Замръзнало жило на газта.

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Замръзнало жило на газта.

Мнениеот baipetko » Вто 29 яну 2013 11:07


Здравейте. Вече трети ден ми замръзва жилото на газта и педала не помръдва.Взех та го натиснах по-силно и пропадна до средата и там си остана и като запаля буса сутрин се форсира до 3-4 хиляди оборота.След обяд като се стопли времето и се оправя но на другата сутрин пак същото.Вече три дни ми спъва работата тоя проблем. Имате ли някакви идеи какво да го правя и дали това е проблем от жилото или има някаква лостова система която замръзва .Опитах със спринцовка с игла да напълня шлауха където минава жилото с антифриз но не става. Някакви предложения? Това първо и второ един лаишки въпрос. Кога се ползва смукача и как да разбера дали работи ,понеже си мисля че трябва да вдигне по-високи обороти когато е на смукач,но това не се случва а иначе неговото жило е наред и работи на пръв поглед.




Потребителски аватар
BukTop
Мнения: 503
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:37
Автомобил: Impreza WRX + Polo 2F GT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот BukTop » Вто 29 яну 2013 15:27


От смукача не се вдигат осезаемо оборотите, поне при мен, разлика е минимална.
Иначе жилото и не мен го е правило тоя номер. С малко раздвижване се оправя, най-лесно става, като сте двама, един на педала и един отзад при мотора, да го връща, като заседне.

Поздрави.


Потребителски аватар
pepi3196
Мнения: 364
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:25
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987
Местоположение: София

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот pepi3196 » Вто 29 яну 2013 15:37


Лягаш под буса пред задна лява гума и търсиш жилото за газта,по-точно гумената снадка между двете части на кожуха на жилото.Промиваш смазваш и караш :wink


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот avtohit77 » Вто 29 яну 2013 18:48


Айде колега да уточним какъв е буса след това дизел или бензин а след това да помагаме :screwy
Нали се сещаш,че трябва да гадаем.Но според мен на 1.6 дизел освен прецакана броня на жилото или лостчето на педала което движи жилото.Но вземи та си смени жилото около 25лв струва.
Има доста хора които не виждат под аватара какво пише.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот avtohit77 » Вто 29 яну 2013 19:07


А за смукача.На дизела не е смукач и няма нищо общо със смукач.Казва се по народно му ОБОГАТИТЕЛ Като го дръпнеш дава малко предварение на помпата и при миносови температури палиш по лесно.Голяма разлика в оборотите няма да усетиш а малко по твърда работа на мотора.


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот baipetko » Вто 29 яну 2013 20:01


Благодаря за отговорите момчета.Утре го дават по-топло времето и се надявам да се размрази, че да мога да видя отдолу какво става,понеже в момента всичко е в лед и после ще пиша пак в темата.

avtohit77 написа:Айде колега да уточним какъв е буса след това дизел или бензин а след това да помагаме :screwy
Нали се сещаш,че трябва да гадаем.Но според мен на 1.6 дизел освен прецакана броня на жилото или лостчето на педала което движи жилото.Но вземи та си смени жилото около 25лв струва.
Има доста хора които не виждат под аватара какво пише.

Колега всичко съм си описал а това че ти не си видял не е мой проблем :screwy Иначе ти благодаря за изчерпателния отговор за обогатителя. Наистина като го дръпна и като че ли пали по-лесно.Явно работи. :thup


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Замръзнало жило на газта.

Мнениеот avtohit77 » Вто 29 яну 2013 20:41


baipetko написа:Здравейте. Вече трети ден ми замръзва жилото на газта и педала не помръдва.Взех та го натиснах по-силно и пропадна до средата и там си остана и като запаля буса сутрин се форсира до 3-4 хиляди оборота.След обяд като се стопли времето и се оправя но на другата сутрин пак същото.Вече три дни ми спъва работата тоя проблем. Имате ли някакви идеи какво да го правя и дали това е проблем от жилото или има някаква лостова система която замръзва .Опитах със спринцовка с игла да напълня шлауха където минава жилото с антифриз но не става. Някакви предложения? Това първо и второ един лаишки въпрос. Кога се ползва смукача и как да разбера дали работи ,понеже си мисля че трябва да вдигне по-високи обороти когато е на смукач,но това не се случва а иначе неговото жило е наред и работи на пръв поглед.

Не те упреквам но тук няма описание на возилото а доста хора гледат темата и прочие успех :thup



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта