим за някви глупости които едва ли че доведат до световен мир ;)


Потребителски аватар
stoni
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 25 май 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: madrid

Мнениеот stoni » Пон 09 юни 2008 21:05


новите коли не горят масло освен ако я караш само в 4ервено, имам Сеат Кордоба не гори грам ,имам Е60 бмв ептен колкото сложа след 25000км , токова вадя, не е нормално нова кола да гори масло а това за газовете с масло и без направо ме изкьрти


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот koko71 » Пон 16 юни 2008 0:02


Четете какво казват другите от опит, а не от разсъждения. Какво е "нормално" - това което се повтаря (гори масло)



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта