Нов Т3 бус

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Grolfskin
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 15 сеп 2020 18:57
Автомобил:
Двигател:

Нов Т3 бус

Мнениеот Grolfskin » Чет 29 апр 2021 21:40


Здравейте,

След дълго търсене на бус вече съм в клуба с T3 Caravelle 1.6TD с 4 скорости, но имам няколко въпроса и дребни проблеми по буса.
1. Километража не показва изминатите километри. Установих, че това е доста често срещан проблем, защото пластмасовите зъбни колелца които сменят числата с времето се напукват/сцепват.

2. Стрелката за температурата на водата, се е скрила в най-ляво над максималната възможна температурна скала и не мърда. Като дам на контакт лампичката пресветва няколко пъти и изгасва. След сменен антифриз от сервиза ми казаха, че охладителната система работи и когато буса загрее перките започват да въртят.

3. При смяна от 2 на 3 скорост някой път се чува стържещ звук. Може би все още не съм свикнал как се сменят скоростите, но като цяло скоростният лост го чувствам като "лъжица в буркан".

Ще се радвам, ако някой с повече опит сподели мнение и възможние решения. Ако има някой в София или района, още по-добре е и да се видя с някой експертен Т3 бусаджия да ми даде "акъл".

Поздрави.




Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Нов Т3 бус

Мнениеот System_error » Пет 30 апр 2021 23:18


Браво!
Ще хвърлям по едно око. Много се радвам (и малко завиждам) на такива хора и бусове.
Втулки по щангите от скоростния лост до кутията е за лъжицата в буркана.
Гледал съм го или на "Сервиз SOS" или на "Да продадеш колата си"
Сигурен съм, че ще се справите!
:th_up


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов Т3 бус

Мнениеот me4ou » Пон 10 май 2021 22:29


Честито! Изглежда всичко е в реда на нещата. Както пишеше в един английски сайт 'каквото и да направите по скоростния лост, той винаги ще е като пръчка в калта'
За температурата проблемът е или лош датчик или някъде някой жица е опряла на маса.
Пиши ми едно лично да се срещнем някой път и да си поговорим, все пак акъл може да се дава и без да имаш.



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта