ET на джанта на Т3?
ET на джанта на Т3?
Днеска се гъзих на моя бус и не можах да видя с кво ЕТ са джантите.
Е за тия иде реч, щото май по евтино ще ми дойде да сложа мерцови джанти с гуми 195/65/15 отколкото оргиналдъ бусови гуми да търся. Понеже от мерца едните са ет 49 а другите ет 37 незнам кои ще паснат по добре.- PACH
- Bus Master
- Мнения: 3093
- Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
- Автомобил: VW Bus T3 Syncro
- Двигател: 1.9 M-Tdi
- Местоположение: Бургас
- Контакти:
Re: ET на джанта на Т3?
rokera написа:Днеска се гъзих на моя бус и не можах да видя с кво ЕТ са джантите.Е за тия иде реч, щото май по евтино ще ми дойде да сложа мерцови джанти с гуми 195/65/15 отколкото оргиналдъ бусови гуми да търся. Понеже от мерца едните са ет 49 а другите ет 37 незнам кои ще паснат по добре.
ET 37 са правилните джанти, има и ET 31, но са по-трудни за намиране, ET 49 не стават.
- PACH
- Bus Master
- Мнения: 3093
- Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
- Автомобил: VW Bus T3 Syncro
- Двигател: 1.9 M-Tdi
- Местоположение: Бургас
- Контакти:
Re: ET на джанта на Т3?
rokera написа:А централния трябва ли да се престъргва?
Не, центалния отвор е ОК.
- DA@KA
- Мнения: 1081
- Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
- Автомобил: Caravelle
- Двигател: ACV 1998
- Местоположение: гр.Русе
Re: ET на джанта на Т3?
Колега за мен от оригиналното( в случая джанти) по хубаво няма.За моя Т4 нагласих и боядисах 5 джанти от мерцедес,но централния отвор е доста по голям съответно не води и при монтажа голяма борба пада.А и джантите които имам са от комби,но пак са по тънки от оригиналните на VW.
Re: ET на джанта на Т3?
Аз лично също предпочитам неговите си, но проблема ми е че рядко го карам и няма сми от нови гуми щото повечето време стои и го пече слънцето. Затова ако не успея да си намеря читави и що годе на добра цена бусови, алтернативата са мерцови. А няма да дам 50-60 лева за втора ръка на 5-6 години при положение, че нови 4-ри платови са около стотина пари.
- KingoftheROAD
- Мнения: 2486
- Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
- Автомобил: VW Transporter T4 1995
- Двигател: ACU
- Местоположение: Калояново
- Контакти:
Re: ET на джанта на Т3?
DA@KA написа:Колега за мен от оригиналното( в случая джанти) по хубаво няма.За моя Т4 нагласих и боядисах 5 джанти от мерцедес,но централния отвор е доста по голям съответно не води и при монтажа голяма борба пада.А и джантите които имам са от комби,но пак са по тънки от оригиналните на VW.
Колега, като имаш разминаване в централния отвор, можеш на стругар да си направиш пръстени, от халюминий или бронз, а някои ги правят и от пластмаса, та да не клеясват. И тогава нема проблема с лепа брена

Другото, което можеш да направиш е да потърсиш джанти от някой пасат, може да паснат 1:1 с бусовските. Издирваш джантата и модела пасатор и търсиш. Същото и за Т3-ката, на колегата, от някой пасат В2 или В3 може ад станат и без пръстени...
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта