Покупка на суха печка Еberspacher

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Покупка на суха печка Еberspacher

Мнениеот haemoglobin » Пон 08 ное 2021 18:07


Привет колеги :smile :smile ,
Търсих във форума, но намерих само стари постове и не знам до колко информацията там е актуална.... :surprised

Искам да си купя и да ми монтират нова суха печка Еberspacher на Мултивана... :biggrin :biggrin
Интересува ме някой познава ли надеждан продавач или майстор? Имате ли опит с конкретни хора?
Говорих с 3ма различни, единия каза, че понеже оригинално не съм имал единствения начин е на пода зад шофйорсата седалка...ам, там нещо не ме кефи мястото - не искам да се спъвам в нея :mhihi . :mhihi
Другия ми каза, че в БГ, ако никой не продава нови, защото се купуват само от оторизирани магазини и ми предлага рециклирана с монтаж под шофьорската седалка, където неговия монтажист си я бил сложил на неговия....
И третия ми каза, че било зор по принцип на тоя модел (моя е 1998г), щото няма отредено място по принцип, ама щял да измисли нещо..
Единия ми иска за уж нова 1200, другия 1400, а третия за рециклирана 1350лв....цените са с включен монтаж.

Та аз реших да попитам тук, ако някой скоро е правил подобна гимнастика да даде насоки или съвет :bowdown ...

Че идва Коледа - да си направя подарък на камиончето :mrgreen

Мерси,




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Покупка на суха печка Еberspacher

Мнениеот cecoa1 » Пон 08 ное 2021 19:33


Не знам да не е реклама, ама има една фирма ( във Враждебна май са), които отдавна са официален представител на Вебасто, но май работят и с Ебершпахер и разни други. Предполагам, че цената няма да ти хареса. Фирмата се казва "Рея МП".

Иначе така като те чета, този с монтажа под седалката мисля, че го познавам(Т.е. познавам и двамата, който прави самите печки и ги продава, и другото момче, което ги монтира). Ползвал съм ги за водна печка на Пасат да слагат, и като цяло съм доволен(а нямаха опит с монтаж на такава кола). Свестни момчета са, вероятно няма да е проблем да хвърлиш едно око как е направено в буса на момчето, което монтира, и после да си преценяваш.

Отделно от горните неща, наскоро в оффроад-форума, имаше един човек, който се беше решил да се пробва с китайска суха печка, сам си я монтира. Помня, че цената беше доста надолу, и печката си работеше... В случай, че искаш да спестиш, може да потърсиш и такъв вариант.

По принцип печките не са кой знае колко сложни, имат малко износващи се части, така че рециклирана добре печка, си е еквивалентна на нова.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Покупка на суха печка Еberspacher

Мнениеот georgebonev » Пон 08 ное 2021 20:01


Най-изгодно като цена - китайски пълен комплект за около 280 лева плюс евентуално мито. Доставка за 7-14 дена, зависи от къде...
Единствено трябва да се съобрази къде ще е ауспуха за изгорелите газове.
В България освен посочените горе, има и фирма във Варна - аналог на оригиналните, може и с дистанционно пускане...
Може да потърсите и втора употреба, свалена от товарен автомобил...

Само за пример, какво да търсите:
от Полша, за 280лв., за седмица.

BGN 161.67 17%OFF | Car Heater All In One 8KW Air diesels Heater 1KW-8KW 12V One Hole Car Heater for Webasto Trucks Motor+LCD Switch+Remote
https://a.aliexpress.com/_mPXErLY


haemoglobin
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 14 яну 2015 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на суха печка Еberspacher

Мнениеот haemoglobin » Пон 08 ное 2021 20:39


Благодаря за отговорите!
До колкото ми е известно китайските варианти са доста по-шумни от доказалите се имена, а и честно казано нямам против да си поглезя колата.
Единственото, което ме притеснява е, че не са малко пари за някаква екстра и ми се иска да е направено от читави хора, а не "през пръсти".



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта