Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот BURKAN » Съб 02 апр 2011 19:22


Колеги от доста време се боря с пушеците които излизат зад буса. Днес отворих и видях че белега на маховика не е на мястото си и малко се разминава, а другите белези бяха точно на местата си. Според вас това нормално ли е? Не трябва ли този белег който е на маховика да показва точно? Качвам и две снимки.

Маховика
Изображение


това е отза при ремъка
Изображение




Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот nylon » Нед 03 апр 2011 11:42


И аз като сменях моя ангренажен ремък забелязах, че когато центрирам всички белези и натегна ролката - белега на маховика избягва точно толкова като при теб. След все такива 2-3 опита, реших да центрирам маховика малко назад от белега, така, че като сложих ангренажния и натегнах ролката - всичко си заспа по белезите и нямам никакви проблеми, нито пушеци.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот BURKAN » Нед 03 апр 2011 18:49


Колега благодаря за отговора!! :beer Искам да знам дали преди да регулираш всичко правилно, имаше проблем с пушеци и вървеж на двигателя? Поздрави!


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот nylon » Нед 03 апр 2011 19:49


Не нямах пушеци и преди. Като започнах смяната на ремъка - центрирах двигателя на белези още както си беше със стария ремък и всичко съвпадаше. Свалих стария ремък, взех новия, проверих да няма разместване непосредствено преди монтажа и го сложих, но при самото обиране на ролката става това разминаване при маховика. Защото при нахлузването на новия ремък ролката е отхлабена и от тазм идва тази аномалия. Както ти обясних 2-3 пъти го махах и слагах докато не ми хрумна да отместя маховика малко назад, че като натегна ролката - да си е точно на белезите. Понеже ми беше за пръв път смяната на ангренажа, после се консултирах с познат монтьор, който ми каза, че правилно съм постъпил, защото ангренажното зъбно колело на коляновия е най-малко и се падало далечно на останалите две и заради това се получава това явление със сгрешения един зъб при натягането на ролката. Сега трябва да свалиш ремъка, да центрираш маховика спрямо белега на същото отстояние, както на снимката, която си показал, само че в другата посока и тогава да поставиш ремъка и да натегнеш.


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот BURKAN » Нед 03 апр 2011 20:50


Ама много благодаря! Утре - други ден, ще го споходя майстора, който ми е приятел и има автосервиз, но се занимава с френски автомобили. За сметка на това е дървен философ и, ако му бях казал за тази аномалия, щеше кой знае какви глупости да говори против немските возила! Хахахаха.... :beer


vozi63
Мнения: 30
Регистриран на: Пет 18 юни 2021 8:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот vozi63 » Пет 18 юни 2021 9:17


Колеги ,искам да попитам как точно се натяга шайбата за стягане на ангренажа,защото я затягам ,но ангренажа си остава хлабав,и дали е възможно при прескачане на зъби да набие клапаните на дизела?!







Първо колелото на разп. вал трябва да е хлабаво на конуса....... ремъка от страна на помпата и разп. вал, трябва да е обтегнат... След това с обтягащата ролка стягаш ремъка.... Накрая и колелото на разп. вал
Така няма да избяга от белези...


vozi63
Мнения: 30
Регистриран на: Пет 18 юни 2021 8:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот vozi63 » Съб 19 юни 2021 8:38


Колеги, по вашите указания се справих отлично! Мерси!)))


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Въпрос относно правилно зацепване на Т3 1.6 ТД

Мнениеот valsanik » Пет 16 юли 2021 14:46


vozi63 написа:Колеги, по вашите указания се справих отлично! Мерси!)))

Радвам се че съм бил полезен :biggrin



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта