Т4 92г. бензин, голям разход ?!

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
ASIOV
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 07 окт 2010 0:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Т4 92г. бензин, голям разход ?!

Мнениеот ASIOV » Нед 17 окт 2010 12:46


къде е тази дроселова клапа и какво представлява.свещите не съм ги сменял но ги свалях да ги видя и всички бяха бели което означава че са работили добре.Триполюсни са.всяка седмица ходех в Landirenzo за газта взимат 100 лв. и пак колата гори като за световно.иначе работи добре.
Вчера ходих в сервиз за гърнето.до двигателя има някаква мека връзка която била скъсана.за да ми го направят ми искат 150 лв.Нормална ли е цената защото на мен ми се видя скъпо. и може ли от това да дава този разход?




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Т4 92г. бензин, голям разход ?!

Мнениеот DA@KA » Нед 17 окт 2010 17:58


Колега изпарителя загрява ли се достатъчно.Ако няма циркулация и не се загрява разхода ти ти ще бъде голям.Като гледам почти конкурираш ЗИЛ а.Ако имаш скъсана връзка след колектора не е добре,това със сигурност е друга причина да гори много.А на ниски обороти работи ли стабилно? Меката връзка за лека кола е около 50- 70 лева за бус не знам,но диаметъра е двоино по голям.Абе 50 кинта са за труд.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Т4 92г. бензин, голям разход ?!

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 17 окт 2010 22:07


Клапата се намира, там където се връзва жилото за газта. На нея отляво е нанизано гофрето идващо от въздушния филтър. Сваля се жилото и гофрето, развиват се четири болта шестограм, откачат се два куплунга и пада. Избърсваш всичко с парцал, ако имаш малко коресилинец, или бензинец, промий всичко, и подсуши добре. Събиране в обратен ред - болтовете, куплунзите, гофрето, жилото.
Утре ще погледна в ЕТКА-та на работата и ще покажа.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта