Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
KrasimirKostadinov2
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 май 2020 8:57
Автомобил:
Двигател:

Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот KrasimirKostadinov2 » Съб 23 май 2020 9:14


Здравейте, от от около година сме с бусчето т4 2,5 88кс. Дизел. Понеже не съм много наясно с дизелите бих искал да ви помоля за съвет. Проблема се състои в това, че след като запаля започва да мига лампата за подгрева на свещите, закачихме го на диагностика и се оказа, че умната дюза дава някаква грешка, в следствие на което буса в движение губи мощност от време на време но сякаш просто турбината не се включва... Но когато се включи си върви супер добре. Другия проблем е че започна да прекъсва при студен и при загрял двигател. Отново прекъсването е диапазона на турбото, тоест след около 2000 оборота. Двигателя е обслужен преди 5000км. Наскоро смених реле 99 защото не работеше първа степен на чистачките. Четох из форума, че може някъде да се образува нагар и затова да прекъсва но като цяло не видях много информация за нашия проблем. Умната дюза искаме да я сменим но се оказа че такава не може да се намери... Много бих се радвал на всякаква информация. Благодаря ви предварително.




d.krastev78
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 02 яну 2021 16:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот d.krastev78 » Съб 02 яну 2021 16:38


Здравей , аз не мога да ти помогна с техническият ти проблем но ако се интересуваш от умната дюза ,все още имам такава заедно с другите 4 броя.
Заплатих 180 лв за почистване на елементите и стендоване,спомням си че ги реголираха на 220 bar,ако не се лъжа.
Само на тези двигатели са поставени мисля бяха италиански бранд Stanadyne . Двигател AJT ,88 k.c.
Ако все още имаш интерес пиши да се разберем.
d.krastev78@abv.bg


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Съб 23 яну 2021 21:13


Здравейте и аз май имам същия проблем,но карам така трия грешката и продължавам ако знаете някой да продава умна дюза викайте


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот samo_pechka » Нед 24 яну 2021 12:29


Вие не слагате ли малко масло в нафтата като зареждате?
Умна дюза такава пасва и от ЛТ с ГНП 5 цилиндрово .
Също и от 1.9 АФН примерно стават . Само, че ще има разлики в разпръсквача , вероятно и в налягания . Прехвърляте от вашата карантията , проверка на стенд и ако вс. е точно слагате и карате. Или си слагате и останалите дюзи от АФН ( вс. трябва са с еднакви разпръсквачи ) .
Задължително проверка на налягания, картина разпръскване. И нова центровка с вагком.
И занапред малко двут. масло в нафтата и вече ще е рядко да имате проблем с умна дюза.


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Пон 25 яну 2021 22:23


Абе и с масло карах ама много файда няма пък и е нормално дюза на 20години да се скапа
а и не вярвам да стават други за 88коньовия мотор ,много са редки и ги правят само за този модел,
Руснаците стъргат леглата и напасват други дюзи единствено украинците предлагат нови дюзи и рамоннтни комплекти
за тях на сносни цени но няма как да си ги поръчаш и така
https://fuel-manager.com.ua/zapchasti-s ... -5-tdi-ajt


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот samo_pechka » Вто 26 яну 2021 12:20


Да, прав си, съвсем ми излезе от акъла , че имат разлики със 102коня. Чак като видях линка , че е Stanadynе и превключих. Смътно бях проверявал преди поне 10 и кусур години за тази модификация . Сещам се, че и скоростната беше по-кекава .
Освен тогава тръбичките и компа , да се вземат от такъв .
Но защо трябва да се стъргат леглата на дюзите, ако примерно се сложат от 102к.с. или от 1.9 АФН ? Тя главата няма как да е различна.
Може ли линк към тема с преминаване към дюзи от АФН, да видя каква е причината за стъргането на леглата ?


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Вто 26 яну 2021 21:51


преди повече от година попаднах на руски такива експерименти даже бяха дали подробно чертежи колко как и са какво да се направи цялата процедура за преминаване към бош дюзи, мисля че бош са с по къси разпъсквачи и от там иде цялта на занятието


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Вто 26 яну 2021 22:01


днеска си намерих читава дюза на около 300хил.км. сега ми остава упражнението да сваля моята и да разменя разпъсквачи че моите на практика са нови смених ги преди година, ще пиша след интервенцията


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Сря 03 фев 2021 9:55


Вчера направихме интервенцията по калибриранне и подмяна на умна дюза, при първоначална диагноза имаше разлики до 30-бара на дюза.
Реголираха ги всички на 220-бара това е при AJT двигател и стягане на дюзите към мотора 25нютон
Упражнението се състоя в Русенски сервиз за ремонт на помпи и дюзи


Потребителски аватар
xcentric
Мнения: 255
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:46
Автомобил: Transporter 2003
Двигател: TDI - AJT
Местоположение: Лясковец / Castagnaro - Verona

Re: Т4 2,5 88кс. дизел - прекъсва и придърпва, проблем с умна дюза??

Мнениеот xcentric » Сря 03 фев 2021 22:58


Искам да благодаря на колегата DA@KA без негово съдействие нямаше да е толкова лесно и благодарско на хората от Сервиза в Русе



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта