За какво е това копче

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Нед 14 апр 2013 20:42


Здравейте.Искам да попитам аджеба дали някой знае за какво е това копче или превключвател или не знам как да го нарека. Говоря не за авансатора а за другото над него . От лявата страна имам същото , но то е за халогенните фарове. Въпросното се издърпва и е на две степени,има вързани кабели към него така че би трябвало да има или е имало някаква функция ,но като го дръпна не виждам никаква реакция от никъде и нищо. Все нямам достатъчно време да разглобя и да проследявам за това реших да попитам тук първо понеже може някой да знае. Буса е 1.6D ,86г
Прикачени файлове
IMAG0118.jpg




Потребителски аватар
p-sound
Мнения: 318
Регистриран на: Пет 02 апр 2010 23:16
Автомобил: VW T3 Caravelle
Двигател: MV 1990
Местоположение: varna

Re: За какво е това копче

Мнениеот p-sound » Нед 14 апр 2013 21:05


Адаш,мяза ли на на оригинално,щото аз онзиден извадих една торба с кабели от моя!


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Нед 14 апр 2013 21:28


Ми не знам честно казано дали е оригинално , но изглежда като такова. Ето снимка и от лявата страна на волана дето казвам че имам за халогените. Това в ляво е за осветлението в товарния отсек а това до него е за халогените.
Прикачени файлове
IMAG0119.jpg


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: За какво е това копче

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пон 15 апр 2013 13:01


Здравейте , относно копчето незнам за какво е , но първото което ми идва на ум , понеже казваш , че лявото е за халогени , то дясното може да е за плафона от заде с двете халогени пури . Съответно първо положение светва едната пура , второ положение светват и двете алуминисцентни пури.


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Пон 15 апр 2013 13:31


Хм . А той къде трябва да седи този плафон ,понеже аз такова животно нямам отзад. Имам две кръгли лампи над двете врати , които се палят от копчета сложени на всяка от вратите отзад както и едно в кабината което се вижда на втората снимка.


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: За какво е това копче

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пон 15 апр 2013 14:02


Възможно е да е имало плафон и сега да липсва , или копчето е за нещо друго , освен да си проследиш кабелите за друго не се сещам , незнам данеби да имаш електронен авансатор.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: За какво е това копче

Мнениеот chato » Вто 16 апр 2013 14:26


Може да е за задните светлини за мъгла :question


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Вто 16 апр 2013 21:47


chato написа:Може да е за задните светлини за мъгла :question

Брей тва не съм го проверил.Утре ще видя.Хич не съм се замислял .Че аз въобще имам ли такива светлини бре ,чешейки се по врата питам :gruebel


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: За какво е това копче

Мнениеот KingoftheROAD » Вто 16 апр 2013 23:29


chato написа:Може да е за задните светлини за мъгла :question

може, но обикновено копчето за халогените е на две степени, едната включва самите халогени, а втората - задните габарти за мъгла...


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: За какво е това копче

Мнениеот chato » Сря 17 апр 2013 18:36


KingoftheROAD написа:
chato написа:Може да е за задните светлини за мъгла :question

може, но обикновено копчето за халогените е на две степени, едната включва самите халогени, а втората - задните габарти за мъгла...


Може,но оригиналното копче,което е на таблото,а това не е такова.


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Пет 19 апр 2013 20:49


Момчета днес имах повече свободно време и реших да проследя аджеба пустото копче от къде идат кабелите и къде отиват и се оказа че към него има вързана една маса и нищо друго.Оказа се също че не е оригинално ,понеже дупката за него в самата ламарина е много криво отрязана ,което е съмнително да е дело на немски инженерни специалисти.Също така реших да поизхвърля малко излишни кабеляци от разни алармаджийски специалитети,понеже е имало аларма някога ,но сега са останали само кабели и една ръждясала сирена.След обилно рязане обаче в последствие се оказа че автоматичното палене на фаровете с реле на което пише СССР вече не е автоматично а само ръчно и започна да свети лампата за ниво на антифриза а също така изчезна и подсветката на таблото,ама то такъв хаос беше ,че ......в хубав филм се набутах ама айде да не продължавам че излизам от темата.Има снимков материал,ако някой мисли че може да помогне да заработят пак фаровете ще постна снимките.Утре ще пробвам да оправя бъркотията,която сътворих.Поне си смених датчика на скоростната кутия който е за задните светлини и даваше на късо та му гореше бушона постоянно и сега вече имам задни светлини,които обаче като включа задна ,светват и като тръгна гаснат.Ако притискам лоста леко с ръка в крайно ляво положение светят,но пусна ли го гаснат.Исках да поправя и задните светлини за мъгла но за съжаление не можах да намеря от къде се пускат въобще и къде са им кабелите отпред в таблото .Ако някой знае моля за малко хелп.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: За какво е това копче

Мнениеот chato » Пет 19 апр 2013 21:16


Може и да няма инсталация за светлините за мъгла.Задният панел за светлините си е заготовка,но може изобщо да няма и фасонка за 'мъгливите' светлини.Аз имам такъв комплект.


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Съб 20 апр 2013 6:03


Свалях стоповете и проверих . Фасонки има както и крушки. Принципно от къде се пускат на другите модели ?


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: За какво е това копче

Мнениеот chato » Съб 20 апр 2013 14:33


Би трябвало кабела да е в снопа,който влиза в стоповете.


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: За какво е това копче

Мнениеот baipetko » Съб 20 апр 2013 21:30


Развръзката е следната. Както казах има и кабели има и фасунги , но мултицета показа че към краче номер 1 на панела с крушките което е с 2 кабелчета на една обувка с цвят черно с червена ивица не идва ток а според слабите ми познания по електроника на принципа проба грешка и с помощта на моята приятелка неволята установих че точно този кабел и краче отговарят за светлините за мъгла на панела. После супер случайно намерих замотани на кълбо и мушнати под кутията с въздушния филтър 2 жълти на цвят шлауха в които върви син кабел към 2 квадрата дебел,но и двата в краищата си имаха замотан изолирбанд.На всичкото отгоре изглеждат силно оригинални , понеже са стегнати барабар със големия сноп с кабели със скоби към купето ,които си си оригиналните. Като ги проверих се оказа че единия е маса вързан точно отляво на купето до въздушния филтър а другия е плюс,който като го проследих установих че отива към ключа с който пускам халогените(този който съм показал на снимката от ляво на волана)а самия ключ има две положения.Към него(ключа) също има вързана и лампа и фактически на първо положение пуска халогени ,но не свети лампата а на второ положение ,халогениете пак светят но вече свети и лапмата. Та какво направих аз : Заголих черното кабелче с червената ивица на краче номер 1 и му дадох + от синия кабел дето открих и воала двете заветни габаритчета за мъгла светнаха. Сега фактически от лявото копче на положение едно се пускат халогените а на положение 2 халогените остават да работят като с тях се включват и габаритите за мъгла + сигнална лампичка на таблото,монтирана в левия горен ъгъл. В последствие мислейки по темата предполагам, че вероятно дясното копче за което подех темата е служело само за габаритите за мъгла,тъй като както споменах във вчерашния пост към него имаше само една маса включена инай-вероятно синия плюсов кабел който намерих днес с жълтия шлаух е бил вързан точно към този ключ, но в последсвие е преместен на левия ключ на второто положение понеже има лампичка ,която да те подсеща да ги изгасиш.Явно стария собственик или някой от старите собственици е патил от забравени габаритчета и е направил тая цялата галимация. Та в крайна сметка установих за какво е пустия ключ,отделно вече имам задни светлини след смяната на сензора за тях,имам и габарити за мъгла,а също така си оправих и автоматичните фарове.Остава само един висящ въпрос.Защо черния кабел с червената ивица не подава ток до краче 1 на панела с крушките.Та проследих го до таблото с бушоните,но там свършват техническите ми познания. Иначе бушон №6 - Fog Lights е здрав , но не знам той за габаритчетата за мъгла отзад ли отговаря или за халогените отпред. Ако някой знае нека сподели. Между другото сега ми идва нещо друго на ум дали пък може би също както реших проблема с интервала за чистачките чрез поставянето на реле 19 е трябвало и тук да хакна някое реле и да тръгнат и габаритчетата. Да ама откъде ще се пускат тогава с кое копче? Хм изглежда тези двете копчета са оригинални май май....кой знае.
Благодаря на всички отзовали се по темата. :beer :love.vwclub :th_up



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта