проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот mesiata666 » Пон 12 яну 2015 10:28


бОркане, никой пък във форума, няма нужда от строгата госпожа по литература, на която се правиш. Обаче всеки влязъл във форума, има нужда от помощ или съвет! Не си ти този, който да казва, кой какво да прави! Ходи си зашлеви един шамар и заминавай да си лягаш, че пак си се напил! :censored2 :censored2 :censored2




BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот BURKAN » Пон 12 яну 2015 14:30


mesiata666 написа:бОркане, никой пък във форума, няма нужда от строгата госпожа по литература, на която се правиш. Обаче всеки влязъл във форума, има нужда от помощ или съвет! Не си ти този, който да казва, кой какво да прави! Ходи си зашлеви един шамар и заминавай да си лягаш, че пак си се напил! :censored2 :censored2 :censored2


Ми помогни му на човека! Нали си трезвен! Аз поне му казах къде има представителство на Вебасто! Ти помогна ли му по някакъв начин? И въобще имаш ли някакво компетентно мнение по въпроса и въобще по бусовете? Виждал ли си такъв уред на живо? Ако си с трети клас може да ти изглеждам на другарката по български, ако си повече учил ще спреш да се занимаваш с мен, още повече, че аз не те забелязвам и ти сам ми се буташ у гагата и ме караш да си разговаряме! Нямам желание да говоря с теб, още повече, че може би си се надрусал в момента, не казвам, че си друсан! :wc


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот Pichaga » Пон 12 яну 2015 19:23


:death


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Пон 12 яну 2015 22:36


Момчета,Колеги мисля че не е тук мястото да се карате и спорите заради моята тема.благодарен съм на тези които ме разбират и помагат и не се сърдя дори и на обидни думи ако има такива.И все пак във спора се ражда истината.Спорът може да роди само нови спорове. Съпротивата винаги ражда съпротива. Козите раждат козлета, а овцете - агнета. Войната ражда нова война. Могат ли слоновете да родят динозавърчета? Исус Христос е казал: „Нима хората берат грозде и смокини от трънаците и магарешките бодли?Тва е друго исказване не мое :smile Бъдете здрави и успешна година


Потребителски аватар
mesiata666
Мнения: 260
Регистриран на: Нед 02 фев 2014 15:28
Автомобил: VW Multivan T3 Magnum
Двигател: 1.9 TD 1989
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот mesiata666 » Вто 13 яну 2015 14:36


BURKAN написа:
mesiata666 написа:бОркане, никой пък във форума, няма нужда от строгата госпожа по литература, на която се правиш. Обаче всеки влязъл във форума, има нужда от помощ или съвет! Не си ти този, който да казва, кой какво да прави! Ходи си зашлеви един шамар и заминавай да си лягаш, че пак си се напил! :censored2 :censored2 :censored2


Ми помогни му на човека! Нали си трезвен! Аз поне му казах къде има представителство на Вебасто! Ти помогна ли му по някакъв начин? И въобще имаш ли някакво компетентно мнение по въпроса и въобще по бусовете? Виждал ли си такъв уред на живо? Ако си с трети клас може да ти изглеждам на другарката по български, ако си повече учил ще спреш да се занимаваш с мен, още повече, че аз не те забелязвам и ти сам ми се буташ у гагата и ме караш да си разговаряме! Нямам желание да говоря с теб, още повече, че може би си се надрусал в момента, не казвам, че си друсан! :wc


Ти май не ме разбра! Казах ти "Не си ти този, който да казва, кой какво да прави!" И ще спра да се занимавам с теб тогава, когато престанеш да се заяждаш с всеки и за всичко, въпреки пълната ти неяснота по бусовете! (което не е срамно, когато не парадираш!) :dummy


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот BURKAN » Вто 13 яну 2015 21:35


stonehard написа:Момчета,Колеги мисля че не е тук мястото да се карате и спорите заради моята тема.благодарен съм на тези които ме разбират и помагат и не се сърдя дори и на обидни думи ако има такива.И все пак във спора се ражда истината.Спорът може да роди само нови спорове. Съпротивата винаги ражда съпротива. Козите раждат козлета, а овцете - агнета. Войната ражда нова война. Могат ли слоновете да родят динозавърчета? Исус Христос е казал: „Нима хората берат грозде и смокини от трънаците и магарешките бодли?Тва е друго исказване не мое :smile Бъдете здрави и успешна година


Колега думите и мисълта са прекрасни! Бъди здрав и ти! Извинявай за по-грубия ми тон! А относно печките..наистина ти трябва специалист!


stonehard
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 10:37
Автомобил: Multivan
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот stonehard » Вто 13 яну 2015 23:30


Аз вече съм готов благодарение на Мишо(DA@KA).не се сърдя никому всички сте извинени.Печката си заработи нормално,беше нужно малко инфо на човек за да проходи.


Потребителски аватар
yo_ko
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 17 дек 2008 13:06
Автомобил: Т4 Мултиван
Двигател: ACV 97
Местоположение: Нова Загора

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот yo_ko » Чет 28 яну 2021 20:13


Всичко добре, ама сподели как я излекува печката? Не е ходило гориво, нали?


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот System_error » Пет 29 яну 2021 1:03


Не ми се вярва да сподели.
От една страна...
Последно активен на: Чет 19 май 2016 17:57

От друга...
Мисля си, че никой няма да помогне. С други думи - разчитай на себе си предимно.
И аз съм имал и все още имам проблеми по буса (включително печката), но към момента много малко са хората от тоя форум, които са се опитали да ми помогнат. Дължи се на това, че много малко от тях реално (вероятно двама-трима) са се сблъсквали с идентичен проблем. Тези двама трима вероятно не са прочели. Ако все пак един от тях е прочел, вероятно си е казал:
"Абе да се спасява - нали не е мой проблем. Пък и що да давам акъл без пари"
И така...
Забелязал съм, че само в малкото останали български форуми се наблюдава това явление, ако мога така да го нарека. Имам предвид, че на никой не му пука за тебе и проблема ти.
Разбира се, че има и изключения. Няма да споменавам конкретно, но тоя форум не е от тях.
А моята печка мисля да си я оправя тия дни. Получих някои насоки.
:beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот kris11 » Съб 30 яну 2021 18:09


а нещо уточняващо като модел на печката ??


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот georgebonev » Съб 30 яну 2021 21:05


Инфо за печките има в основния раздел.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот System_error » Нед 31 яну 2021 0:12


georgebonev написа:Инфо за печките има в основния раздел.


Вярно, че има. То навсякъде има :smile
Ще спомена бивш мой курсов ръководител (Бог да го прости!)
Не е важно да знаеш. Важно е да знаеш къде да го намериш.

Вчера и днес четох и тук и навсякъде. Проблемът е един (не работи печката), но симптомите са разнообразни и съответно решенията им се свеждат до пръстите на едната ръка.
Доколкото разбрах, не е космическа технология и опира до знаене къде да пипнеш....
Винаги съм харесвал сайтове от рода на Tom's Hardware
Във форума им е спретнато и винаги при решен проблем, ярко свети електриково зелен етикет [SOLVED]
Както и мнения маркирани като "Best Solution"
Не е като да ми мине деня в четене на догадки и постове от рода на:
stonehard написа:Аз вече съм готов благодарение на Мишо(DA@KA).не се сърдя никому всички сте извинени.Печката си заработи нормално,беше нужно малко инфо на човек за да проходи.

..от тази тема.
Успех от мен с печките, колеги! Дано не ви се налага да ви помагат от тук!
:beer


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот group® » Нед 31 яну 2021 11:07


System_error написа:Дано не ви се налага да ви помагат от тук!


Нещо ми идват в повече тези изказвания за форума, в тази тема.
Толкова писане и нищо ...
Във форум помагат хората, а не някаква имагинерна сила.
Ако за тази печка няма кой да помогне, не означава, че трудът на много помагащи хора тук, трябва да бъде омаловажаван!

Като не ти харесва форума и хората в него - намери си друг!


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот Tyan » Пет 19 фев 2021 19:26


Ако става въпрос за суха печка Еберспрахер Б3/Д3 дето по дефолт се слага в ранните и средни Т4.

Тя има 4 основни компонента:

1 - самата печка
2 - контролен блок разположен във въздуховодите до самата печка
3 - горивна помпа
4 - управлението на таблото

От тия всичките най-често умират в самата печка, свеща или електромотора. Когато нещо умре и печката не успее да запали няколко пъти се заключва и не може да се пуска. Трябва да се закачи на компютър, има си rs232 интерфейс, да се провери каква е грешката и да се оправи .... цените за ремонта са от 50 за помпа втора употреба, през 250 за рециклаж на печката и стигат до 1000 ако трябва да се сменят много неща. Също така под седалката до допълнителния акумулатор има два бушона за нея. Ако нивото в резервоара е много ниско, печката няма да се включи.

На мен ремонта ми излезе около 750 лева, защото имаше няколко проблема, а и веднъж я занесох на грешно място.

Напълно ми я оправиха в Мичел ЕООД, София

Вече една година работи, но горе долу толкова ми отне да я оправя. По планините в студа е незаменима!


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: проблем с Печка за Фолксваген Мултиван

Мнениеот System_error » Съб 20 фев 2021 1:27


Благодаря!
Наистина се радвам на горния пост. Много подробно и съвсем ясно обяснение, при това с актуални цени. Като за лаици, каквито сме повечето тук. Обикновено само четящи и питащи.
Никой не може да бъде експерт по всичко на VAG. Обяснимо е.
Но все някой, някога е имал проблем. В случая - суха печка.
...
Моята е Eberspacher (3 kW) - догревател.
Проблемите се оказаха изгоряла свещ и залепнала горивна помпа.
Накратко проблема ми с тая печка е разрешен отдавна с нова свещ (70 лв) и няколко почуквания по горивната помпа (10 лв. - колкото да не е без хич).
За Т4 горивната помпа на печката се намира се зад горивния резервоар.
.....

Използвам случая да благодаря и тук на колегата по форум/марка - georgebonev.
Единствено той обърна внимание на моя проблем, макар и чрез ЛС. Дори ми даде ценни насоки, при това съвсем в стила, който се очаква от всеки специализиран форум. Поне аз очаквам VW club.bg да е такъв. Поправете ме, ако съм в грешка.
...

@ Екипа

Трудно ли е да се обединят сходни теми в общ раздел? Примерно раздел "Печки"
Печките - мокри и сухи, са две марки - масовите. Дори без значение на каква марка кола са монтирани.

...

@ group®
group® написа:Нещо ми идват в повече тези изказвания за форума, в тази тема.
Толкова писане и нищо ...
Като не ти харесва форума и хората в него - намери си друг!


Мислех въобще да не коментирам поста ти в тази тема, но наистина ли мислиш това, което си писал?
При почти 9К мнения (наистина нямам мерак да ги чета) ти какво написа и колко много помогна?
Ъъъъ...
Кой беше ти, че да ме пращаш някъде, да търся нещо?

...Май вече виждам банана, но каквото - такова :smile



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта