Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
kelt76
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 17 май 2009 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот kelt76 » Сря 16 окт 2019 14:20


Здравейте колеги,
Имам удоволствието от 3 години да притежавам VW T4 2.4d мултиван от 94г.
Проблема ми е от няколко месеца , за три месеца и 2 сервиза и един гаражен майстор....само удрям на "греда".
В буса има едно тропане отпред където са предните седалки в краката и от двете страни на буса и се чува и усеща само когато е в по силно напрежение има неравности в завой ...едно тропане
Не разбирам много от ремонти за това ползвам услугите на сервизи и нещо не мога да попадна
на читав диагностик. както се казва разлопа и разтропа ми се предницата и отидох на сервиз ... и много готини момчета и се започна биалетки за смяна били износени ОК , само това ли питам? той: да...тръгвам си след 500м същото лопане и тропане връщам се отново пак цялостен преглед ....на подемника клатене със щанги и какви ли не помощни инструменти... Ааа младежа ми показва скъсан тампон на двигател , верно...офффф ОК сменяй. През това време се прибирам в къщи и очаквам обаждане.... Звъни към края на работният ден казва Готово аз тръгвам .... след 10 мин. пак се обажда абе сега като натиснахме видяхме разбит шарнир на единият торсион...Аз : ОК сменяй. На сутринта отивам да си взема бусчето казват ми всичко е бетон пробвах ме го. Правя 500м. и Същото лопане и тропане. .... Последно смених и тампони на стабилизиращата щанга . Никакъв ефект и пак тропа. Не ми се иска да сменям едно по едно всяка част по предницата и да изключвам вероятностите ... а не малко и пари дадох до този момент , няма да ме е яд но поне да си бях решил проблема . Добре е че имам още една кола .... Мислим с един приятел да няма проблеми с торсионите, гледах руски сайтове и клипове какво правят братушките ...и се хващам за главата ако се окаже това:) .
Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част за бусчето ми.
Съжалявам ако съм ви отегчил с дългото писание




Потребителски аватар
panchod
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 29 авг 2015 14:00
Автомобил: VW T5
Двигател: BRS BNZ
Местоположение: София

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот panchod » Сря 16 окт 2019 16:51


Много е сложно с препоръчването на сервиз за каквито и да са ремонти. Клубния в Герман не се занимава с бусове, а и не само там. Обема на работа и спецификата и при бусовете не е примамлив ангажимент за повечето монтьори.
Аз си поддържам буса в Трансексперт при Евгени. Доволен съм . Ако искаш мога да ти дам координати.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот KingoftheROAD » Сря 16 окт 2019 17:35


kelt76 написа: ..... Правя 500м. и Същото лопане и тропане. .... Последно смених и тампони на стабилизиращата щанга . Никакъв ефект и пак тропа. Не ми се иска да сменям едно по едно всяка част по предницата и да изключвам вероятностите ...

Това е най-НЕФЕКТИВНИЯ начин на ремонт и на кой да е автомобил. За да не лазиш в предното окачване за щяло и нещяло, според мен ще е по-добре да свалиш цялата предница долу - смяна на всички шарнири, накрайници, селенови втулки, тампончета и прочее. И качване на всичко обратно горе. След това трябва да се покара малко, да поулегнат носачи, и втулки и тн. и реглаж на преден мост.
Така или иначе предницата ти е на немалко години и килоетри. Днеска сменяш едно, утре се обажда друго. И така ще има да се човъркаш, докато направиш всичко това, което изброих по-горе. В Германия се продават пълни комплекти, за ремонт на предницата на Т4. Може да се поръча оттам.


Потребителски аватар
kelt76
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 17 май 2009 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот kelt76 » Сря 16 окт 2019 17:55


Благодаря за съвета , ще помисля и този вариант. От къде мога да поръчам пълен комплект за предница ... от някой сайт ли?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот Spas » Чет 17 окт 2019 9:23


Пълен комплект за предница е продължение на това, което правиш ти! Освен това те не съдържат амортесьори, пружини.... смени сервиза със сигурност, ако не намериш, пиши ми ЛС, да не правя излишни реклами. :th_up


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот System_error » Чет 17 окт 2019 13:25


Тампоните на изпускателните тръби (към гърнето)? Имах почти същия случай. Тропане и подрънкване някъде отдолу. Оказа се разкачен топлинен щит.


Потребителски аватар
kelt76
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 17 май 2009 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот kelt76 » Чет 12 дек 2019 17:08


Здравейте колеги ,с моето бусче Т4-мултиван мисля да се разделям нямам нерви и време да се занимавам по сервизи . ако има някой мераклия за възстановяване . подробности, снимки и цена ще напиша, по натам... Да си подреда малко буболечките в главата .


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Търся добър сервиз за София за диагностика на окачване и ходовата част на VW T4

Мнениеот Tyan » Чет 11 юни 2020 19:47


Залагам на прецакан амортисьор.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта