Нова глава и рециклиране на дюзи Т5

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
NikolayGeorgiev3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 20 яну 2018 22:13
Автомобил:
Двигател:

Нова глава и рециклиране на дюзи Т5

Мнениеот NikolayGeorgiev3 » Нед 15 мар 2020 15:02


Здравейте, на моя Т5 2005г 2.5TDI 131к.с. му се налага смяна на глава, а майстора ми каза, че този проблема идва от дюзите. Сега ще пратя дюзите за рециклирани, че наистина имах проблем с поне една от тях и търся нова или втора ръка глава.

Цената на нова глава почва от 2000лв, но знам, че във София се продавали някакви "Тайвански", които с отстъпката за сервизи идвали по 950лв. Вярно ли е това и къде могат да се намерят.

Цената на втора употреба е около 900-1000лв, но каква е гаранцията, че няма да е същата като моята. Говорих с няколко морги и ми гарантираха, че са им перфектни, но ако имало нещо щели да ми върнат парите. Е как става това ?

Моля за съвет и ако някой има повече инфо да сподели. Буса ми трябва и ще трябва да го оправя възможно най-бързо. Благодаря.




Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нова глава и рециклиране на дюзи Т5

Мнениеот me4ou » Нед 15 мар 2020 19:38


Кой е проблемът, причинен от дюзите, заради който трябва да се смени главата? И какво разбираш под рециклиране?
Според мен ако няма пукнатини и резбите по нея са здрави си я носиш за шлайф, напасване на клапани и стандартната галимация (което е далеч под 1000лв.) и си караш. Пропускам ли нещо?


Потребителски аватар
NikolayGeorgiev3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 20 яну 2018 22:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова глава и рециклиране на дюзи Т5

Мнениеот NikolayGeorgiev3 » Пон 16 мар 2020 9:14


Главата е пукната. Занесохме я на тест, но ми казага, че се пукала при проблем с дюзите. Сега се чудя дали има смисъл да ги давам за рециклиране, че всички майстори ми казват, че било голяма измама с това рециклиране.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта