Въпрос за закупуването на VW Trznsporter T3

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос за закупуването на VW Trznsporter T3

Мнениеот Bmw_fen » Сря 30 юли 2008 9:04


Здравеите уважаеми фенове на VW,като ентусяст към друга марка нямам никакво понятие към марката VW,но по стечение на обстоятелствата ми се малага да се здобия с един VW Transporter T3.
Колата ми трябва за ходене на риба и евентуално превозване на повече хора,дотук добре.
Един мои приятел има пътнически Transporter T3,но буса пил поръчков:преди четири години го копува от летище в германия,и буса е използван година и след товае каран много рядко и е на много малкокилометри,като година е много добре 1991.Обаче двигателя както казва тои е бензинов 2.0,115коня,при товяа автоматик.Това добре доколкото знам такъв двигател имат пасат.Буса е раздясал на места но ше се оправи,като цена около 1500 и 2000.
Сякакви мнения са добре дошли,някои ако знае нещо повече за двигатела,особенности да колатаи сичко свързано с този модел.

Благодаря предварително!
mod edit: dobrinb

Последна промяна от Bmw_fen на Сря 30 юли 2008 16:20, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот ilkomotor » Сря 30 юли 2008 9:15


.... ми звучи добре всичко което казваш, двигатела е много добър...за разлика от стария дизел,дето го монтираха на първите модели / виж изгилото дали е поправимо и взимай , и цената е ок. :idea:


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Сря 30 юли 2008 9:23


Преди 2-3 седмици продадох Т3-та 1.6Д.. много здрав бус.. беше 82г. но изгнило нямаше.. то ръжда нямаше даже.. тоя къв зор е видял ,че чак е изгнил.. иначе са евтини като поддръжка.. качвал съм 2 тона греди на него без проблем..
Ако ти го дават евтино заради автомата го взимай.. ако се счупи взимаш едно ръчна и си готов.. по моргите има колкото щеш :wink:


Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bmw_fen » Сря 30 юли 2008 9:41


Това че е бензин а и е автомат няма само да ръчкам,предимно заради двигателя го зимам защото тези 1.6 чист дизел не ми харесват.
Дали ше върви добре,дали е поне малко проходим се пак пътищата към язовирите са лоши,буса е поправим не е много изгнил с една боя ше светне,за расход не ме притеснява


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Сря 30 юли 2008 10:56


проходим е.. щот ДВГ му е отзад и тежи на моста.. последната година го ползвахме само за купони по поляни и ей такива работи.. не можеш да си представиш от каква кал ни е изкарвал..
на сняг са гола вода.. както всички със задно.. :wink:


Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bmw_fen » Сря 30 юли 2008 16:17


LuIS написа:.......на сняг са гола вода.. както всички със задно.. :wink:


А недеи така,сигорно не си карал кола с задно то си има чълъм как да караш па и нема лошо малко дрифт.Аиде стига офф.

*Може ли някои да микаже каде има такива на части(в София)
*какви джанти и гуми (колко цола колко високи шероки),искам да го барна с едни лети ако става някакви размери на централен отвор болтове абе такива работи
*Броните са железните ше може ли да ги сменя имало някви пласмасови(по шик)
*фаровете са кръглите иска ми се да ги сменя с квадратни лесно/трудно ли е

Абе казваите секви подобрения които сте правили по такава кола,па и да не сте,слаби места,казваите сичко ама сичко свързано с буса не се стискаите драснете два реда


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Сря 30 юли 2008 20:49


колега
карал съм и продължавам да карам бусове със задно.. и говорех за сняг/лед не за суха настилка..
за части: http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu= ... f1=details
гледам ,че има на снимката два с правоягълни фарове.
по-принцип са с 14ки железарки.. 185/70 гуми... голяма лета джанта може да влезе без да опре никъде.. иначе междоболтовото разтояние е 5x112
возията е много мека и приятна..

слаби места за мен няма.. перфектен бус за: банкети,събори,лов,риболов и квото се сетите свързано с пиячка и кльопачка..


Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот ilkomotor » Чет 31 юли 2008 9:11


....колега снимай го тоя летишния бус/бензинката и дай да го видим , че ми е мерак :lol: / купето с кои фарове е ???


Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bmw_fen » Чет 31 юли 2008 9:57


ilkomotor написа:....колега снимай го тоя летишния бус/бензинката и дай да го видим , че ми е мерак :lol: / купето с кои фарове е ???


еми тои не е нещо по различно от останалите,купето си е същото,само дето двогатела е по шик :lol:

Колега скоро ше го снимак ама ше го снимам раждив,после по време на оправянето(попдробно) и накрая ремонтиран-направо ше пусна нова тема ама като е готово сичко


Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bmw_fen » Чет 31 юли 2008 12:31


Неска пак ходих да го гледам с един приятел които ше го кърпи,много съм ентусязиран въре салона е добър трябва му само едно добро измиване,но като се земе за кърпене сички седалки ше се изкарат и измият качествено,преди малко гледах темата в която пише как да претапицираме тавана мисля да се пробвам да го освежиме малко.
А забравих вътре има Ел.стъкла :D

А и имам едни петнаиски които стават на пасат 2 дали ше станат на буса?


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Чет 31 юли 2008 12:42


Bmw_fen написа:Неска пак ходих да го гледам с един приятел които ше го кърпи,много съм ентусязиран въре салона е добър трябва му само едно добро измиване,но като се земе за кърпене сички седалки ше се изкарат и измият качествено,преди малко гледах темата в която пише как да претапицираме тавана мисля да се пробвам да го освежиме малко.
А забравих вътре има Ел.стъкла :D

А и имам едни петнаиски които стават на пасат 2 дали ше станат на буса?


я само виж с колко дупки са.. май са с 4 и по точно 4х100.(или ако е с 5дупки е 5х100). т.е. няма да станат..

и тоя 2.0 115 коня да не е 2.1 112 коня синхро? може да удариш джакпота.. или е сменян двигателя?

Последна промяна от LuIS на Чет 31 юли 2008 13:00, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 31 юли 2008 12:43


а с колко седалки е вътре? пътнически ли е?


Bmw_fen
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 8:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bmw_fen » Чет 31 юли 2008 13:33


Не двигателя на е сменян,човека които ми го продава не разбира много от коли по-точно от двигатели незнам ако е синхро ше се гръмна от кеф,но как да разбера тоя си е нормално висок,а и тоя 2.1 не е ли въздухарка,незнам ме съм наясно дали са монтирани такива двигатели 2.0фабрично,тея 2.1 фабрични ли са :oops: :roll:

А за сеалките с две отпред е значи трябва да са седем :roll: ,троина наи отзад,и двоина посредата :roll:


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Мнениеот LuIS » Чет 31 юли 2008 14:20


като гледам по Аутодата
2.0 70коня го слагат до 83г. - изключено да е този щот казваш ,че е 115 коня.
а 2.1 112 синхро от 85 - 90г. - не е въздухарка
виж му в талона номера на двигателя.. или му се убади да ти го каже..

може да е сложен ДВГ от пасат.., но дано е синхро :wink:

http://www.kabeleins.at/auto/tuning/vw_bus/12171/


Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот ilkomotor » Пет 01 авг 2008 8:52


..ТУКА имаме един такъв с ел.стъкла 2.1/бензин/ водно - американско испълнение , с клима - и е с 4-фара четвъртити - направо красавец :lol:



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта