Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Сря 08 сеп 2021 13:26


Здравейте колеги,
от скро съм собственик на Multivan T5.1 2010 г. Бусчето е доста прилично запазено, с изключение на някои дразнещи детайли, един от които е екранът на навигацията - много е тъмен и жълт, през деня нищо не се вижда... очевидно е заминал и трябва да се смени.

Проблемът е, че не знам как да разглобя радиото /RNS 510/, за да видя точно кой модел е, дали е с LCD или LED екран, да го поръчам и съответно сменя. Купих си ключовете, които се вкарват в страничните дупки и би трябвало да може да се изтегли, но не помръдва. Успях да разглобя горната кутия, въздуховодите, зад които има пак едни винтчета, но каквото и да правя, не успявам да го извадя. Дали трябва да се маха цялата пластмаса, покриваща скоростния лост и всичко около радиото? За съжаление в интернет пространството не мога да намеря упътване за точно този вид табло.

Ще съм много благодарен, ако някой съдейства...


Ето го как изглежда:
IMG_20210908_141108.jpg
Табло


[EDIT] - Успях да го извадя, действително беше с ключовете само... Явно е трябвало да се поразклати по-силно... извинявам се... [/EDIT]

IMG_20210908_145218.jpg
Navi




Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Чет 09 сеп 2021 9:01


Освен да попитам също - навигацията с този сериен номер с какъв дисплей се предполага, че трябва да бъде - LED или LCD?

Пак не намирам никаква конкретна информация в нета. Говорят за серийни номера, завършващи със суфикс А-В-С... но за такива без никакъв суфикс няма информация /или поне аз не мога да намеря/.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Чет 09 сеп 2021 10:34


Я кажи къде намираш дисплей като цяло. Моят също е за смяна, но поне съм сигурен, че е LCD. Пак Мултиван, но по-стар модел с монохромен LCD дисплей.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 09 сеп 2021 10:37


Мислил ли си да минеш на андроид мултимедия, ще имаш доста опции допълнително, които оригиналната мултимедия няма ? Особено за бус една камера за заден ход би била страхотна екстра. Сдвояване с диагностичен донгъл, безплатни ъпдейти на картите на навито, ползване на Waze, интернет, допълнително озвучаване, вентили за гуми с данни за налягане и температура , все неща ,които китаеца предлага а Ое навито не


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Чет 09 сеп 2021 10:41


А добри aftermarket китайски модели би ли препоръчал?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 09 сеп 2021 11:13


Аз съм с Erisin слаган от Jordito, вече почти 4 години


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Чет 09 сеп 2021 11:21


Вариант е ако не намеря дисплей за фабичното радио. Нека автора да даде жокер къде ги търси, че в Алиекспрес-а нищо не намирам...


Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Чет 09 сеп 2021 12:23


Доста мислих дали да не мина на Адроид, но ме е страх дали ще се "сработи" толкова добре, колкото оригиналното радио с MFD-то на автомобила, където имам доста информация, идваща от него...

Иначе за дисплей - в Ebay и Амазон търся..


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Чет 09 сеп 2021 15:46


Присетих се на едно Grand Cherokee как му смених дисплея на радиото. Трябваше да го сваля за да му видя модела. Отзад - sharp нещо си. И по това го намерих. Та при следащото сваляне на радиото ще има разглабяне за да се види точният модел.


Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Чет 09 сеп 2021 16:46


Ако никой не отговори нищо конкретно, май-май и аз това ще направя уикенда :)

П.П. @Brum - и аз бях дълго време Grand Cherokee-джия :)


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот niks76 » Чет 09 сеп 2021 19:43


само да отбележа леко,музиката при китаиците не е в същите звуци,инженерите са на различни езици и си личи при професионално замерване при сходни параметри.всичко сегашно производство е китайско ,но според изискванията........


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Чет 09 сеп 2021 21:47


Това е и основната причина да искам да сменя дисплея.


На Гранд Черокито аудиото беше най-лъскавото им - някакво инфинити с фабричен усилвате под седалката. Съвсем разбираемо е защо го запазих.

При Мултивана не е чак толкова лъскаво, ама ми е предостатъчно. Закачил съм един китайски yatour да симулира CD changer с mp3-ки и повече не ми трябва. То и сега си работи, но дисплея е много блед в единият ъгъл. Та не бързам с тоя ремонт.


Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Пет 10 сеп 2021 8:45


brum написа:Това е и основната причина да искам да сменя дисплея.


На Гранд Черокито аудиото беше най-лъскавото им - някакво инфинити с фабричен усилвате под седалката. Съвсем разбираемо е защо го запазих.

При Мултивана не е чак толкова лъскаво, ама ми е предостатъчно. Закачил съм един китайски yatour да симулира CD changer с mp3-ки и повече не ми трябва. То и сега си работи, но дисплея е много блед в единият ъгъл. Та не бързам с тоя ремонт.


Явно с теб сме минали по един и същи път, колега!
То се е видяло, че ще разглабям дисплей този уикенд, очевидно никой няма да може да ми даде отговор на въпроса - LCD или LED...


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот brum » Пет 10 сеп 2021 10:09


И да ти отговори - предполагам, че ще ти трябва конкретен модел за да знаеш какво да търсиш :) . Щото поне при миналият ремонт имаше няколко варианта за производители на дисплей и НЕ бяха съвместими. Слагали са каквото има към момента явно...

Ако беше за FIS-а в таблото е по-лесно намирането на дисплей и по-трудна смяната. Там е пипкаво запояването.


Jamaika
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Демонтаж на навигация - Multivan T5.1

Мнениеот Jamaika » Пет 01 окт 2021 18:52


В крайна сметка ми смениха дислпея... Ако някой го интересува, намерих един корифей на тези кас'туфони в София, ще му дам контактите на Л.С. да не правим реклама.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта