VW Multivan T4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Inch High
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 13 окт 2006 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

VW Multivan T4

Мнениеот Inch High » Сря 20 дек 2006 21:16


Здравийте,

напоследък се навих да си взема VW Multivan, но при по-детайлна справка установявам, че има няколко различни подмодела, като например Allstar, Highline, Standart и други.

Помогнете ми да разбера в какво точно се изразяват различията в оборудването на моделите.

Става въпрос за моделите от 1999г насам и основно дизел.




Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

VW T4 Transporter 2,5L бензин - поддръжка и диагностика

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 15 юни 2007 23:52


Здравейте и от мен, :D

Наскоро (преди около 2 месеца) си докарах от Германия VW Т4 Transporter 2,5L бензин 1995г. Много съм доволен. Предпочетох го вместо някое голямо комби или баничарка или миниван - за личен автомобил.
Проучил съм въпроса предварително и знаех за какво става въпрос. Мисля че VW се справят технически по-грамотно с колите си отколкото повечето други - "народни" марки и модели. И реших сам да отида и да си избера на място. Имах късмета. Сега вече съм го оборудвал с газов инжекцион на Фобос - :arrow: подробности тук. По-нататък ще сложа снимки в темата за газовите уредби. Сам си направих монтажа на бутилката по моя идея. Останалата част от монтажа в сервиз в Пловдив.

Четох темата за VAG-COM, но не мога да намеря къде ми е диагностичния куплунг за бензиновия компютър. За да знам какъв кабел да си поръчам. Гледах в таблото с предпазителите, но там няма нищо освен релета и предпазители. Някой знае ли нещо по въпроса? По-нататък ще сложа и снимка на таблото. Лаптоп вече имам и софтуера в няколко версии също.

Другото което не мога да разбера какво точно масло да му сипвам? Гледам че тук пише за дизеловите двигатели 2,4 да се слага 15W50. Същото става ли и при мен? Motul ли е най-добрата марка масло за VW? А маслото в скоростната кутия сменя ли се? И какво е то? В книжката пише само общи приказки за маслата за двигателите, а за скоростните кутии само за аутоматика. За механични скорости не се споменава никакво масло.

Благодаря за вниманието :D


Потребителски аватар
katri
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 02 май 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri » Съб 16 юни 2007 20:13


Най-доброто масло за мен е Castrol. Аз на моят VW налях Castrol Magestic и съм много доволен - дават го за двигатели на над 150000 км., които се карат при по-голямо натоварване.Има само един недостатък - бая е скъпичко:)


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW T4 Transporter 2,5L бензин - поддръжка и диагностика

Мнениеот batmilko » Вто 19 юни 2007 15:39


KingoftheROAD написа:Здравейте и от мен, :D


добре дошъл, най-накрая прописа :wink:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 20 юни 2007 22:58


katri написа:Най-доброто масло за мен е Castrol. Аз на моят VW налях Castrol Magestic и съм много доволен - дават го за двигатели на над 150000 км., които се карат при по-голямо натоварване.Има само един недостатък - бая е скъпичко:)


Колега, мен цената не ме притеснява. Но не можах да намеря нищо в нета за това масло. Би ли могъл да постнеш тук линк да видим какви са параметрите му. Обичам добре да проучвам въпроса, за да знам за какво се борим. Нъл тъй? :wink:


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW T4 Transporter 2,5L бензин - поддръжка и диагностика

Мнениеот KingoftheROAD » Пон 25 юни 2007 22:38


batmilko написа:добре дошъл, най-накрая прописа :wink:


Първо трябваше да се образовам batmilko. Че нали отскоро имам VW-то. Досега съм карал 15-на годинки една баба жужка. Тя още си ми е на сърцето, но сдаде богу дух и затова се сдобих в VW-то. :D


T4FEN
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 23 дек 2007 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот T4FEN » Пон 24 дек 2007 1:21


Преди около година станах собственик на VW T4 Multivan Allstar 2.5TDI '96г. относно интериоа на Allstar-ите : почти всички('96г.) са със сива тапицерия с червени,жълти и лилави окраски дори и пода е със същите цветове.Задния ред седалки става на легло , има масичка ,но не можеш да завъртиш напред 2-те седалки в средата .Като го докарах от Германия беше на 280 000км. сега е на 320 000км. и ми се наложи да сменя съединителя + маховика , тампоните на скоростната кутия и почти цялото окачване без амортесиорите .Смяната на маховика се наложи защото имаше едно такова метално чукане което след натискане на съединителя изчезваше .Някои маистори казваха ,че това е или лагер на съединителя или лагер в скоростната кутия .Доста се бях стреснал да не са скоростите,но мои приятел ми каза ,че е имал същия проблем и това е маховика , и се оказа прав. Явно тези машини след определен пробег км. скапват маховик.Искам да ви кажа ,че въобще не е евтина поддръжката на такъв микробус , но пък са жестоки за къмпинг особено ако си купиш допълнително оборудване като например тента и др. неща . : :BBQ


Потребителски аватар
CARAVELLE_VR6
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 05 юли 2005 16:46
Автомобил: VW T4
Двигател: AAC 1995
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CARAVELLE_VR6 » Нед 30 дек 2007 18:38


Колега ти си К Л шина и се намира в таблото с бушоните точно до ключалката една бяла и една черна букса.
а масло си сипи МОБИЛ 10W40 и не му мисли..имам три такива буса


Потребителски аватар
Inch High
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 13 окт 2006 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Multivan T4

Мнениеот Inch High » Чет 02 апр 2009 14:01


не съм писал отдавна по-темата защото преди време ми казаха, че буса на VW давал дефекти по двигателя и по-добре да съм ис вземел MB Vito?!?

Има ли нещо вярно в това или съм попаднал на привърженици на друга марка.
Мен лично VW Много повече ми харесва от горе споменатата марка.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Multivan T4

Мнениеот asentm » Съб 04 апр 2009 6:50


отговора е много лесен.... виж колко се карат и ще разбереш
Имаме Т4 EuroVan 2.5 бензин. Газ не сме сложили, защото той върви х 6000 км. на година и няма смисъл. За мен колата си е много добра, малко са му къси скоростите, но ще пробвам някога да сложим една дизелова кутия. Разликата между него и Multivan е, че при последния 2-я ред седалки са обърнати с гръб към посоката на движение и има масичка. Това са ми впечатленията.
spam Търся глава за него! разбити са по незнайна причина леглата на разпределителния вал и има един неприятен шум, когато колелото на ангренажния ремък се разккльонбурка mhihi Ако някой има глава да свирка


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: VW Multivan T4

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 08 апр 2009 12:58


Inch High написа:не съм писал отдавна по-темата защото преди време ми казаха, че буса на VW давал дефекти по двигателя и по-добре да съм ис вземел MB Vito?!?

Има ли нещо вярно в това или съм попаднал на привърженици на друга марка.
Мен лично VW Много повече ми харесва от горе споменатата марка.

Имаше тема. Вито-то са испанска сглобка и само двигателя е мерцедески. Останалото май СЕАТ им го прави. А Т4-ките са си германска сглобка и са здрави като танкове ако са гледани добре...



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта