VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
БайТанас
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 15 юни 2019 16:26
Автомобил: VW Pasat B8 4motion
Двигател: DFHA 2018 г

VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Мнениеот БайТанас » Пет 28 юни 2019 21:10


Здравеите . Преди два дни си купих VW транспортер 2,5 TDI 2003 год. При подаване на контакт лампата за подгревните свещи светва и след няколко секунди изгасва паля двигателя минават още около десетина секунди и същата лампа почва да мига и така до като не загася двигателя. Когато отидох да го взема в акумулатора нямае ток подадохме му ток с кабели запали зареди си акумулатора и сега няма проблем с него ако това има значение. Какъв може да е проблема? И още един въпрос буса е с един ключ . Искам да си изкарам още един. Намерих по китаиските саитове но не знам какъв модел е транспондера вътре ID44 ID48 или друг . Разглобих ключа но на транспондера няма никакви надписи. Благодаря предварително на отзовалите се.




MESER
Мнения: 98
Регистриран на: Пет 01 авг 2014 10:58
Автомобил: VW caravelle syncro T4+t3hochdach
Двигател: AAB
Местоположение: Казанлък

Re: VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Мнениеот MESER » Пон 01 юли 2019 8:29


Здравей колега! Със здраве да си караш бусчето. Провери си релето за подгрева на свещите.


Потребителски аватар
БайТанас
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 15 юни 2019 16:26
Автомобил: VW Pasat B8 4motion
Двигател: DFHA 2018 г

Re: VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Мнениеот БайТанас » Вто 02 юли 2019 20:37


Здравей колега днес ми остана време и се позанимавах с буса . Намерих релето за подгревните свещи но мисля че работи коректно . Каго подам контакт релето щраква лампата за подгрева светва и подава ток към свещите след три четери секунди лампата угасва след още две три секунди релето пак щраква и прекъсва веригата към свещите . Това го мерих с мултицета. Хубавото е че като почне да мига лампата за подгрева релето не щрака и не подава ток към свещите. Хрумна ми и друго буса беше служебен и имаше GPS . Сега GPS-а е демонтиран но има стърчащи букси и кабелчета може и от това да е.


Потребителски аватар
Ivan.TDI
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 мар 2015 18:05
Автомобил: VW T4
Двигател: ACV - 96
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Мнениеот Ivan.TDI » Сря 03 юли 2019 20:28


Колега мигането на подгрева е сигнализация, че имаш записана грешка в компа или неизправна стоп машинка закачи го на диагностика и прочети.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: VW Транспортер 2,5 TDI 2003 год. Подгряване

Мнениеот System_error » Чет 19 сеп 2019 13:08


И моята лампа свети отвреме-навреме. Грешката е 01268 и светва след точно 30 секунди. Засега пробвам да я церя с добавка и като че ли има ефект. Не ми се пипа помпата. А за стоп машинката не е нужна диагностика. Стоповете или светят или не.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта