T4 Transporter 2.4D - помощ смяна на двигател или ?

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

T4 Transporter 2.4D - помощ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Пон 02 мар 2015 23:54


:flag_bulgaria Здравейте, колеги и поздрав на всички. Имам следния въпрос. Миналата година към края на сезона си купих един кемпер на база на Транспартер 2,4 дизел с мотор ААВ. 1994 г. Хареса ми доста кемперчето и пусти мерак се метнахме с жената. Имах караванка с едно бусче и уж да е по компактно посменихме хобито. Кемпера е много хубав но не ми харесва мошноста. Карам аудита и фолкцвагени от 15г. но не и бусове. Нещо виждам от дясно на моята седалка едно свенливо мълчание, като се возим :beat_butt2 , че чак се изнервям. Първо забелязах, че километража лъже с 20 км и тогава и на мен ми стана тъпо , като знам как го купихме :banghead . Значи, че си тежи, тежи обаче не върви. Мотора явно толкова си може защото съм сигурен , че мърка и си е толкова душицата. Та да не разказвам в тоя дух повече, се обръщам към най-добронамерените без имам желание да генерирам някаква огромна тема, какво може да се направи по въпроса и кой може да помогне :beer .
Значи при максимално прав участък повече от 110 не върви и понеже няма оборотомер мисля , че е около 4500 в този момент на 5 скорост. Баир с наклон като на "Траянови врата" преди тунела от Пловдив към София макс 60 на 3 та. Имам чуството че и скоростите са късички. Цялата къща мисля, че е поставена база товарно бусче, поне като сменях амортисьорите така поразгледах. въпроса е дали може само скорости да се сменят или да се търси нещо от фамилията TDI Какво ще се постигне и заслужава ли си интервенцията Кой може да помогне от тук евентуално и какъв ресурс ще е необходим да го вкарам в пътя. При това хоби може би си заслужава имайки предвид , че цената е в пъти от един бус 1994г. Ще съм супер благодарен да помогнете. :love.vwclub




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот DA@KA » Вто 03 мар 2015 13:10


Привет колега като притежател на Каравел 102 коня си мисля,че ти трябва 151коня ТДИ.Като се има впредвид цената на бус с такъв мотор,не по малко от 15бона,ти си направи извод далли си струва.Само за информация 102 коня мотора върви на старо към 1500лв и кутията пак 1500лв.инсталация,полуоски,шенкели,окачване торсиона има разлика едни 15см.само.Трябва ти ударен бус няма отърване.Успех


Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Вто 03 мар 2015 17:41


Това като начало не е обнадеждаващо само това ли е варианта?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот PACH » Вто 03 мар 2015 18:59


Мога да ти предложа комплект за турбиниране на 2.4, следващата стъпка е монтиране на по-бърза ск.кутия.


Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Вто 03 мар 2015 19:43


PACH написа:Мога да ти предложа комплект за турбиниране на 2.4, следващата стъпка е монтиране на по-бърза ск.кутия.


Колега разкажи ми по подробно да комплекта и какво може да се получи като резултат и резход


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот PACH » Вто 03 мар 2015 20:30




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8455
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот samo_pechka » Вто 03 мар 2015 20:37


И аз съм за турбинирането му . Ще стане, но да има задължително кулер + доп.охладител за маслото . Ако има начин да се вдигнат и оборотите на водната помпа ( шайба по-малка и друг ремък ) , ако става също ще е добре . Турбо търси от 2.5 ТДИ . 5 дюзи от 1.6 ТД+И . Не знам как ще е помпата , няма буусткоректор , може би ако набараш имаше едни аудита дърти с петцилиндрови мотори с турбо , такава помпа е добре :smile
За скоростната не съм запознат , но там има дота инфо в нета .


Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Вто 03 мар 2015 20:46


PACH написа:Чети тук: http://www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=58182


ММдаа явно има доста нещща които тук не са тайна :drunk

Колега, да разбирам ли че ти си човека който може да постави турбо на моето магаре ?


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот PACH » Вто 03 мар 2015 21:01


Спеца по Т4 е Иво от Елхово. Той ще ти монтира екстрите, от мен само чарковете които бях приготвил за товарния ми Т4 ама така и не ги монтирах.


Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Вто 03 мар 2015 21:31


PACH написа:Спеца по Т4 е Иво от Елхово. Той ще ти монтира екстрите, от мен само чарковете които бях приготвил за товарния ми Т4 ама така и не ги монтирах.

Добре де освен да организираме едно конферентно заседание и да кажете останалата част от разговора.

Най.важното за мен е дали има правени такива тук и какви са отзивите Каво имаме като краен резултат као мощност и дали това няма да възпроизведе други необходимости за смяна на още куп неща


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: T4 Transporter 2.4D - ПОМОЩ смяна на двигател или ?

Мнениеот avtohit77 » Сря 04 мар 2015 19:50


samo_pechka написа:И аз съм за турбинирането му . Ще стане, но да има задължително кулер + доп.охладител за маслото . Ако има начин да се вдигнат и оборотите на водната помпа ( шайба по-малка и друг ремък ) , ако става също ще е добре . Турбо търси от 2.5 ТДИ . 5 дюзи от 1.6 ТД+И . Не знам как ще е помпата , няма буусткоректор , може би ако набараш имаше едни аудита дърти с петцилиндрови мотори с турбо , такава помпа е добре :smile
За скоростната не съм запознат , но там има дота инфо в нета .


Първо водната помпа е със ангренажно колело и няма как да се смени :screwy и другите неща които си писал :bishop


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: T4 Transporter 2.4D - помощ смяна на двигател или ?

Мнениеот avtohit77 » Сря 04 мар 2015 19:58


Така трябва да видим първо ск.кутия от кой модел е?След това да се пипне малко помпа и дюзи но това се решава на място.Колко тежи буса? И т.н. Има си доста фактори :beer


Потребителски аватар
sakry
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 07 юни 2014 6:44
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 Transporter 2.4D - помощ смяна на двигател или ?

Мнениеот sakry » Сря 04 мар 2015 21:03


avtohit77 написа:Така трябва да видим първо ск.кутия от кой модел е?След това да се пипне малко помпа и дюзи но това се решава на място.Колко тежи буса? И т.н. Има си доста фактори :beer

Колега, мога да поразгледам къде е щампован номера на скоростите и да го напиша но това ще стане събота неделя, ако може да ме опътиш къде да го търся. След това да говорим за помпа и дюзи. Искам да намеря най-оптималния вариант и да сондирам мненията тук въпреки , че те вече са различни ще е трудно да преценя от къде и на къде да тръгна
Кемпера тежи около 2800 кг
:love.vwclub :flag_bulgaria :love.vw


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8455
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: T4 Transporter 2.4D - помощ смяна на двигател или ?

Мнениеот samo_pechka » Сря 04 мар 2015 22:09


avtohit77 написа:Първо водната помпа е със ангренажно колело и няма как да се смени :screwy и другите неща които си писал :bishop

Съвсем изключих за това :redface за водната помпа . Няма стане, все го свързвам с 1.9 с външните помпи . А за другите неща ? Защо да съм казал глупости ? Не става ли от АЦВ 102кс турбото , колекторите и кулера ? За дюзите , те пък що да не стават ? Все си мислех ,че 150-155 бара е добре да са , те и неговите оригиналните може да станат/стендоват -да . А за помпата не ми стана ясно , защо не е добре да е с бууст коректор , отделно предложих да е от ауди с петцилиндровия мех.ТД ( двулитровия ) :rolleyes Сори ако съм вкарал в пълно заблуждение колегите..



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта