Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот Ivan.kanev » Чет 08 авг 2019 21:55


Колеги има ли начин да се провери дали изминатите километри отговарят на километропоказателя на таблото? Става въпрос за Т5 2005г 130кс.Търсих из форума,но не намерих.Извинявам се ако съм я пропуснал,но все пак.Бусът е имал само един собственик и показва 135000 км,но аз изобщо не вярвам на това което километража показва.Някък си ми се струва изклучително малко бус на 14години с такъв километраж

Последна промяна от radotom на Чет 08 авг 2019 23:09, променено общо 1 път.
Причина: Редактирано заглавие




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот niks76 » Пет 09 авг 2019 5:02


Ако е манипулиран както трябва ,нищо не се хваща


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 авг 2019 8:07


Напълно възможно е да са реални. Виж история в сервизната книжка и по номер на шаси в официален сервиз на марката. Щом е на един собственик, колкото си я е карал на година като нова, толкова си я е карал и до последно.
Тия бусове в Германия много често са втора или дори трета кола в семейството. Когато е втора кола, над 80% ги шофират жени през повечето време, возят деца на училище, детски градини и подобни. Е, някои почти всяка седмица пътуват на екскурзии с децата, отделно ваканции, отпуски, та си навъртат километри, но в случая може да не е така, а и е проверимо с над 90% сигурност.


Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот Ivan.kanev » Пет 09 авг 2019 11:34


Благодаря ви за отговорите


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот MMX » Пет 09 авг 2019 14:44


Ivan.kanev написа:Колеги има ли начин да се провери дали изминатите километри отговарят на километропоказателя на таблото? Става въпрос за Т5 2005г 130кс.Търсих из форума,но не намерих.Извинявам се ако съм я пропуснал,но все пак.Бусът е имал само един собственик и показва 135000 км,но аз изобщо не вярвам на това което километража показва.Някък си ми се струва изклучително малко бус на 14години с такъв километраж

Естествено, че не са реални. Просто ги умножи по 2 или по 3 - което ти харесва. Видя ли стария талон, че е издаден през 2005-2006г или някой търгаш ти каза, че е "от първи собственик"? Най-ясно ще видиш картината, ако отидеш в автокъща с повече коли/бусове и започнеш да гледаш километражите. Ще установиш, че колата дали е на 7-8 или 14-15г, километрите са все 120-160хил. Просто като лъжат проявяват глупост. А за буса помисли кой ще си купи бус за да ходи на работа или да пие кафе с него. Купува го за да върши работа по цял ден.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 авг 2019 15:48


Нали за пътнически бус става въпрос?!
Имам поне няколко колеги тук в Германия, които ползват такива да си ходят на работа. Иначе си имат и други коли, та не винаги са с бусовете.
Освен това не се казва къде се гледа въпросния бус и на каква цена е...


Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот Ivan.kanev » Пет 09 авг 2019 18:21


MMX написа:
Ivan.kanev написа:Колеги има ли начин да се провери дали изминатите километри отговарят на километропоказателя на таблото? Става въпрос за Т5 2005г 130кс.Търсих из форума,но не намерих.Извинявам се ако съм я пропуснал,но все пак.Бусът е имал само един собственик и показва 135000 км,но аз изобщо не вярвам на това което километража показва.Някък си ми се струва изклучително малко бус на 14години с такъв километраж

Естествено, че не са реални. Просто ги умножи по 2 или по 3 - което ти харесва. Видя ли стария талон, че е издаден през 2005-2006г или някой търгаш ти каза, че е "от първи собственик"? Най-ясно ще видиш картината, ако отидеш в автокъща с повече коли/бусове и започнеш да гледаш километражите. Ще установиш, че колата дали е на 7-8 или 14-15г, километрите са все 120-160хил. Просто като лъжат проявяват глупост. А за буса помисли кой ще си купи бус за да ходи на работа или да пие кафе с него. Купува го за да върши работа по цял ден.


Колега напълно съм наясно какво правят по автокъщите в Бг с километража,но аз купих буса от частно лице тук във Виена.Аз живея тук,но не попитах човека,а и той не ми каза че е първи собственик.Та когато отидох да го регистрирам в (Zulassungsstelle) при застрахователното дружество попитах жената която ми издаде новият талон и тя ми каза че в системата буса е имал само един собственик.
Мн хора си купуват бусове за лични нужди и не навъртат мн километри.Аз например точно за това го купих.Ще го ползвам само за мои лични нужди.


Потребителски аватар
Ivan.kanev
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 13 юли 2019 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот Ivan.kanev » Пет 09 авг 2019 18:23


cecoa1 написа:Нали за пътнически бус става въпрос?!
Имам поне няколко колеги тук в Германия, които ползват такива да си ходят на работа. Иначе си имат и други коли, та не винаги са с бусовете.
Освен това не се казва къде се гледа въпросния бус и на каква цена е...


Транспортер е буса товарен,но мн запазен от към товарно помещение,а и изцяло.
Но все пак исках да съм сигурен в километража,и ако мога да проверя да се уверя че нее маниполиран ще е супер


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 авг 2019 20:34


Ivan.kanev написа:
Транспортер е буса товарен,но мн запазен от към товарно помещение,а и изцяло.
Но все пак исках да съм сигурен в километража,и ако мога да проверя да се уверя че нее маниполиран ще е супер


В такъв случай, щом е от човек едва ли нещо е пипано, не е минавал през джамбази.

Можеш, ако имаш VCDS(диагностиката за VAG), да провериш, в модула на мотора(доколкото помня) се записват също километрите на база работата на мотора. Винаги има някаква разлика на показаните там километри и тези на таблото, но в някакви малки граници, примерно няколкостотин километра.
Спецовете ги лекуват и там, ама при теб едва ли е пипано.


silverknight
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 05 авг 2019 22:29
Автомобил: Volkswagen Caravelle
Двигател: 2011

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот silverknight » Пет 09 авг 2019 21:51


cecoa1 написа:Имам поне няколко колеги тук в Германия, които ползват такива да си ходят на работа. Иначе си имат и други коли, та не винаги са с бусовете.


Включвам се да подкрепя мнението на колегата - аз също си купих буса за лично ползване и да ходя на работа и на кафе с него, ползвам си го като кола, но малко по - голяма. Супер удобна е за семейство с деца, а и това с което основно ме плашеха - как ще се паркира в центъра - ами нормално се паркира, както един стандартен джип, не виждам разлика.

Иначе отначало като прочетох и на мен ми се сториха 135 000 км много малко за 14 години, но като се замислих, при мен има аналогичен случай - втората ни кола в семейството е вече на 10 години, а е на реални 55 000 км. Един ден ако тръгна да я продавам никой няма да повярва :mhihi Така, че ако можеш да провериш в сериозен сервиз по VIN номера, нищо чудно буса да си се окаже с реална експлоатация.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Т5 2005г 130кс проверка показаният на километража

Мнениеот MMX » Пон 12 авг 2019 9:52


Ivan.kanev написа:Колега напълно съм наясно какво правят по автокъщите в Бг с километража,но аз купих буса от частно лице тук във Виена.Аз живея тук,но не попитах човека,а и той не ми каза че е първи собственик.Та когато отидох да го регистрирам в (Zulassungsstelle) при застрахователното дружество попитах жената която ми издаде новият талон и тя ми каза че в системата буса е имал само един собственик.
Мн хора си купуват бусове за лични нужди и не навъртат мн километри.Аз например точно за това го купих.Ще го ползвам само за мои лични нужди.

Щом няма прекупвач и действието се развива в Австрия, тогава е възможно. Но за какво ти е толкова да знаеш за километража? Дори да не е вярно е по-добре да живееш с мисълта, че е на толкова километри. Все пак за какъв модел бус става дума?



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта