VW T4 как да сложа двуточков колан на сгъваема и закопчалка на задна седалка?

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
NSTK
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 яну 2021 11:47
Автомобил:
Двигател:

VW T4 как да сложа двуточков колан на сгъваема и закопчалка на задна седалка?

Мнениеот NSTK » Вто 19 яну 2021 12:23


На скоро купих VW T4 и трябваше да му сложа липсващи колани и закопчалки за тях. Проблемите които имам все още пред мен са:
1) Как да сложа двуточков (скутов) колан на двойната седалка на последния трети ред? На двойната седалка отпред, на втори ред, успях да направя това, защото си имаше самата седалка резба отзад да се завинти колан. Задната седалка, на която искам да сложа аз колана, също има такава резба с болт вътре, но върху болта има капачка, която не мога да махна (виж снимка) за да развинтя винта. Опитах се с отверка да напъна капачката, но счупих отверката :( XD Знаете ли как мога да махна капачето?
2) Как да сложа женската част на закопчалката на колан (на английски seat belt buckle/ seat belt receiver) на сгъваемата единична седалка от втори ред? Двойните седалки имат отстрани резби в които можеш да завинтиш закопчалките, но на сгъваемата седалка не виждам такава резба (виж снимки). Някаква представа за обходно решение на този проблем?
3) Част от горните проблеми бих могъл да реша с адаптер за закопчалката - 2 закопчалки захванати в една закопчалка (виж скица). Някъде виждали ли сте да се продават такива закопчалки, защото аз не намирам никъде.

Благодаря за съвети!
Прикачени файлове
3ti_red_bolt_otzad.jpg
3ti_red_otpred.jpg
2ri_red_sgavaema_sedalka.jpg
20210117_170804.jpg
20210119_121613.jpg

Последна промяна от NSTK на Сря 20 яну 2021 11:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: VW T4 как да сложа двуточков колан на сгъваема и закопчалка на задна седалка?

Мнениеот Чудомир » Вто 19 яну 2021 13:47


Колана на тая седалка, дето си снимал сгъната, фабрично не е "скутов", а идва от гредата зад плъзгащата врата. Съответно и седалката няма 2 места за начална-крайна точка на колана, а само 1 - за закопчаване. Я дай снимка на цялата подредба на седалките, че малко сбирщайн ми изглежда подредбата.


NSTK
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 яну 2021 11:47
Автомобил:
Двигател:

Re: VW T4 как да сложа двуточков колан на сгъваема и закопчалка на задна седалка?

Мнениеот NSTK » Сря 20 яну 2021 12:01


Да, знам, че за сгъваемата седалка не се използва скутов колан. Седалката си има колан на гредата, както казваш ти. Но самата седалка няма закопчалката за колана и се чудя как да я сложа.

И признавам, че съм направил различна подредба на седалките от това което е било фрабрично - обърнах средната двойна седалка да гледа назад за да могат да си говорят пътниците. Освен това като купих вана липсваше целия трети ред седалки, който трябваше сам да си търся по моргите.

Променис снимките които прикачих преди за да е еднозначно какво имам предвид и за кой от проблемите по-горе ( 1. , 2. и 3. ) се отнасят



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта