Помощ при ремонт на Транспортер Т5

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
ndimitrova1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 17 яну 2021 19:14
Автомобил:
Двигател:

Помощ при ремонт на Транспортер Т5

Мнениеот ndimitrova1 » Вто 09 мар 2021 17:42


Здравейте , колеги извинявам се ако повтарям друга подобна тема но не можах да се ориентирам и да намеря друга.
Имам огромна нужда от помощ !
Имаме Транспортер Т5 2,5TDI ,2003г. , купихме си го преди две години и от тогава до днес тази кола не спря да се чупи. През есента колата започна сутрин да не пали от раз, постепенно проблема се задълбочи и като изстине колата иска много въртене да запали, започна се едно обикаляне по майстори и чудене от какво може да е . В крайна сметка се стигна до решението че са разбити леглата на дюзите ,което било чест проблем при тях. Майстора отвори главата , изпратихме я в Силистра за да я рециклират и да набият втулки за нови легла за дюзите , смениха и всичко каквото трябва . Помпа дюзите ги носихме на стенд за проверка , всичко уж беше ок. Майстора сглоби мотора и МЪКАТА започна. Освен че още не пали както трябва вече колата и не върви както трябва, на ниски обороти се тресе цялата имам чуството че ще се разглоби , не може да потегли като хората на ниските скорости е ужасно. Започна едно лудо обикаляне отново по майстори , които стигнаха до заключението че има проблем с главния кабел който влиза в главата. Айде чакай пак за ред да го сменят , не знам защо но майстора много трудно го смени и вземайки си колата тя отново беше в същото лошо състояние в което беше. Майстора вдигна ръце от нас и каза че нищо повече не може да направи и ние вече не знаем какво да правим. С три малки хлапета сме и имаме нужда от колата ! Някой може ли да ни прати при майстор , който разбира и може да ни помогне, или да ни даде акъл какво може да е защото се въртим в омагьосан кръг от който вече не намираме изход. От Пловдив сме. За две години в ремонти на тази кола набихме около 10 000лв. за ремонти, толкова ми е писнало че накрая ще я запаля.
Благодаря предварително на отзовалите се.




Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Помощ при ремонт на Транспортер Т5

Мнениеот System_error » Вто 09 мар 2021 23:16


От Силистра съм и не виждам някаква особена причина да се праща глава за ремонт, чак от Пловдив, та до Силистра. Ако може на ЛС при кого сте носили главата?


ndimitrova1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 17 яну 2021 19:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ при ремонт на Транспортер Т5

Мнениеот ndimitrova1 » Вто 16 мар 2021 20:41


В Пловдив не можахме да намерим човек който да я направи, МАРКОВ ГАРАНТ - Ремонт, шлайф и тест на цилиндрови глави,Purva 37-39, 7577 Смилец. Уж много разбирал.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Помощ при ремонт на Транспортер Т5

Мнениеот niks76 » Вто 23 мар 2021 19:45


ами като си смените главата с нова(има ги и под 2000ЛВ)и си намерите човек разбиращ от този тип мотор ,може и да се радвате на буса си-съжелявам че го пиша ама на ПД глава втулки не СТАВА да се правят за помпадюзите.Загуба на пари и време е такъв експеримент
успех



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта