1986 T3 Caravelle

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
delev23
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 06 апр 2019 14:44
Автомобил:
Двигател:

1986 T3 Caravelle

Мнениеот delev23 » Съб 06 апр 2019 16:10


Здравейте,

Имам Т3 от 1986 г. с 2.1 боксер, по който работим от няколко години. Бусът е боядисан и в голяма степен е със завършен интериор. Тази седмица са поръчани и нови джанти и вече се вижда края, но все пак остават детайли, с които не съм запознат и моля за информация.

Ако можете да ми препоръчате човек в София или в близост до София, който познава тези машини и би се хванал да я довърши, това също би ми свършило чудесна работа. Приемам и предложения за части за нещата, които ми липсват.

По-долу ще пускам снимки с конкретни въпроси.

Изображение

Изображение

Броните са на боя, но търся халогени за модела като от този тип https://www.vanagonhacks.com/site/wp-co ... ts-diy.jpg

Изображение

Имам нужда от оригинална антена или поне да ме посъветвате каква би паснала добре и от къде мога да я купя.

Изображение

Предишният собственик е лепил някаква дървена поставка върху таблото. Ако я разлепя отдолу вероятно ще е грозна картинка. Има ли някакъв начин да се възстанови таблото без да се претапицира?

Изображение

Предполагам, че дръжката на дясната задна врата не е оригинална. Само от Т3 ли става или има от друг модел, който пасва? Някой има ли за продаване?

Изображение

Ще ми трябва и здрава емблема.

Изображение

Изображение

Изображение

Хромираните лайстни на прозорците могат ли да се свалят и да се боядисат черно? Има ли вариант да се направят с фолио?

Изображение

Предполагам, че тук трябва да има стъпенка, но нямам представа как трябва да изглежда. Някой може ли да пусне снимка, за да знам какво търся. Ако някой продава - пишете.

Изображение

Върху таблото има някакъв стар датчик за температура на вода. По-лошото е, че не работи скоростомера. Къде да се търси проблема?

Изображение

На предните врати трябва ли да има някакъв детайл под корите?

Изображение

Изображение

Пластмасовите кори на кормилния прът - мисля, че личи от снимките. Ако някой има здрави за продажба?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Двигателят трака, докато работи, и освен това мирише на газ в купето. Има и малък теч на масло. Моля дайте контакт на човек (гр. София), който може да прегледа както газовата, така и двигателя и да даде ориентир какво има за правене. Бусът има мощност и върви добре.

Изображение

Изображение

Задна чистачка става ли от друг модел?

Изображение

На предните врати трябва ли да има някаква капачка отстрани?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Трябва ли да има прагове отстрани?

Благодаря предварително на всички, които ще се включат с информация и помощ! Моля да имате предвид, че технически не съм никак навътре. :beer




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 1986 T3 Caravelle

Мнениеот PACH » Съб 06 апр 2019 23:10


.....Ако можете да ми препоръчате човек в София или в близост до София, който познава тези машини и би се хванал да я довърши, това също би ми свършило чудесна работа. Приемам и предложения за части за нещата, които ми липсват.

- Много малко хора ще се хванат да ремонтират боксера, лично аз не се сещам кой ще ти свърши работа в София или региона.

Броните са на боя, но търся халогени за модела като от този тип: - Такива халогени излизат от време на време в OLX, следи обявите.

Имам нужда от оригинална антена или поне да ме посъветвате каква би паснала добре и от къде мога да я купя. - Оригинална от Германия, или отиваш в магазините за аксесоари и избираш.

Предишният собственик е лепил някаква дървена поставка върху таблото. Ако я разлепя отдолу вероятно ще е грозна картинка. Има ли някакъв начин да се възстанови таблото без да се претапицира? - Опитай много внимателно да разлепиш с малка шпатулка, нагрей с пистолет за горещ въздух.
Ако пак не стане, смени таблото, поне такива се намират.

Предполагам, че дръжката на дясната задна врата не е оригинална. Само от Т3 ли става или има от друг модел, който пасва? Някой има ли за продаване?
- Дръжката е само за Т3, Еди от Варна има алуминиеви дръжки без ключалка, другия вариант китайска (40-50 лв) от магазините за авточасти или оригинална за около 140 - Германия.

Ще ми трябва и здрава емблема. - Има колеги, които разглобяват бусове, ще ти пишат.

Хромираните лайстни на прозорците могат ли да се свалят и да се боядисат черно? Има ли вариант да се направят с фолио?
- Не ги демонтирай, ще ги прецакаш. Опитай на място да ги облепиш с фолио като не те кефят ;)

Предполагам, че тук трябва да има стъпенка, но нямам представа как трябва да изглежда. Някой може ли да пусне снимка, за да знам какво търся. Ако някой продава - пишете.

Споко, ще ти пишат.

Върху таблото има някакъв стар датчик за температура на вода. По-лошото е, че не работи скоростомера. Къде да се търси проблема?

Провери дали жилото не се откачило от километража, след това провери лявата капачка на главината дали жилото е добре застопорено и накрая намираш приятел, въртиш жилото и ти гледаш дали движението стига до километража.

На предните врати трябва ли да има някакъв детайл под корите? - Няма детайл, така си е оригинално.

Пластмасовите кори на кормилния прът - мисля, че личи от снимките. Ако някой има здрави за продажба? - Направи списък с нещата, които ти трябват и искаш да купиш и пусни обява в раздела.


Двигателят трака, докато работи, и освен това мирише на газ в купето. Има и малък теч на масло. Моля дайте контакт на човек (гр. София), който може да прегледа както газовата, така и двигателя и да даде ориентир какво има за правене. Бусът има мощност и върви добре.

Задна чистачка става ли от друг модел? - Задната чистачка ти е като предните, намери си рамо от предна чистачка.

На предните врати трябва ли да има някаква капачка отстрани? - Решетката е на касата на вратата.

Трябва ли да има прагове отстрани? - Имат само луксозните изпълнения с пластмасовите брони, твоя си е така в оригинал.


Потребителски аватар
G_G
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1986 T3 Caravelle

Мнениеот G_G » Пон 08 апр 2019 8:23


За двигателя, обади се на 0888248233 Велин /София/.


delev23
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 06 апр 2019 14:44
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 T3 Caravelle

Мнениеот delev23 » Сря 10 апр 2019 8:33


Благодаря за информацията!
Пуснах списък с частите, които търся, в темата Купува части: Caravelle, Transporter, LT.

Ще допълвам развитието в тази тема и ще си задавам въпросите като излизат.


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1986 T3 Caravelle

Мнениеот Salvatore » Пон 29 апр 2019 23:48


# За халогените не знам какъв е случая, бус с такава решетка с кръгли фарове като на снимката в БГ не съм виждал
# Таблото се претапицира сравнително лесно. Засега се въздържам да се занимавам с моето, правил съм я тая работа на други подобни коли с железни табла-философия няма, но си е занимавка.
# Дръжката не става то друго, за съжаление.
# На стъпалото има гумена подложка. Виждал съм да ги продават из нета, не бяха скъпи. В БГ едва ли ще намериш.
#Скоростомерът е голяма недомслица на тия машини. Задвижва се с жило, чиято глава се хваща на капачката на предната главина, откъм шофьора. В самата капачка има квадратен отвор за главата на жилото. При невнимателно разглобяване много често се поврежда или се губи направо капачката.
# Под корите на вратите няма нищо-така са.
# Боксер и аз си бях харесал навремето, добри хора в тоя форум ме разубедиха и след това като съм говорил с майстори, всеки казва, че боксерът вече никой не може да го ремонтира. Всъщност могат 4-5 човека в БГ, но частите струват плашещи суми, поръчват се отвън и всичко се чака много. И ремонтите са на принципа "ако стане".
# За задната чистачка не знам нищо-много са редки, аз нямам такава.
# Дупката на вратата няма капачка-това е за отоплението на салона- играе го въздуховод към задната част на буса. Някаква работа евентуално може да върши на моделите с двойна кабина. На пътническите версии е безполезно, заради което те имат отделно парно за салона, под задната седалка. При теб е между двете газови бутилки.
# Прагове няма. Поне не серийно.


rumen_moto
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 мар 2018 11:40
Автомобил: Т три с 5 врати
Двигател: нафтов
Местоположение: Плевен

Re: 1986 T3 Caravelle

Мнениеот rumen_moto » Пон 01 юли 2019 15:33


Рамото на задната чистачка е с обратен наклон така че няма как да стане освен ако не обърнеш хода на моторчето да започва от ляво на дясно



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта