T4 2.4D синхро проблем с подгряването

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Svilen Mihalev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 08 сеп 2021 21:54
Автомобил:
Двигател:

T4 2.4D синхро проблем с подгряването

Мнениеот Svilen Mihalev » Сря 08 сеп 2021 22:21


Здравейте колеги. Имам проблем с първото палене на студен двигател. Когато е топло няма проблем, но падне ли под 10-13 градуса палето става трудно. Бусът е 97 г. 2.4D синхро, двигател AAB. Не може да подгрее. Всичко до релето е ок и от там натък му губя нишката. Тъй като съм нов, някой да ме опъти къде да търся подгревните свещи и кабелите от релето до свещите. Моля ако някой е имал подобен проблем или вече отворена тема по въпроса да ме насочите. Благодаря!




Luben Gigov
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 30 яну 2021 4:46
Автомобил:
Двигател:

Re: T4 2.4D синхро проблем с подгряването

Мнениеот Luben Gigov » Вто 08 ное 2022 20:40


Колега видях че имаш питане за подгряването,но никой не ти е отговорил.Аз имам същия проблем,смених 2 подгревни свещи,другите го заоблих и нямат сваляне.Ако си се справил пиши ще ти бъда много благодарен.Любо


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: T4 2.4D синхро проблем с подгряването

Мнениеот samo_pechka » Сря 09 ное 2022 8:30


Как заоблени свещи? Те са доста дебели на предкамерния . В момента нямам готови решения за такъв фал, но вероятно ще може да се набият подходящи вложки ( камък ) от инчов размер или подходящи вложки 12-тостен , също има и едни комбинирани , с по-остри ръбове, стават за доста типове гайки/винтове. Набива се такъв и се развива/завива внимателно, пръска със спрей, вече ако си ги скъсал-лошо. Аз не съм късал досега никоя от такъв тип.
И после при завиването на новите-паста за резби по такива свещи. При последващо смъкване няма да има никакви проблеми повече.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта