Водната печка ми работи в топло време.

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот naturo » Чет 19 май 2022 16:46


Привет, установявам, че запалвайки студен двигателят, се пуска и водната печка. Това нормално ли? Не трябваше ли да пали под 10 градуса?
След като загрее не се включва въпросната печка. Цял ден реално само при първото сутрешно палене. Гаража е топъл и говорим за днешни температури, които в никакъв случай не са по-ниски от 15 градуса.
Става въпрос за Т5 Мултиван 2.5 TDI.
Някакви впечатления и съвети?
Поздрави.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот cecoa1 » Чет 19 май 2022 17:56


Тая сутрин в Драгоман е било нула градуса, а в София около 5...
И аз се учудих, беше леко хладно, но не мислех, че чак толкова...стойностите ги чух по радиото.
Т.е. има вероятност да не си оценил обективно температурата извън гаража.


naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот naturo » Пет 20 май 2022 8:46


Не, не за съжаление не бъркам. Това става и на обяд и въобще. Гаража е наистина топъл, отделно има и един фризер с размер като гараж за 2-3 тъщи. И той топли. Тоест температурата няма как да е даже под 15 градуса. Имам проблем явно и не знам дали ще излезне нещо но ВАГ ком-а. Преди нямах нищо кой знае какво.
Поздрави.


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот samet_1984 » Съб 21 май 2022 13:50


Датчика за температура най вероятно е капут.
Това е датчика на печката.


naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот naturo » Пон 23 май 2022 15:00


Това е добро предположение, но не е вярно. Печката няма датчик за температурата. Управлява се по CAN шината.
Тя и дава сигнал старт или стоп.
Благодаря все пак.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот goppa » Пон 23 май 2022 18:58


Значи някой датчик на климатроника лъже печката, че трябва да работи. Грешки записва при късо или при прекъснат кабел към датчика. Нереално отчитане на температура е възможно поради лош контакт по съединенията(окислени клеми). Трябва да включиш диагностиката и да гледаш на различните компютри (мотор, климатик, печка) какво данни за външна темпертура и за температура на антифриза показва. Това може да ти покаже кой датчик не дава вярна информация, за да знаеш къде да ровиш за решение на проблема.


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот samet_1984 » Пон 23 май 2022 23:39


naturo написа:Това е добро предположение, но не е вярно. Печката няма датчик за температурата. Управлява се по CAN шината.
Тя и дава сигнал старт или стоп.
Благодаря все пак.

За печката на Т5 не съм сигурен откъде взима информация за външната температурата , но за Шарана 1-во поколение знам и съм сигурен, че има датчик който е само за печката. Даже аз си я анулирах и прекарах копче в купето. Сега мога да си я пусна независимо от външната температура.


naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Водната печка ми работи в топло време.

Мнениеот naturo » Пет 17 юни 2022 8:56


Привет, проблема е отстранен. Оказа се километража, т.е. таблото с инструментите. Невероятно, но е то!
При подаване на контакт забравяше часа и нулиращият се километраж. Не при стартер, при евентуално големият пад на напрешение, а просто при подаване на контакт.
Таблото го ремонтираха/кондензатори някакви/ и проблема с паленето на печката изчезна. Най-вераятно е даван сигнал по CAN шината от него и се е палила печката.
Реално инструменталното табло е яко сложно. Отварях го с цел проверка на елементи и спойки, но ме респектира със сложността си и просто го затворих.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта