проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Съб 01 ное 2014 19:06


Привет на всички фенове на Фолксваген.Март месец се здобих с Мултиван 1998г производство с 2,5 ТДИ двигател 102 конски сили двузонов климатроник мокра и суха печка вебасто.Нито една от двете неможах да подкарам.мократа знам че трябва да е под +5 градуса температурата но не тръгна.сухата е с дисплей и отделен акумолатор и тя не тръгва с бутона за принудително пускане само цъка реле но не се чува нито вентилатор нито пуши през аспухчето.Аз съм от гр.Кубрат някой може ли да помогне с нещо или съвет за сервиз примерно в Русе.Благодаря предварително




ghefa
Мнения: 199
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 19:26
Автомобил: transporter 3 doka
Двигател: ky 1987
Местоположение: варна
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот ghefa » Съб 01 ное 2014 20:03


Мишо от русе е твоя човек успех


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот DA@KA » Съб 01 ное 2014 20:22


Иска ви се,несъм неговия човек.Колега водния догревател трябва да е Ебершпехер,на тия кочини им горят свещите много често.Цената с отстъпка е 65лв,аз моята лично я изхвърлих и си сложих Вебасто,друга бира си е.Провери си връзките на помпичката долу пред резервара е.Успех ....мен ми писна от тия печки вече. :mhihi В Русе на печки разбират "Иридата" това е до мола в Здравец близо,питаи ще те упътят.


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Пет 26 дек 2014 16:29


Днес 26.12.2014г ходих в Русе да ми оправят печката.посока Мартен в дясно има тирпаркинг и сервизи разни.Там работи Румен който много ми го похвалиха,човекът си поигра с моята печка (подчертавм че е суха за купето eberspacher)и установи че управлението на печката е изгоряло,по-точно процесорът.От къде бих могъл да се сдобия с такова управление и колко струва?Прикачвам снимка на управлението ако някой може да помогне благодаря предварително.Забелязах че темата е прегледана 222-пъти а само два коментара,моля помагайте
Прикачени файлове
20141226_161841.jpg


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот vovo6808 » Пет 26 дек 2014 16:53


Колега телефона на майстора на ИРИДА е 0888209161-Ивелин.Мисля че той ще ти свърши работа.


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Пет 26 дек 2014 17:12


Благодаря


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот DA@KA » Пет 26 дек 2014 18:22


Какъв процесор бе ,това е аналогово управление тоя нищо не разбира .Кадърен маистор на телевизори ще ти го отремонтира даже.Върви на Иридата там са добри.


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот webasto » Нед 04 яну 2015 17:34


РУСЕ - ВАСКО тел: 0988826069- ИРИДА -бул.Липник // или СИЛИСТРА - СВЕТЛИН тел:0898768333 , другият вариянт е както се разбрахме по телефона......когато минаваш през ВИДИН


Потребителски аватар
sasho_yamaha
Мнения: 159
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 20:52
Автомобил: T4 Volkswagen Multivan GENERATION
Двигател: 2.5 R5 TDI AXG 202hp.

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот sasho_yamaha » Пон 05 яну 2015 12:07


Другото място където могат да ти помогнат е в София тел.02/929 1623 сервиз на EBERSPACHER


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Чет 08 яну 2015 10:55


Благодаря за иформацията на всички :beer но нямам спомен да имам уговорка да минавам през Видин с никого???? :screwy :question.Занесох печкана при Ивелин в Ирида каза че ще я прегледа и ще се чуем когато има поставена диагноза,е чухме се и той също каза че има съмнения за думнал процесор.Е Мишо май наистина е процесор!!


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот webasto » Нед 11 яну 2015 9:18


Тази печка е с процесор и има диагноза.Закачахте ли я?Какви грешки изписва?


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Нед 11 яну 2015 19:13


Грешката е 47.Занесох я на Ирида и Ивелин я оправи без да сменя компоненти и процесор.Монтирах си я тръгна за 15 секунди и спря.И така всяко следващо включване.Извадих маркуча за горивото и пак я пуснах,гориво нетръгна.свалих клапана и го пробвах на акумолатор, работи.Почнах да му подавам допълнително маса към корпуса на автомобила за да цъка,дойде нафта на капки.Вентилаторът вдигна обороти,работи около минута и половина,спря и повече нетръгна.Незнам какво пак и се случи на тази моя печка.а не е работила свеща и нова всичко и е ново просто не е работила.Все пак съм от Кубрат и немога да пътувам всеки ден до Русе заради една печка и да ми дерат кожата без да работи.До тук съм дал 100лв на Ивелин от Ирида за майсторлък без да сменя компоненти,без монтаж и демонтаж,и трипъте по 30лв за гориво за да отида и се върна.И цялата тая работа за да ми работи екстрата на автомобила.Е мерси вече ми писна несъм рокфелер а съм строител и си вадя парите с ръце.В форума има над 400 преглеждания и само 10 коментара включително и моите.Да благодаря за помоща на всички. :scare3 :scare3


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот BURKAN » Нед 11 яну 2015 23:23


stonehard написа:Грешката е 47.Занесох я на Ирида и Ивелин я оправи без да сменя компоненти и процесор.Монтирах си я тръгна за 15 секунди и спря.И така всяко следващо включване.Извадих маркуча за горивото и пак я пуснах,гориво нетръгна.свалих клапана и го пробвах на акумолатор, работи.Почнах да му подавам допълнително маса към корпуса на автомобила за да цъка,дойде нафта на капки.Вентилаторът вдигна обороти,работи около минута и половина,спря и повече нетръгна.Незнам какво пак и се случи на тази моя печка.а не е работила свеща и нова всичко и е ново просто не е работила.Все пак съм от Кубрат и немога да пътувам всеки ден до Русе заради една печка и да ми дерат кожата без да работи.До тук съм дал 100лв на Ивелин от Ирида за майсторлък без да сменя компоненти,без монтаж и демонтаж,и трипъте по 30лв за гориво за да отида и се върна.И цялата тая работа за да ми работи екстрата на автомобила.Е мерси вече ми писна несъм рокфелер а съм строител и си вадя парите с ръце.В форума има над 400 преглеждания и само 10 коментара включително и моите.Да благодаря за помоща на всички. :scare3 :scare3


Колега...във форума няма баш специалисти по печки, а по каране, окачване, оборудване и весело прекарване! Аз разбирам някъде от печки и си инсталирах моята сам, но не заслужаваш информация! Никой от форума не ти е виновен, че си зле с печката си! Имало 400 прегледа на темата! Да , ама тези хора са погледнали от любопитсво, а не, че знаят как се оправя печка! Във София има официално представителство на Вебасто кв. Враждебна и за твоята която е по-гола вода. Отивай там и не му мисли! Приготви си едни 2-300 лева за диагностика и оправяне и после се сърди на колегите от форума!


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот BURKAN » Пон 12 яну 2015 0:40


stonehard написа:Благодаря за иформацията на всички :beer но нямам спомен да имам уговорка да минавам през Видин с никого????


Аз пЪ немам спомен да сме ти длъжни относно неквъ инВормация!


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот webasto » Пон 12 яну 2015 9:03


BURKAN написа:
stonehard написа:Благодаря за иформацията на всички :beer но нямам спомен да имам уговорка да минавам през Видин с никого????


Аз пЪ немам спомен да сме ти длъжни относно неквъ инВормация!
:beer скъпи играчки са тези печки,но само който е имал работеща , знае за каква глезотия става въпрос



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта